خریدانواع توری پنجره های دو جداره

نحوه تمیز کردن انواع توری پنجره دوجداره

یکی از دغدغه‌هایی که زنان خانه در رابطه با پنجره‌های دوجداره دارند این است که تمیز کردن توری پنجره دوجداره چگونه انجام می‌شود و یا اصلاً لزومی برای تمیز کردن آن‌ها وجود دارد یا خیر. باید بگویم توری‌های پنجره‌های دوجداره نیز مانند خود پنجره نیاز به رسیدگی و تمیز شدن دارند و تمیز نکردن آن‌ها باعث کاهش طول عمر و دوام پنجره دوجداره خواهد شد.
البته توجه داشته باشید شستشوی توری با توجه به نوعی که است متفاوت است و باید یکسری نکات در تمیز کردن توری پنجره‌ها رعایت کنید تا توری پاره نشود و یا آسیب نبیند. در ادامه نحوه تمیز کردن توری پنجره دوجداره و انواع آن را برایتان خواهیم گفت.

 

برای دیدن قیمت ترمال بریک کلیک کنید.

 

علت تمیز کردن انواع توری پنجره‌های دوجداره

توری پنجره‌های دوجداره از الیاف فایبر گلاس با رزین پلی استر تشکیل شده‌اند و به ندرت دچار چرک مردگی و کثیفی می‌شوند؛ ولی بازهم نیازمند این هستند که چند وقت یکبار به صورت کامل شستشو شوند. اگر در شهرهای آلوده زندگی می‌کنید و یا گردوغبار زیادی اطرافتان وجود دارد بی‌شک مدت زمانی که باید توری خود را تمیز کنید کمتر خواهد بود؛ اما باید بدانید تمیز کردن توری‌ها در عین حال که کار ساده‌ای است باید یکسری نکات را نیز رعایت کنید.

 

برای دیدن انواع پنجره آلومینیومی ترمال بریک کلیک کنید.

 

در بیشتر موارد در تمیز کردن توری پنجره دوجداره نیاز به ماده شیمیایی خاصی نیست و با یک آب ساده نیز می‌توانید آلودگی‌هایی که روی سطح آن هستند را پاک کنید؛ اما اگر مدت زمان زیادی است که تمیز نشدند و در معرض نور خورشید قرار گرفته و کثیفی‌ها درون درزهای توری نفوذ کرده‌اند می‌توانید از شوینده‌های شیمیایی برای تمیزی آن استفاده کنید و برای توری مشکلی ایجاد نخواهد کرد. حتی بعضی از توری‌ها اگر مدت زمان زیادی تمیز نشوند ممکن است دچار پوسیدگی شوند و با کوچک‌ترین ضربه‌ای ترک خورده و ورقه‌ورقه شوند پس توصیه ما به شما این است که حتماً از تمیز کردن توری پنجره دوجداره غافل نشوید.

تمیز کردن انواع توری پنجره های دوجداره

تمیز کردن توری‌های ثابت

تمیز کردن توری پنجره دوجداره کاری است که به ظاهر ساده و پیش پا افتاده است؛ اما در عمل ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید پس باید اطلاعاتی را در این باره داشته باشید. بعضی از توری‌هایی که در پنجره‌های دوجداره در سال‌های قبل استفاده می‌کردند، توری‌های ثابت بود. این نوع توری‌ها جا به جا نمی‌شدند و درون چارچوب ثابت باقی می‌ماندند. این توری‌ها را با استفاده از پیچ گوشتی باید از چارچوب جدا کنید و سپس اقدام به تمیز کردن آن بکنید.

شما می‌توانید برای تمیز کردن توری پنجره دوجداره از بخارشوی و یا جارو برقی نیز استفاده کنید. ابتدایی‌ترین کاری که در شستشو باید انجام دهید این است که اطراف پنجره را کاملاً تمیز نمایید و در مرحله بعدی باید خاکی که روی توری قرار گرفته است را با استفاده از یک دستمال پاک کنید. حال توری را جدا کنید و شستشوی نهایی را می‌توانید با محلول‌های شستشوی صنعتی و یا محلول‌های خانگی انجام دهید دقت داشته باشید پشت و روی توری کاملاً تمیز شده باشند.

روشهای تمیز کردن توری پنجره های دوجداره

توری پلیسه‌ای و نحوه تمیز کردن آن

توری‌های پلیسه‌ای که در پنجره‌های دوجداره به کار می‌روند از جنس پلی استرین هستند و قابلیت تاشو دارند و همچنین از قابلیت انعطاف بالایی برخوردار هستند. این توری‌ها به دلیل اینکه به راحتی باز و بسته می‌شوند طرف‌داران بسیار زیادی پیدا کرده است و اگر از کیفیت بالایی برخوردار باشند بی‌شک دوام و طول عمر زیادی نیز خواهد داشت. این توری‌ها در معرض گردوغبار و آلودگی قرار گرفته است و نیازمند این است که هر چند وقت یکبار تمیز شوند البته روشی که در تمیز کردن توری پنجره دوجداره از نوع پلیسه‌ای وجود دارد کمی متفاوت است.

توری‌های پلیسه‌ای در دو نوع تک فریم و دو فریم در بازار موجود هستند. شستشوی توری‌های تک فریم کمی مشکل است؛ زیرا به چارچوب قاب متصل هستند پس برای شستشو باید توری را همراه با قاب به کمک پیچ گوشتی بیرون بیاورید و گردوغبار را با یک پارچه خیس پاک کنید و یا از اسپری‌های چندمنظوره برای ضدعفونی آن استفاده کنید. توری‌های دو فریم شستشوی به مرتب راحت‌تری دارند به این صورت که چارچوب را از فریم‌ها جدا کرده؛ باید پلیسه‌ها را جمع کنید و فریم دوم را که درون فریم اول قرار گرفته جدا کنید توجه داشته باشید فریم اول درون چارچوب فیکس شده است. بعد از جداسازی با مواد شوینده و آب آن‌ها را تمیز کنید و مجدد جای‌گذاری کنید.

نحوه تمیز کردن انواع توری پنجره های دوجداره

توری مگنتی و نحوه شستشوی آن

شستشوی این توری نسبت به توری پلیسه‌ای بسیار راحت‌تر بوده است؛ زیرا قابلیت این را دارد که به راحتی جدا شود و مورد شستشو قرار گیرد البته یکسری نکته در شستشوی این توری وجود دارد. این نوع توری به صورت مگنتی و آهن‌ربایی در چارچوب قرار می‌گیرند و زمانی که حس کردید نیاز به شستشو دارند به راحتی می‌توانید آن‌ها را از چارچوب خارج کرده و نسبت به شستشوی آن اقدام نمایید.

نصب این توری نیز بسیار راحت بوده است و به دلیل قفل آهنربایی که دارد به صورت خودکار بسته خواهد شد همچنین امکان پاره شدن این توری‌ها نیز وجود ندارد. بد نیست بدانید این توری علاوه بر اینکه به راحتی شستشو می‌شود دارای مزیتی مانند نصب و مونتاژ بسیار سریع آن است همچنین این نوع توری دوام بسیار بالایی خواهد داشت و در برابر فرسایش نیز مقاومت بالایی دارد. توری مگنتی به راحتی پاره و یا خراب نمی‌شوند پس شما اگر از شستشوی آن‌ها غافل نشوید می‌تواند طول عمر بسیار زیادی داشته باشد.

انواع توری پنجره دوجداره 2

تمیز کردن توری‌های بسیار ظریف

اگر توری‌هایی که در پنجره شما به کار رفته است بسیار ظریف و نازک است باید بدانید که تمیز کردن آن نیز کمی مشکل است و باید با حساسیت بیشتری انجام شود تا در بین کار دچار آسیب و یا پارگی نشوند. برای شستشوی توری‌های ظریف ابتدا آن‌ها را به آرامی از قاب و چارچوب خارج کنید و با یک دستمال نرم به آرامی روی سطح آن بکشید توجه داشته باشید نباید فشار زیادی را در این مرحله به توری وارد کنید اگر فکر می‌کنید که ممکن است به توری آسیب بزنید از این مرحله صرف نظر کرده و به مرحله بعدی بروید.

در این مرحله آب را با فشار اندکی باز کنید و از بالا به پایین آرام شروع به شستشو کنید می‌توانید به جای آب از محلول شستشو نیز استفاده کنید. اگر توری شما بیش از حد کثیف است قبل از اینکه با آب اقدام به شستشو کنید می‌توانید به‌واسطه جاروبرقی گردوغبار روی آن را تمیز کنید و یا در هنگام شستشو کمی نیز آمونیاک به آب خود اضافه کنید و با یک مسواک بسیار نرم شروع به شستشوی آن بکنید. با همه این تفاسیر اگر باز هم گمان می‌کنید که خودتان ممکن است که به توری آسیب بزنید لطفاً این کار را به دست متخصصین بسپارید تا متضرر نشوید.

تمیز کردن انواع توری پنجره های دوجداره ظریف

نکاتی که در تمیز کردن انواع توری‌های پنجره دوجداره باید رعایت کنید!

اگر قصد این را دارید که توری پنجره‌های خود را تمیز کنید حتماً علاوه بر اینکه به موارد بالا توجه کرده‌اید؛ این نکات را نیز مدنظر داشته باشید تا توری شما دچار آسیب نشود. حتماً در زمانی که می‌خواهید توری را از چارچوب و یا قاب آن خارج کنید؛ مواظب باشید نخ‌های توری پاره نشوند و به این نکته زمانی که می‌خواهید بعد از شستشو توری را سر جایش قرار دهید نیز توجه داشته باشید.

اگر شدت کثیفی توری پنجره‌های شما زیاد بود می‌توانید از مسواک و یا فرچه‌های نرم استفاده کنید؛ اما دقت داشته باشید حتماً جنس نرمی داشته باشند تا به توری آسیبی نرسانند.

برای شستشو از آب گرم و پرفشار نیز می‌توانید استفاده کنید به هیچ عنوان از آب جوش برای از بین بردن آلودگی‌ها استفاده نکنید زیرا روی کیفیت توری پنجره اثرگذار خواهد بود. اگر لایه‌ای که روی قاب پنجره دوجداره شما قرار گرفته است چوب است در هنگام شستشو حتماً باید به این نکته توجه کنید که مدت زمان طولانی خیس نماند؛ زیرا کیفیت آن را به‌مرورزمان پایین می‌آورد. از فرچه و یا سیم‌های ظرف‌شویی که بسیار زبر هستند نیز در شستشو استفاده نکنید.

نکاتی که در هنگام تمیز کردن انواع توری های پنجره دوجداره باید رعایت شود

خرید توری پنجره دوجداره از هلدینگ اخوان

بعد از خرید پنجره دوجداره باید به نکاتی توجه داشته باشید و در نگهداری آن نیز کوشا باشید که مشکلاتی برایتان ایجاد نشود و همچنین طول عمر محصول نیز بالا بماند و سال‌های طولانی بتوانید از آن استفاده کنید. تمیز کردن توری پنجره دوجداره نیز مانند خود پنجره اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد و باید بدانید نگهداری از آن بسیار مهم خواهد بود. همان‌طور که گفتیم توری‌هایی که برای پنجره دوجداره استفاده می‌شوند انواع متفاوتی دارد و هر نوع نیز در نحوه شستشو تفاوت اندکی با یکدیگر خواهند داشت. شما می‌توانید با خرید از هلدینگ اخوان از بهترین متریال در پنجره دوجداره و توری آن بهره مند شوید.
هلدینگ اخوان ارائه دهنده انواع پنجره های دوجداره و توری های پنجره است. سابقه بالای این هلدینگ در کسب رضایت مشتریان، باعث توجه بیشتر مصرفکنندگان به این شرکت در مقایسه با رقبا شده است. پس با خرید از هلدینگ اخوان می توانید از بابت خرید محصولی با کیفیت، اطمینان حاصل نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن