اهمیت نصب صحیح پنجره دوجداره

اهمیت نصب صحیح پنجره دوجداره

طریقه‌ی نصب صحیح پنجره دوجداره با استحکام و نیز زیبایی آن رابطه‌ی مستقیم دارد. هر چقدر که کیفیت و مرغوبیت محصول خریداری شده بیشتر باشد لازم است در روش نصب آن دقت فراوانی داشته باشید تا بتوانید آن را به درستی نصب کنید.

همین طور در زمینه‌ی تعویض پنجره‌ی کهنه و نصب صحیح پنجره دوجداره، اندازه گرفتن با دقت فریم‌ها اهمیت بسیاری دارند. افراد متخصص کلیه‌ی مراحل نصب را با بهترین روش‌های ممکن انجام می‌دهند و نیز می‌توانید از داشتن درب و پنجره‌ی دوجداره‌ای که دارید بیش‌ترین بهره را برده و از فواید بی‌اندازه‌ی آن بهره ببرید.

اهمیت نصب صحیح پنجره‌ی دوجداره

نصب صحیح پنجره دوجداره از اهمیت زیادی برخوردار است. تیم مربوطه طی انجام کار باید به تعدادی از اصول در نصب پنجره‌ی دو جداره دقت کافی داشته باشند و آنها را رعایت کنند. با نصب استاندارد و اصولی هر نوع درب و پنجره‌ی دو جداره می‌توانید عایقی را در مقابل صرفه جویی در استفاده از انرژی، آلودگی‌های صوتی و ممانعت ورود هرگونه گردوغبار به ساختمان قرار دهید. حال به برخی اطلاعات درمورد اصول نصب صحیح پنجره دوجداره و شرایط ویژه‌ای که این گونه پنجره‌ها هنگام نصب دارند می‌پردازیم:

اهمیت نصب صحیح پنجره دوجداره

  • نخست باید آگاه باشید که در نصب صحیح پنجره دوجداره لازم است از جانب تیمی متخصص و نیز بعد از انجام بتونه کاری و پیش از رنگ کاری ساختمان صورت پذیرد.
  • در نصب صحیح پنجره دوجداره باید به دمای این پنجره‌ها طی نصب توجه فراوانی داشته باشید؛ این دما از ۵ تا ۳۵ درجه‌ی سلسیوس است‌؛ عدم رعایت این مورد باعث می‌شود پنجره‌ی دوجداره در پایین‌ترین دماها؛ به خصوص در دمای زیر صفر درجه‌ی سلسیوس که خاصیت انعطاف‌پذیری‌اش را از دست می‌دهد و مقاومت این پنجره کم شده و احتمال تخریب آن بالا می‌رود؛ لازم است بدانید که در دماهای بالاتر از ۳۵ درجه‌ی سلسیوس و به ویژه ۴۰ درجه‌ی سلسیوس انعطاف‌پذیری این پنجره زیاد شده و هنگام نصب دچار خم یا پیچش آن وجود دارد.
  • جدا کردن چسب پروفیل در پنجره دوجداره از کارهایی است که باید هنگام نصب صحیح پنجره دوجداره به ویژه بخش‌هایی که پس از نصب آن دیگر در دسترس نیستند رعایت شود که این نیز از طریق متخصصین باید صورت پذیرد.
  • از اصول دیگر نصب صحیح پنجره دوجداره اینکه باید پس از تمام کردن نصب، در بازه‌ی زمانی حداکثر ۳ ماه پس از نصب پنجره، بقایای چسب پروفیل از روی پنجره‌ها جدا شود. اگر این طور عمل نکنید به علت تأثیر تابش نور خورشید جداسازی این چسب‌ها به شدت سخت و گاهی غیر ممکن می‌شود.
  • تراز بودن درب و نیز پنجره‌های دوجداره از اصول نصب صحیح پنجره دوجداره است؛ اگر ناحیه‌ی نصب این پنجره‌ها تراز نباشد، متخصصین مربوطه لازم است که نخست ناحیه را تراز کنند و بعد از نصب هم به تراز بودن آن توجه کنند. در صورتی که این کار به درستی انجام نشود در یا پنجره پس از اینکه باز شوند، به سرعت بسته خواهند شد.
  • تمیز کردن منطقه‌ی نصب همچنین بسیار مهم است. پس از تمیزی ناحیه‌ی نصب بایستی هر دو سوی پنجره هم از درون و هم از بیرون برای نمونه فاصله‌ی میان فریم آهنی و پروفیل پنجره‌ی دوجداره یا همان بادخور، به دقت با مایعی به نام پلی اورتان پر شوند.

نحوه‌ی جا زدن صحیح پیچ‌ها نیز از دیگر اصول نصب صحیح پنجره دوجداره است؛ هنگام زدن پیچ‌ها متخصصین مربوطه لازم است، نسبت به بودن فضای خالی مناسب میان فریم آهنی و پنجره‌ای که از پایین و بالا و دو طرف ۴ میلی متر است، دقت کافی داشته باشند. این فضای خالی بادخور یکسان نامیده می‌شود.

اهمیتی که نصب حفاظ پنجره‌ی دوجداره دارد!

علاوه بر اینکه نصب صحیح پنجره دوجداره حائز اهمیت است، نخستین موردی که در رابطه با تأمین امنیت نقش ایفا می‌کند، اهمیتی است که نصب حفاظ پنجره‌ی دوجداره دارد. حفاظ‌های این پنجره‌ها با گذشت زمان افزون بر تنوع در انواع آنها، شکل ظاهری آنها نیز دچار تغییرات و تحولاتی شده است. در جوامع امروزی به علت رشد و توسعه در پروسه‌های فراوانی، در زمینه‌ی تأمین امنیت نیز پیشرفت‌های زیادی صورت پذیرفته است.

نکاتی درباره‌ی نصب صحیح پنجره دوجداره

فریمی که در دور تا دور درب و پنجره‌های دوجداره به کار گرفته می‌شود، بایستی آهنی باشد چرا که پنجره‌های دوجداره باید دارای تحمل بالایی باشند. رگلاژ آنها حین نصب شیشه انجام می‌شود، به همین دلیل لازم است تا نصب شیشه‌ها توسط متخصصین با تجربه صورت پذیرد.

زمان مناسب برای نصب صحیح پنجره دوجداره، بعد از بتونه کاری و پیش از تمام کردن کامل رنگ کاری ساختمان است و متخصصان باید دقت داشته باشند که کار نصب پنجره‌ها با هیچ گونه خرابی و آسیبی ارائه شود. خوب است لنگه‌های پنجره‌ها در حین نصب تا حدی که امکان دارد با زیر شیشه‌ای رگلاژ یابند.

 

اهمیت نصب صحیح پنجره دوجداره

نکاتی که در خرید پنجره‌های دوجداره باید بدانید!

به صورت معمول قیمت پنجره‌های ۲۸ میلیمتری بالاتر است که البته با گذر زمان و با ممانعت از هدررفتن انرژی و نیز مصرف اندک حامل‌های انرژی در محل کار یا منزل، این هزینه برگشت می‌کند. در ساخت پنجره‌های دوجداره به طور معمول از گاز آرگون استفاده می‌کنند که وزن این گاز در مقایسه با هوا سنگین‌تر بوده که همچون هوا نمی‌تواند گردش داشته باشد و موجب افزایش خاصیت صدا و عایق انرژی خواهد شد.

اگر پنجره دوجداره کیفیت مطلوبی نداشته باشد، در حین ۲ یا ۳ سال، به کلی گاز آرگون نشت می‌کند. اما به صورت کلی، پنجره‌هایی که از گاز آرگون پر شده‌اند از پنجره‌هایی که با گاز غیر آرگون پر شده‌اند بهتر و مناسب‌تر هستند، اما بیش از اندازه نیز نبایست برای چنین پنجره‌هایی خرج کرد.

جمع بندی

در استفاده و به‌کارگیری از پنجره‌های دوجداره همچون دیگر تولیدات امکان دارد، با ابهامات و مشکلاتی روبه رو شده باشید که اصلاً خاصیت این پنجره‌ها چه چیزی است؟! ما با به‌کارگیری از پنجره‌های دو جداره سراغ محاسنی همچون عایق صوتی، عایق حرارتی، تحت کنترل قرار دادن آلودگی هوای فضا و ممانعت از هدر رفتن انرژی و… هستیم.

البته در این مقاله نصب صحیح پنجره دوجداره و نیز اهمیت آن را بررسی کردیم. اما علاوه بر اینکه نحوه‌ی صحیح نصب این پنجره‌ها حائز اهمیت است، آنها نقش پر رنگی در نمای ظاهری ساختمان‌ها دارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن