تفاوت پنجره دوجداره ترمال بریک با upvc

تفاوت پنجره دوجداره ترمال بریک با upvc

تفاوت پنجره دوجداره ترمال بریک با upvc به ساختار کلی کیفی هر یک از آن‌ها مربوط می‌شود. در سال‌های اخیر میزان تولید انواع پنجره های ترمال بریک بیشتر از یو پی وی سی شده است و این مسئله می‌تواند، به دلیل کیفیت متفاوت این دو سازه ساختمانی ایجاد شده باشد. هر یک از این پنجره‌ها به صورت کاربردی طراحی شده‌اند و برای ساختمان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته کاربردهایی که در پنجره دوجداره ترمال‌بریک وجود دارد قابل قیاس با پنجره دوجداره نمی‌باشد. در ادامه به بررسی برخی از ویژگی‌های این محصولات و مقایسه پنجره ترمال بریک با upvc می‌پردازیم.

کاربرد پنجره‌های دو جداره

صرف نظر از تفاوت قیمت پنجره ترمال بریک دوجداره آلومینیومی با upvc، ماهیت کلی هر یک از این پنجره‌ها یکسان است. هر دوی آن‌ها برای جلوگیری از نفوذ گرما و سرما در محیط مورد استفاده قرار می‌گیرند و میزان استفاده بسیار بالایی دارند. انواع آن‌ها به صورت عایق‌بندی‌شده تولید می‌شوند و در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند. با اینکه انواع این پنجره‌ها با استفاده از بهترین متریال صنعتی تولید شده‌اند اما پنجره های ترمال بریک به مراتب بهتر از upvc هستند و به کار برده می‌شوند. قیمت خرید و فروش هر یک از این محصولات نیز با هم متفاوت است.

مقایسه پنجره ترمال بریک با upvc در روش طراحی هر یک از آن‌ها است. انواع آن‌ها با استفاده از تیغه‌های مختلفی تولید می‌شوند و جنس متفاوتی دارند. شما می‌توانید، با در نظر گرفتن نیازهای ساختمان خود هر یک از مدل‌های این سازه‌ها را انتخاب و خریداری کنید. البته خود آلومینیوم نمی‌تواند عایق مناسبی باشد اما تیغه امیدی که در بین جداره‌ها به‌کاررفته است می‌تواند عایق‌بندی را انجام دهد. در اکثر پنجره های دوجداره این مورد به خوبی رعایت نمی‌شود و نمی‌توانند عایق درستی در برابر سرما و حرارت باشند.

مقایسه پنجره‌های دو جداره و ترمال‌بریک از نظر عایق بندی

تفاوت پنجره دوجداره ترمال بریک با upvc به نوع عایق بندی هر یک از این سازه‌ها مرتبط می‌شود. تفاوتی که در عایق‌بندی این دو نوع پنجره وجود دارد هیچگاه قابل قیاس نمی‌باشد و قدرت عایق بندی محیط با استفاده از پنجره‌های یو پی وی سی به مراتب کمتر است و به همین خاطر از پنجره‌های دوجداره ترمال‌بریک در محیط‌های بزرگ‌تر و حساس‌تر استفاده می‌کنند.

مقایسه پنجره‌های دو جداره و ترمال‌بریک از نظر عایق بندی

پنجره آلومینیومی دوجداره upvc می‌تواند از نظر قیمت به‌صرفه‌تر باشد. یک فرق پنجره ترمال‌بریک و upvc موجود در هلدینگ اخوان نوع تیغه‌های به کار رفته در هر یک از آن‌ها است که به گونه‌ای متفاوت در نظر گرفته شده‌اند. آلومینیوم به‌کاررفته در upvc هیچگاه دارای درجه بندی خوبی برای عایق نبوده است و تنها ایجاد خلأ در بین جداره‌ها می‌تواند این کار را انجام دهد. در صورتی که در پنجره‌های ترمال‌بریک عایق‌بندی از استانداردهایی بالایی برخوردار است.

تفاوت پنجره‌های آلومینیومی با upvc از نظر قیمت

با اینکه پنجره‌های upvc قیمت کمتری نسبت به ترمال‌بریک دارند اما کیفیتی که ترمال‌بریک ارائه می‌دهد بدون شک از upvc بهتر است. ارزش پنجره های آلومینیومی دوجداره به مراتب کمتر و دوام و طول عمری که در استفاده از پنجره‌های دوجداره ترمال‌بریک وجود دارد باعث می‌شود هزینه‌ای که از آن بابت پرداخت می‌کنید قابل چشم‌پوشی باشد.

فقط در صورتی انتخاب پنجره آلومینیومی برای شما بهتر از ترمال است که بودجه مدنظر بسیار اندک باشد ولی بازهم باید از محصولاتی استفاده کنید که دارای بالاترین کیفیت و استاندارد باشد. کاربردی که در پنجره‌های ترمال‌بریک وجود دارد هیچگاه در پنجره‌های upvc قابل مشاهده نخواهد بود. یکی از تفاوت‌هایی که در دو پنجره دوجداره ترمال‌بریک upvc وجود دارد این است که شما برای پنجره‌های ترمال‌بریک هرگونه ابعادی را که مدنظر دارید می‌توانید سفارش دهید. پیاده‌سازی این سازه در ابعاد مختلف از بزرگ تا کوچک باعث برتری آن نسبت به upvc است.

تفاوت پنجره دوجداره ترمال‌بریک با upvc بر اساس شرایط آب و هوایی

پنجره آلومینیوم upvc و پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک هر یک برای شرایط آب و هوایی به خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در نظر گرفتن این مؤلفه مهم برای استفاده بهتر از این سازه‌ها نتایج مطلوبی به دنبال دارد. مهم‌ترین تفاوت پنجره دوجداره ترمال‌بریک با upvc  استفاده از سازه‌های ترمال‌بریک برای محیط‌های گرم‌تر مناسب خواهد بود. به همین خاطر درب و پنجره آلومینیومی upvc کمتر در این شرایط آب و هوایی به کار می‌روند.

انواع پنجره دوجداره آلومینیومی بهتر است یا upvc استحکام لازم را در برابر شرایط آب و هوایی گرم نخواهند داشت. اما پنجره‌های ترمال‌بریک برعکس عمل می‌کنند. علاوه بر اینکه در شرایط گرم خشک عملکرد بهتری داشته در محیط‌های رطوبتی و سرد نیز عایق مناسب‌تری در برابر سرما و برودت است.

تفاوت پنجره دوجداره ترمال‌بریک با upvc بر اساس شرایط آب و هوایی

مقایسه پنجره دوجداره آلومینیومی با upvc از نظر تعداد یراق آلات

تعداد اتصالاتی که در پنجره‌های یو پی وی سی به کار برده می‌شود به مراتب بیشتر است، شما می‌توانید از هر نوع یراق و اتصالاتی در نصب پنجره ترمال بریک استفاده کنید. نصب پنجره‌های ترمال‌بریک به راحتی و در مدت زمان کمتری انجام می‌گیرد در صورتی که در پنجره‌های upvc سازه‌ها در خود محل نصب و راه‌اندازی می‌شوند و ممکن است خطاهای بسیار زیادی در اتصالات و اندازه‌ها ایجاد شود.

میزان وزن پنجره‌های ترمال‌بریک و یو پی وی سی

پنجره دوجداره ترمال بریک به مراتب سنگین‌تر از upvc است به همین دلیل ممکن است upvc از محبوبیت کمتری برخوردار باشد. عبور صدا از upvc به حدی آزاردهنده است که استفاده از آن دیگر رایج نمی‌باشد. خرید و فروش upvc با محدودیت زیادی روبرو شده است، به همین دلیل سال‌هاست ترمال‌بریک جایگزین خوبی برای این محصول شده است.

مقایسه مقاومت پنجره دوجداره ترمال‌بریک با upvc

اگر بخواهیم در مقایسه پنجره ترمال بریک با upvc از مقاومت این دو پنجره صحبت کنیم باید بگویم که اولین و بهترین گزینه ترمال‌بریک است. در اکثر پنجره‌های دوجداره اگر حالت استاندارد به‌خوبی رعایت نشود ممکن است کیفیت بسیار پایینی ارائه شود. مقاومت پنجره دوجداره به قدری پایین است که ممکن است بعد از مدتی نیازمند به رگلاژ و یا تعویض داشته باشند. اگر برای طبقات بالایی ساختمان نیازمند به ساخت پنجره هستید و بین دوراهی ترمال‌بریک و upvc مانده‌اید، باید بگویم که انتخاب upvc می‌تواند بسیار اشتباه باشد.

فشارهایی که در طبقات بالایی به پنجره وارد می‌شود باید مقاومت پنجره تا حد زیادی بالایی باشد. پنجره‌های که برای این طبقات مورد استفاده قرار می‌گیرد دوجداره ترمال‌بریک است. حتی اگر گمان می‌کنید از یک پنجره upvc با کیفیت می‌توانید استفاده کنید باز هم اشتباه می‌کنید، سری ۷۰ استاتیکی ویستابست که نوعی از مقاوم‌ترین پنجره‌های دوجداره است، بازهم نمی‌تواند پاسخگوی فشار هوا و باد در طبقات بالایی ساختمان باشد.

مقایسه مقاومت پنجره دوجداره ترمال‌بریک با upvc

کیفیت ترمال بریک بهتر است یا upvc؟

یو پی وی سی سفید است و به قدری تنوع در این محصول پایین است که باعث شده است بسیاری از کاربران از خرید آن صرف نظر کنند. البته جدیداً روی قسمت آلومینیومی آن روکش چوبی کشیده می‌شود که بازهم تغییر چندانی در کیفیت آن ایجاد نشده است و حتی کیفیت به مراتب کمتری خواهند داشت. ماندگاری روکشی که روی قاب آلومینیومی قرار می‌گیرد به حدی کم است که ممکن است بعد از مدت کوتاهی نیاز به تعمیر داشته باشد.

با اینکه امکان استفاده از رنگ سفید در تمامی مناطق کشور وجود دارد اما بازهم نگرانی زیادی بابت کیفیت و استانداردهای لازم در ساخت upvc است. در مناطق گرم و خشک استفاده از این نوع پنجره با روکش چوبی به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود و بهتر است از پنجره ترمال بریک به دلیل رنگ ادانایز که در آن، استفاده کنید. پنجره‌های ترمال‌بریک حتی در شرایط آب و هوایی خشک نیز کاربرد بیشتری داشته و از مقاومت و کیفیت رنگی بالاتری برخوردار است. استفاده از پنجره‌های آلومینیومی در شهرهای گرم و خشک باعث می‌شود که با گذشت زمان زرد رنگ و دفرمه شوند.

یراق‌هایی که در دو پنجره ترمال بریک و upvc مورد استفاده قرار می‌گیرد!

 در ظاهر یراق‌هایی که در هر دو نوع پنجره مورد استفاده قرار می‌گیرد مشابه هستند. یراق‌های مورد استفاده بازشو کشویی، لولایی، فولکس واگن و لیفت هستند. موردی که در اتصالات این دو نوع پنجره وجود دارد این است که در پنجره‌های کشویی که عرض و ارتفاع بالایی دارند و اسلایدهای کشویی و لیفت مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید حتماً از ترمال‌بریک استفاده شود.

برای اینکه این محصولات به صورت یک تکه و بدون اسلایدینگ باشند فقط باید از ترمال‌بریک استفاده کرد و استفاده از پنجره‌های upvc به هیچ عنوان توصیه نمی‌گردد. اسلاید و یراق آلمانی در نصب پنجره‌های ترمال‌بریک مورد استفاده قرار می‌گیرد. درنهایت برای پنجره‌های بزرگ‌تر از عرض ۳ و ارتفاع ۲ باید از ترمال‌بریک استفاده کرد و تنها در صورتی در upvc مورد اجرا است که پروفیل حتماً ویستابست باشد و از یراق آلمانی استفاده شود.

برای بررسی قیمت انواع پنجره یو پی وی سی کلیک کنید.

امتیازات ویژه پنجره ترمال بریک نسبت به upvc

استفاده از پنجره دوجداره ترمال بریک نسبت به upvc از امتیازات ویژه‌ای برخوردار است. عایق حرارتی بهتر و مقاومت بالا در برابر برودت و سرما یکی از مزایای ویژه ترمال‌بریک نسبت به upvc است. این مورد از مهم‌ترین مزایای استفاده از این پنجره‌ها است و upvc اصلاً نمی‌تواند در برابر سروصدا نمی‌تواند عایق درستی باشد. اگر در مناطقی که از پنجره upvc استفاده می‌کنید صداهای زیادی وجود دارد، استفاده از upvc نه تنها به‌صرفه است بلکه در درازمدت تأثیری در کاهش سروصدا نیز نخواهد داشت.

عایق بندی ظاهری پنجره های upvc

پنجره‌های upvc فقط در ظاهر عایق هستند و زمانی که مورد استفاده قرار می‌گیرند بسیاری از افراد متوجه نکات ضعف این پنجره هستند. این پنجره در برابر هدررفت انرژی تأثیری نداشته و اگر بخواهید هزینه زیادی بابت خرید یک پنجره upvc استاندارد از نظر عایق‌بندی داشته باشید بهتر از پنجره ترمال بریک تهیه نمایید.

استفاده از پنجره ترمال بریک سطح ایمنی ساختمان را تا حد زیادی بالا می‌برد و این نکته در upvc مشاهده نمی‌شود. وزن سبک این نوع پنجره‌ها در این امر بی‌تأثیر نیستند. تنوع و رنگ‌بندی که در پنجره‌های ترمال‌بریک وجود دارد بسیار بیشتر از upvc است و هر سلیقه‌ای می‌تواند رنگ دلخواه خود را مطابق با دکوراسیون دخلی و خارجی محیط انتخاب کند.

عایق‌بندی ظاهری پنجره‌های upvc

ارزش بالای ترمال بریک حتی بعد از تخریب سازه

یک دیدگاه از زمان‌های قدیم در بین ساختمان سازان وجود داشته که آن این بوده است که پنجره‌های آلومینیومی ترمال‌بریک بعد از سازه نیز ارزش فروش داشته و خراب نمی‌شوند. یعنی شما هر آنچه در ساخت سازه برای این نوع پنجره هزینه کنید این هزینه به شما بازخواهد گشت. اما upvc این‌گونه نمی‌باشد، ارزش خود را بعد از تخریب سازه از دست داده و قابل فروش نیستند. پس ارزش کلی upvc به مراتب از پنجره‌های دوجداره ترمال‌بریک کمتر است و قابل فروش بعد از استفاده نیستند.

جمع بندی

در این گزارش اطلاعاتی در خصوص خرید پنجره دوجداره از هلدینگ اخوان اطلاعاتی به دست آوردید. هر یک از این پنجره‌ها به صورت کاربردی طراحی شده‌اند و برای ساختمان‌های مدرن امروزی انتخاب بسیار مناسبی خواهند بود. بهترین انتخاب می‌تواند پنجره‌های دوجداره ترمال‌بریک به دلیل همه مواردی که گفتیم باشد.

پنجره‌های ترمال‌بریک پرکاربردترین سازه‌های موجود در عرصه‌های صنعتی ساختمان سازی به شمار می‌روند و امروزه توجه زیادی از افراد به ترمال‌بریک جذب شده است. قیمت خرید هر یک از آنها به نسبت ویژگی‌ها و مزایایی که در ساختمان‌های امروزی به وجود می‌آورند، بسیار مناسب تعیین شده است. انواع این پنجره‌ها از برندهای متعددی در بازارهای فروش عرضه می‌شوند و کیفیت قابل توجهی دارند. شما می‌توانید با بررسی ویژگی‌های آن‌ها بهترین پنجره را برای نصب در ساختمان خود خریداری کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن