کدام مدل پنجره دوجداره مناسب منزل شماست؟

کدام مدل پنجره دوجداره مناسب منزل شماست؟

امروزه استفاده از پنجره دوجداره مناسب برای منزل در ساختمان های مسکونی افزایش یافته است. سوالی که اکثر افراد به دنبال پاسخ آن هستند این است که کدام مدل پنجره  مناسب منزل است. پنجره های دو جداره در طراحی ساختمان‌‌ های مسکونی کاربرد بسیار زیادی دارند‌. زیرا تاثیرات زیادی بر روی افزایش زیبایی بصری نمای ساختمان ها می‌ گذارند. علاوه بر این عملکرد پنجره های دوجداره هم در برابر اتلاف انرژی بسیار مهم است. 

پنجره ثابت دوجداره مناسب کدام منزل است؟

یکی از ساده ترین و پرکاربردترین پنجره دوجداره مناسب برای منزل مدل پنجره های دوجداره پنجره دوجداره آلومینیومی ثابت محسوب می‌ شود‌. این پنجره ها مناسب افرادی هستند که به دنبال پنجره های ساده با قیمت مناسب و کاربرد زیاد هستند. سادگی پنجره های دوجداره ثابت مدنظر علاقه‌ مندان به سبک کلاسیک و مینیمال قرار گرفته است.

لذا آن دسته از افرادی که به دنبال پنجره های ثابت هستند می‌ توانند از این پنجره که یک عایق صوتی و حرارتی محسوب می‌شود استفاده کنند. این مدل پنجره پر کاربرد دوجداره بازدهی بالاتری نسبت به مدل های دیگر دارد و برای باز شدن آن هیچ مکانیزم خاصی وجود ندارد. پنجره تک حالته دوجداره یکی دیگر از مدل پنجره های دوجداره است که کاربرد زیادی دارد و بسیار مقرون به صرفه است. کسانی که در طول روز عادت دارند تا پنجره اتاق خود را باز بگذارند می‌ تواند از پنجره تک حالته دو جداره استفاده کنند. 

 

برای دیدن قیمت ترمال بریک کلیک کنید.

 

تصویری از انتخاب پنجره ثابت دوجداره مناسب منازل نورگیر

پنجره دو جداره دو حالته و آکاردئونی

آن دسته از افرادی که به دنبال پنجره پیشرفته تر با مکانیزم متفاوت تر در باز و بسته شدن هستند می توانند پنجره های دوجداره دو حالته انتخاب کنند. این مدل پنجره  توانایی باز شدن در دو جهت افقی و عمودی را دارد. همچنین پنجره ها امنیت بسیار بالایی دارند. زیرا از یراق آلات بسیار مقاوم و پیشرفته تولید شده اند.

 

برای دیدن انواع  پنجره های آلومینیومی ترمال بریک کلیک کنید.

 

اما پنجره آکاردئونی یکی از پنجره های دوجداره پیشرفته محسوب می‌ شود که برای خانه هایی که آشپزخانه شان بر روی طبیعت است و یا خانه هایی که دارای بالکن هستند و در قسمت بالکن نیاز پنجره دو جداره دارند یک گزینه منحصر به فرد محسوب می شود. عرض پنجره آکاردئونی نباید بالاتر از ۳ متر باشد. همچنین این پنجره در پنجره های عریض مورد استفاده قرار می گیرد. آن دسته از افرادی که به دنبال پنجره های بسیار زیبا و جذاب و مدرن و خاص هستند می‌  توانند پنجره آکاردئونی را انتخاب کنند. 

تصویری از یک پنجره دو جداره دو حالته و آکاردئونی

بهترین پنجره برای منازل کوچک و سرویس بهداشتی

اگر پنجره دوجداره مناسب برای منزل و برای محیط سرویس بهداشتی حمام و یا راه پله به دنبال یک پنجره نورگیر هستید می‌توانید پنجره دو جداره کلنگی را انتخاب کنید. این پنجره از یک جهت باز می‌شود و از لحاظ طراحی بسیار زیبا و جذاب است. از سوی دیگر نورگیر بودن آن این امکان را به مصرف کنندگان می دهد که در طول روز از چراغ و لامپ برای روشنایی درون منزل استفاده نکنند.

اما پنجره کشویی دوجداره یکی دیگر از مدل‌ های پنجره های آلومینیومی ساده است که برای منزل هایی که فضای کمتری دارند یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌ شود‌. زیرا فضای بسیار کمی را اشغال می کند و باز شدن آن به صورت کشویی است.  

جمع بندی 

پنجره دوجداره در ساختمان های مسکونی کاربرد بسیار زیادی دارد. لذا خریداران برای انتخاب پنجره دوجداره مناسب برای منزل ابتدا باید به منزل خود توجه داشته باشند. زیرا پنجره های دوجداره در طراحی ساختمان‌‌‌های مسکونی کاربرد بسیار زیادی دارند. پنجره های دوجداره ثابت برای افرادی که نیاز به پنجره های ثابت با قیمت مناسب دارند یک گزینه مناسب محسوب می شود. پنجره های دوجداره کلنگی برای سرویس بهداشتی و راه پله ها و پنجره های دوجداره کشویی برای منازل کوچک بهترین گزینه هستند زیرا فضای کمی را اشغال می کنند. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن