تصویری از درب های ضد سرقت راهنمای خرید درب ضد سرقت

راهنمای جامع و کامل برای خرید درب ضد سرقت

با توجه به مزیت‌های زیاد درب‌های ضد سرقت، مشتریان زیادی قصد خرید این محصول را دارند. ولی چون که به طور کامل با خصوصیات و ویژگی‌های این درب‌ها آشنا نیستند، در حالت کلی نمی‌توانند یک خرید خوبی را داشته باشند. به همین خاطر یک راهنمای خرید درب ضد سرقت، می‌تواند خیلی کمک کننده باشد.

مدل‌های مختلف این درب‌ها در نمایندگی‌های معتبر کشور عرضه می‌شوند. هر مدل از این درب‌ها دارای یک سری مزیت‌ها و معایب هستند و خریدار باید به آن‌ها در خرید، به طور کامل توجه کند.

توجه به کیفیت در هنگام خرید درب ضد سرقت

مهم‌ترین فاکتورهایی که در زمان خرید درب ضد سرقت مشتریان باید به آن دقت کنند، کیفیت این محصول و متریال‌هایی است که در ساخت آن استفاده شده است. در واقع به عنوان راهنمای خرید درب ضد سرقت، این دو مورد بسیار مهم هستند. مدل‌های چوبی این درب‌های ضد سرقت، جزو پرفروش‌ترین مدل‌ها هستند، زیرا نمای بسیار زیبایی را دارند و مقاومت آنها نیز خوب است.

با توجه به مدل ساختمان‌ها و نمای ساختمان‌ها درب‌های چوبی می‌توانند گزینه خوبی باشند. درب‌های ضد سرقت که فلزی هستند، برای ساختمان‌هایی که یک سری طراحی‌های داخلی متفاوت‌تری دارند، گزینه مناسب‌تری هستند. مدل‌های فلزی به خاطر جنسی که دارند، امنیتشان از مدل‌های چوبی بیشتر است و برای مراکز و شرکت‌های بسیار مهم و بانک‌ها از این درب‌ها استفاده می‌شود.

همچنین در مراکزی که حساسیت زیادتری دارند، از مدل درب‌های فلزی استفاده شود چون که ضخامت آن‌ها بیشتر است. اما در حالت کلی مشتریان باید در هنگام خرید توجه کنند که ضخامت با ورودی ساختمان کاملاً تناسب داشته باشد. در حالت کلی این درب‌ها اندازه‌های استانداردی دارند ولی مشتریان نیز باید حتماً به متراژ در توجه نمایند که یک محصول مناسب را خریداری کنند که بعداً نیاز به تعویض دوباره آن نداشته باشند.

توجه به کیفیت در هنگام خرید درب ضد سرقت

نحوه تشخیص بهترین نوع درب ضد سرقت

برای تشخیص دادن بهترین نوع درب ضد سرقت مواردی وجود دارد. این موارد، راهنمای خرید درب ضد سرقت هستند. یکی از آنها توجه به چشمی این درب‌ها است. در حالت کلی تمام درب‌های فلزی و چوبی باید دارای چشمی باشند که در مواقع ضروری امنیت خوبی را برای مشتریان فراهم کند. همچنین یک محصول خوب و درجه یک، دارای دستگیره از جنس فلزهای ضد زنگ است، زیرا که دستگیره این درب‌ها بیشتر در معرض هوا قرار می‌گیرد، به این خاطر توجه به ماده سازنده آن بسیار مهم است.

فریم اصلی درب‌های ضد سرقت، همان بخشی است که روکش در ها را روی آن نصب می‌نمایند. در واقع یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده است که درب ضد سرقت، امنیت خوبی را داشته باشد، این مورد است که فریم در را از مواد کاملاً خاصی می‌سازند که این مواد همه شرایط امنیتی را کاملاً بهبود می‌نماید. همین فریم‌ها هستند که باعث می‌شوند که این درب‌ها ضد صدا باشند.

اگر در هنگام خرید به این موارد، به عنوان راهنمای خرید درب ضد سرقت، توجه بشود قطعاً می‌توان به راحتی درب ضد سرقت بی کیفیت و با کیفیت را از هم تشخیص داد. توجه به موارد جزئی این درب‌ها نیز می‌تواند که خیلی کمک کننده باشد. در واقع اینها همگی راهنمای کامل خرید درب ضد سرقت به شمار می‌آیند.

نحوه تشخیص بهترین نوع درب ضد سرقت

چرا باید خرید درب ضد سرقت انجام شود؟

آشنایی با مزیت‌ها و دلیل اینکه چرا باید خرید درب ضد سرقت انجام شود، قطعاً برای مشتری بسیار کمک کننده خواهد بو. در حالت کلی مزیت‌های زیادی برای این درب‌ها وجود دارد. به‌عنوان‌مثال این درب‌ها، برابر هرگونه فشار خارجی کاملاً مقاومت دارند و یک سری درب‌های کاملاً غیر قابل نفوذ هستند. می‌توان روی آنها مرغوب‌ترین قفل ضد سرقت را نصب نمود. در مقابل حرارت و صوت مقاومت خیلی خوبی را دارند.

عمر آنها بسیار طولانی است و کیفیت آنها بالا است. اگر که مدل‌های لوکس این درب‌ها خریداری بشوند، زیبایی ظاهر آنها نیز خیره کننده خواهد بود. در واقع همه اینها مواردی بودند که نشان می‌دادند که چقدر خرید این محصول، می‌تواند خوب باشد. مشتریان، بعد از اینکه با مزیت‌های این درب‌ها آشنا شدند، اگر که از یک راهنمای خرید درب ضد سرقت استفاده کنند، به راحتی بهترین مدل را خریداری و استفاده خواهند کرد.

راهنمای کامل خرید درب ضد سرقت

راهنمای خرید درب ضد سرقت، از عناوین مختلفی تشکیل شده است

تعیین هدف از خرید درب ضد سرقت

اولین مورد تعیین کردن هدف از خرید این درب‌ها است. دو هدف کلی می‌تواند برای خرید این محصول وجود داشته باشد. اول افزایش دادن میزان امنیت محل است. اگر که این هدف مدنظر باشد، باید به المان‌هایی که در ساخت این درب‌ها استفاده شدند، توجه شود.

مورد دوم تأمین کردن کامل اهداف کاربری با توجه به قرارداد است. در این مواقع نیز، مشتریان به خاطر هزینه‌های پایین‌تر سعی می‌کنند یک درب ارزان قیمت و با کیفیت بهتر را نصب نمایند.

ساختار و المان درب ضد سرقت

مورد بعدی، توجه کردن به ساختار و المان‌هایی است که در یک درب ضد سرقت وجود دارد. در واقع یکی از مهم‌ترین موارد راهنمای خرید درب ضد سرقت، همین مورد است.

راهنمای کامل خرید درب ضد سرقت ساختار و المان درب ضد سرقت

چارچوب درب ضد سرقت

اولین مورد چهارچوب‌ها هستند. در واقع چهارچوب‌ها از یک ورق فولادی ساخته می‌شوند که ضخامت 1.5 تا ۲ میلی متر دارند و این ضخامت در استحکام و کیفیت کاملاً تأثیرگذار است. در واقع اگر چهارچوب، با ضخامت کمتری ساخته شود، در هنگام نصب برای نصاب مشکلات زیادی را به همراه خواهند داشت.

 آلیاژ درب ضد سرقت

یک مورد مهم دیگر که در بحث چهارچوب‌های فلزی باید به آن توجه شود، آلیاژهایی است که مورد استفاده قرار گرفته‌اند. در واقع در ساخت درب‌های فلزی، از پروفیل‌های فولادی استفاده می‌شود که این ورق‌های فولادی با ضخامت ۱.۵ میلی ‌متر هستند و بر روی کلاف‌ها به صورت کامل جوشکاری می‌شوند و یک عایق حرارتی و صوتی نیز در داخل آن نصب می‌شود.

ورق فلزی درون درب ضد سرقت

مورد بعدی ورق فلزی درون درب است. برای اینکه دسترسی سارقان به در کاملاً بسته شود، یک سری اتصالات به صورت یکپارچه شده، در داخل درب، قرار می‌گیرند. برخی از تولیدکنندگان، این ورق‌ها را به صورتی ضربدری می‌گذارند که مقاومت افزایش پیدا کند.

 لولا درب ضد سرقت

مورد بعدی، لولاهای ضد سرقت است. در واقع لولاهایی که برای ساخت درب استفاده می‌شوند، باید دارای بهترین آلیاژ باشند.

قفل درب ضد سرقت

توجه به قفل درب‌های ضد سرقت نیز عامل مهم دیگر در راهنمای خرید درب ضد سرقت است.

یک سری از قفل‌ها، قفل‌های شب بند هستند که هم از داخل خانه و هم از بیرون می‌توان به آنها دسترسی پیدا کرد. در واقع در به راحتی با چرخاندن سوئیچ بار می‌شوند.

مورد بعدی، قفل پستچی هست. این قفل‌ها، تک زبانه به حالت سوئیچ هستند. بعد از اینکه سوئیچ از داخل محیط چرخانده می‌شود قسمت زبانی قفل در قسمت غیرفلزی کاملاً درگیر می‌شود و دیگر امکان باز کردن درب‌ها وجود ندارد.

مورد بعدی قفل و زنجیرهای پشت در است. این زنجیرها، باعث می‌شوند که درب به صورت نصفه باز شود.

مورد بعدی قفل با تکنولوژی‌های هوشمند است. برخی از این قفل‌ها، دارای دوربین هستند که به صورت خودکار از محیط بیرون عکس می‌گیرد.

سبک طراحی درب ضد سرقت

مورد بعدی تعیین کردن سبک طراحی است. درب ورودی اولین المانی است که یک مهمان با آن روبرو می‌شود هر چقدر که این طراحی درب ضد سرقت، جذاب‌تر باشد، قطعاً که میزان زیبایی محیط را افزایش خواهند داد. پس باید در بخش راهنمای خرید درب ضد سرقت، به طراحی توجه شود.

تعیین بودجه برای خرید درب ضد سرقت

مورد بعدی تعیین کردن بودجه است. افراد اگر که قصد دارنددرب ضد سرقت را خریداری کنند، باید بودجه خودشان را مشخص کنند. سه مدل از درب‌های ضد سرقت در کشور وجود دارد. همه مدل‌ها دارای مزیت‌هایی هستند.

مدل انواع درب‌های ضد سرقت چینی هستند که قیمت پایین‌تری دارند و رویه این درب‌ها دارای جنس استیل است و رنگ آنها به حالت الکترواستاتیک است.

درب‌های ضد سرقت ایرانی نیز خودشان دارای دو مدل ارزان و لوکس هستند. مدل‌هایی که ارزان قیمت هستند، بیشتر برای ایمنی مورد استفاده قرار می‌گیرد و از لحاظ ظاهر زیاد مناسب نیستند. مدل‌های لوکس هم دارای امنیت بالایی هستند و هم زیبایی زیادی را دارند ولی قیمت آن‌ها بالاتر است.

درب ضد سرقت ترکی، نیز به دو نام معروف هستند که در هر کدام از آنها مزیت‌هایی وجود دارد.

قفل و یراق درب ضد سرقت

مورد بعدی توجه کردن به قفل و یراق‌ها است. یک مدل از قفل‌ها، قفل‌های منو بلاک است که این قفل‌ها خودشان دو ساختار مجزا دارند. یکی از آنها در وسط و یکی در کنار نصب می‌شود و هر کدام از این ساختارها سه تا زبانه مختلف برای قفل شدن دارند.

مولتی پوینت‌ها نیز دارای زبانه‌های متعددی هستند. در دو جهت عمودی و افقی چفت و سفت می‌شوند.

مدل‌های هوکی شکل نیز به صورت چنگ، در هم قفل شده و از مدل‌های قبلی پیشرفته‌تر است.

توجه به دستگیره درب ضد سرقت

مورد بعدی انتخاب کردن دستگیره‌ها است. از متریال‌های فولادی و مس و برنز و قلع، این دستگیره‌ها را می‌سازند و در مدل‌های مدرن و کلاسیک هستند. این دستگیره‌ها باید با درب‌ها همخوانی داشته باشند.

 توجه به تکنولوژی‌های هوشمند درب ضد سرقت

امروزه دستگیره و قفل‌های هوشمند به وجود آمده‌اند که می‌توان از راه دور به وسیله اینترنت و بدون اینکه نیاز به دستگیره‌ها، باشد، قفل را باز و بسته کرد. به خاطر وجود فناوری در این قفل‌ها، قیمت نیز بالاتر از مدل‌های دیگر هست.

راهنمای کامل خرید درب ضد سرقت سبک طراحی درب ضد سرقت

 رویه درب ضد سرقت

یکی دیگر از موارد مهم در راهنمای خرید درب ضد سرقت که باید به آن توجه شود، رویه درب ضد سرقت است. خود رویه‌ها، دارای دو مدل دکور و چرمی هستند. مدل چرمی ارزان‌تر است ولی مقاومت بالاتری دارد. روی‌های ام دی اف نیز برای درب‌های ضد سرقت استفاده می‌شوند.

عایق صدا و حرارت درب ضد سرقت

توجه به عایق بودن درب‌های ضد سرقت مهم است. این درب‌ها باید از هرگونه انتقال صدا و حرارت کامل جلوگیری نمایند.

توجه به محل استفاده درب ضد سرقت

توجه به منطقه‌ای که قرار است درب ضد سرقت استفاده شود. افراد باید با توجه به اقلیم منطقه مورد نظر خودشان، خرید را انجام بدهند.

وزن درب ضد سرقت

به طور کلی وزن درب‌های ضد سرقت از ۱۳۵ تا ۱۸۵ کیلو گرم متغیر است. به همین دلیل در زمان خرید درب ضد سرقت باید حتماً به فاکتور وزن توجه زیادی وجود داشته باشد

نکات مهم خرید درب ضد سرقت

توجه کردن به یک سری نکات در زمان خرید درب ضد سرقت می‌تواند خیلی کمک کننده باشد که ما در راهنمای خرید درب ضد سرقت به آن‌ها پرداخته‌ایم.

به‌عنوان‌مثال توجه کردن به وزن درب‌ها بسیار مهم است. لولاهای درب حتماً باید پنهان شده باشند و جنس لوله‌ها کیفیت خوبی را داشته باشد و در حالت کلی بهتر است بیشتر از دو لولا برای درب‌ها، در نظر گرفته شود.

مورد بعدی، انتخاب بهترین قفل درب ضد سرقت است. بهتر است از قفل‌های ترک برای درب‌ها استفاده شود. جنس چهار چوب‌ها نیز باید مورد توجه قرار بگیرد. چهارچوب‌های فلزی باید که از جنس فلزی با کیفیت باشند. ضخامت ورق چهارچوب‌ها نیز باید کم باشد و شکننده نباشند و جوش به صورت کامل در همه قسمت‌ها وجود داشته باشد.

رنگ درب‌های ضد سرقت نیز باید با توجه به فضای محیط انتخاب شود. جنس روکش آن نیز باید با فضا کامل همخوانی داشته باشد. ابعاد محیط تماماً باید مورد توجه قرار بگیرد. زیرا اگر که ابعاد مناسب انتخاب نشوند، ممکن است که نیاز به تخریب وجود داشته باشد.

جمع بندی

درب‌های ضد سرقت، جزو بهترین نوع درب‌ها هستند که برای تأمین امنیت در محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. مدل‌های مختلفی دارند و در ساخت آن‌ها متریال‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان راهنمای خرید درب ضد سرقت، افراد باید به متریال‌های سازنده، به لولا، به قفل‌ها در زمان خرید خیلی دقت نمایند. هر چه قدر که در زمان خرید، به این موارد زیادتر توجه شود، قطعاً که یک محصول بهتر و باکیفیت‌تری خریداری و انتخاب خواهد شد. باید به گارانتی این محصولات نیز توجه شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن