تصویری عوامل مؤثر در انتخاب بهترین نوع پارتیشن شیشه‌ای

عوامل مؤثر در انتخاب بهترین نوع پارتیشن شیشه‌ای

 بهترین نوع پارتیشن شیشه ای با در نظر گرفتن بسیاری از ویژگی‌های این سازه‌ها انتخاب و خریداری می‌شود. در دنیای امروز استفاده از این سازه‌ها و تجهیزات کاربردی بسیار رایج شده است و بسیاری از مردم در محیط‌های کارگاهی، کارخانه‌ای و… از این اقلام کاربردی استفاده می‌کنند.

هر مدل از پارتیشن‌ها با ویژگی‌ها و قابلیت‌های مهمی تولید و ارائه می‌شوند و به همین خاطر در معرض توجه قرار گرفته‌اند. در ادامه برخی از مهم‌ترین پارامترهای خرید و انتخاب این سازه‌ها را به طور کامل بررسی می‌کنیم و شرح می‌دهیم.

عایق بندی صدا با استفاده از پارتیشن

بهترین نوع پارتیشن شیشه ای با در نظر گرفتن ویژگی عایق کاری صدا انتخاب و خریداری می‌شود. هر مدل از این سازه‌های کاربردی به میزان قابل قبولی عایق صوت هستند. اما اگر در محیط مورد نظر خود به از بین رفتن سروصدا در بخش‌های مختلف ساختمان اهمیت می‌دهید، بهترین انتخاب پنل‌های پارتیشنی دو جداره است. این مدل پنل‌های پارتیشنی با قابلیت‌های ویژه‌ای در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند. عایق کاری صدا برای بسیاری از ساختمان‌های امروزی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

در ساختار پنل‌های شیشه‌ای دو جداره یک لایه خلا به کار رفته است که جاذب صوت است و صدا را در خود حبس می‌کند. به همین خاطر این پنل‌های شیشه‌ای با وجود چنین ویژگی‌هایی تولید می‌شوند. استفاده از این پنل‌های عایق صوتی در محیط‌های اداری و سازمانی که ترافیک بالایی دارند بسیار مفید خواهد بود. با وجود این پنل‌ها محل حضور هر یک از کارکنان خصوصی سازی شده و سروصدای محل کار هر یک از پرسنل به قسمت‌های دیگر منتقل نخواهد شد. از این رو استفاده از این اقلام روزبه‌روز افزایش پیدا کرده است.

عوامل عایق بندی صدا با استفاده از پارتیشن

محل نصب پارتیشن

برای انتخاب  بهترین نوع پارتیشن شیشه ای باید به محل نصب و راه اندازی این تجهیزات نیز دقت بالایی داشته باشید. این روزها از پنل‌های پارتیشنی در مکان‌های مختلفی استفاده می‌کنند. به کار بردن آن‌ها در محیط حمام، سرویس بهداشتی، اتاق‌های ساختمان، محیط پذیرایی و هال، راهروها و قسمت‌های خارجی ساختمان بسیار رایج است. هر یک از این سازه‌ها در این بخش‌ها کارایی به خصوصی دارند. به همین خاطر استفاده از آن‌ها در هر یک از این فضاها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

برای استفاده بهتر از این اقلام باید از مدل‌های مخصوص به هر فضا در محل مورد نظر خود استفاده کنید. به طور مثال پنل‌های پارتیشنی به کار رفته در محیط‌های خارج ساختمان با پنل‌هایی که برای فضای داخلی به کار برده می‌شوند، یکسان نیستند. هر یک از این پنل‌ها از ویژگی‌های به خصوصی برخوردار هستند و با مشخصه‌های کاربردی تولید می‌شوند. در این زمینه باید به ابعاد کار برای نصب پنل پارتیشنی در هر یک از محل‌های نام‌برده‌شده نیز دقت داشته باشید. ابعاد مربوط به این سازه‌ها در هر محیطی متناسب با متراژ فضا تعیین می‌شود.

محدود شدن دید با استفاده از پارتیشن

در صورتی که از  بهترین نوع پارتیشن شیشه ای استفاده کنید، از مزایای این تجهیزات کاربردی بهره کند خواهید شد. اما در خصوص انتخاب بهترین دسته بندی‌های این سازه‌ها باید به نیازهای خود نیز دقت داشته باشید. برخی از مدل‌های این سازه‌ها با ویژگی‌هایی برای محدود کردن دید افراد تولید و ارائه می‌شوند.

از این رو سبب ایجاد حریم خصوصی برای افراد حاضر در محل می‌شوند. در صورتی که برای سرویس بهداشتی خود به دنبال یک پارتیشن شیشه‌ای کاربردی می‌گردید، مدل‌های مات برای شما کارایی خواهند داشت. مدل‌های مات پارتیشن برای خصوصی سازی فضای کار کارمندان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برخی از دسته بندی‌های این پارتیشن‌ها با کاربری دو‌منظوره تولید شده‌اند. یعنی هم به صورت مات قابل استفاده هستند و هم ساختار آن‌ها شفاف می‌شود. به این ترتیب به دو صورت می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.  بهترین نوع پارتیشن شیشه ای با وجود جدیدترین فناوری‌ها و تکنولوژی‌های مربوط به این حوزه تولید و ارائه می‌شوند.

وجود این فناوری‌های جدید در ساختار این پنل‌های پارتیشنی سبب ایجاد برترین دسته بندی‌های این محصولات می‌شود. این سازه‌ها به سهولت در محیط ساختمان نصب و راه اندازی می‌شوند و هیچ مشکلی در استفاده از آن‌ها وجود نخواهد داشت.

آشنایی با انواع پارتیشن‌های شیشه‌ای

یکی دیگر از روش‌هایی که به شما کمک می‌کند  بهترین نوع پارتیشن شیشه ای را متناسب با نوع کاربری خود انتخاب کنید، در نظر گرفتن مدل‌های پر طرفدار این سازه‌های شیشه‌ای است. هر یک از دست بندی‌های این محصولات از ویژگی‌ها و قابلیت‌های به خصوصی برخوردار هستند و به همین خاطر در عرصه‌های معماری و طراحی داخلی به شهرت رسیده‌اند. در ادامه با برخی از پرکاربردترین دسته بندی‌های این سازه‌ها آشنا می‌شوید:

پارتیشن‌های فریم لس

 بهترین نوع پارتیشن شیشه ای در مدل‌های فریم لس تولید و ارائه می‌شود. این مدل پنل‌های پارتیشنی اغلب قاب بندی ندارند. بدون قاب بودن این پنل‌های شیشه‌ای کاربردی، سبب کاهش اشغال فضا توسط آن‌ها خواهد شد. هر یک از آن‌ها محیط محدودی را اشغال می‌کنند و به همین خاطر نیز محبوب شده‌اند.

انواع دسته بندی‌های این پنل‌های پارتیشنی استحکام مدل‌های فریم دار را ندارند. اما ظاهر آن‌ها کمی زیباتر از مدل‌های فریم دار است. این سری پنل‌های پارتیشنی با ظاهری یکدست و یکنواخت تولید می‌شوند و به همین خاطر استفاده از آن‌ها زیبایی محیط را افزایش می‌دهد.

پارتیشن‌های فریم دار

برخی از مدل‌های پارتیشن با وجود قاب بندی و فریم تولید و ارائه می‌شوند. این مدل پارتیشن‌ها در قاب‌هایی محکم و مقاوم قرار می‌گیرند و زیبایی ظاهر آن‌ها مورد تأیید است. قاب بندی‌ها و فریم‌های به کار رفته در این پنل‌های پارتیشنی بر اساس نظر و خواست کارفرمایان انتخاب می‌شوند. هر یک از آن‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی تولید و ارائه شده و بر اساس رنگ‌آمیزی و طراحی محیط دیزاین می‌شوند.

این سری از پارتیشن‌ها مقاومت بیشتری به نسبت مدل‌های دیگر دارند و به همین سبب استفاده از آن‌ها در محیط‌های پر ترافیک بیشتر است. به این ترتیب ریسک آسیب رسیدن به سازه‌های پارتیشنی به حداقل می‌رسد.

بهترین نوع پارتیشن شیشه‌ای

پارتیشن‌های رنگی

 بهترین نوع پارتیشن شیشه ای در مدل‌های رنگی نیز ارائه می‌شوند. این پنل‌های پارتیشنی با استفاده از شیشه‌های رنگ شده تولید و ارائه خواهند شد. در برخی از آن‌ها از رنگ‌های اضافی بر روی پنل‌های شیشه استفاده شده است. اما برخی با استفاده از شیشه‌هایی که از کارخانه با رنگ انتخابی مشتریان ارائه می‌شوند، تولید شده‌اند. از این پنل‌های پارتیشنی در محیط‌های به خصوصی استفاده می‌کنند.

این پنل‌ها برای محیط مهدکودک‌ها، مدارس و… بیشترین استفاده‌ها را دارند. به کار بردن آن‌ها برای طراحی دکوراسیون سنتی محیط‌های مختلف نیز به شدت رواج دارد. این پنل‌های شیشه‌ای استحکام مدل‌های ساده و معمولی پارتیشن را ندارند. با این وجود در برخی از عرصه‌ها کارایی قابل توجهی دارند.

پارتیشن‌های تک جداره و دو جداره

دسته بندی بعدی  بهترین نوع پارتیشن شیشه ای با در نظر گرفتن ضخامت هر یک از این سازه‌های کاربردی تعیین می‌شود. برخی از پنل‌های پارتیشنی به صورت تک جداره و برخی نیز به صورت دو جداره تولید می‌شوند. مدل‌های دو جداره پارتیشنی با ضخامت بیشتری تولید می‌شوند و از استحکام بیشتری برخوردار هستند.

اما مدل‌های تک جداره نازک‌تر هستند و استحکام آن‌ها نیز پایین‌تر تعیین می‌شود. برای انتخاب هر یک از دسته بندی‌های پنل‌های تک جداره و دو جداره پارتیشنی باید به مصارف خود در محیط دقت داشته باشید.

برای کاربردهای حساس سازمانی اغلب از مدل‌های دو جداره این سازه‌ها استفاده می‌کنند. به این ترتیب عایق کاری صوتی و حرارتی محیط به خوبی انجام خواهد شد. هزینه‌های خرید و فروش هر یک از این سازه‌ها نیز با هم متفاوت است. هر مدل از آن‌ها بر اساس میزان ضخامت پنل تعیین قیمت می‌شوند.

جمع بندی

در این صفحه در خصوص انتخاب و خرید هر یک از مدل‌های پارتیشن شیشه‌ای اطلاعاتی را بررسی کردیم. هر یک از دسته بندی‌های این مجموعه محصولات به صورت کاربری تولید و طراحی می‌شوند.

در سال‌های اخیر با کاهش متراژ ساختمان‌ها و تعداد اتاق خواب‌های هر یک از آن‌ها، استفاده از سازه‌های پارتیشنی نیز به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. برای خرید و انتخاب هر یک از این پنل‌های پارتیشنی به ویژگی‌های مختلف محیط‌های ساختمانی توجه می‌شود. به این ترتیب بهترین مدل این اقلام انتخاب خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن