نکات مهم در انتخاب و استفاده از نرده شیشه‌ای

نکات مهم در انتخاب و استفاده از نرده شیشه‌ای

این روزها انتخاب و خرید انواع نرده‌های شیشه‌ای رواج یافته است. به همین خاطر در نظر گرفتن برخی نکات مهم در انتخاب و استفاده از نرده شیشه‌ای از اهمیت بیشتری برخوردار است. استفاده از این نرده‌ها در بخش‌های مختلف ساختمان سبب افزایش ایمنی محیط می‌شود.

از این رو به کار بردن آن‌ها ضرورت دارد. اما برخی خرید هر یک از این تجهیزات باید به برخی فاکتورهای مهم دقت داشته باشید. در ادامه در رابطه با ویژگی‌های یک نرده شیشه‌ای استاندارد اطلاعاتی را بررسی می‌کنیم.

ایمنی نرده‌های شیشه‌ای

یکی از مهم‌ترین نکات مهم در انتخاب نرده شیشه ای ایمنی هر یک از آن‌ها در محل نصب است. در هر محیطی میزان به خصوصی از تردد در میان طبقات وجود دارد که ایمنی نرده‌های شیشه‌ای بر این اساس مشخص خواهد شد. در هر یک از محیط‌های ساختمانی نرده‌های شیشه‌ای کاربری به خصوصی دارند. برای انتخاب و استفاده از آن‌ها باید به کلیه این فاکتورها دقت داشته باشید. ضریب ایمنی هر یک از این سازه‌ها در محل نصب بر اساس فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شود.

در این حوزه به قطعات و یراق آلات به کار رفته برای نصب هر یک از این اقلام دقت می‌کنند. به علاوه در نظر گرفتن جنس هر یک از پنل‌های شیشه‌ای نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این خصوص باید به مقررات ملی ساختمان سازی نیز در عرصه‌های عمرانی دقت بالایی داشته باشید و هر یک از این تجهیزات را بر این اساس انتخاب و خریداری کنید.

در برخی از ساختمان‌ها در ساعاتی از روز حجم بالایی از تردد وجود دارد و به همین خاطر مقاومت نرده‌ها برای تردد این تعداد نفرات از اهمیت بیشتری برخوردار است. پس باید در چنین محیط‌هایی در انتخاب دقیق و اصولی این سازه‌ها دقت بیشتری داشته باشید.

نکات مهم در انتخاب و استفاده از نرده شیشه‌ای

کف سازی موجود در محیط برای نصب سازه

یکی از نکات مهم در انتخاب و استفاده از نرده شیشه‌ای توجه به کف سازی محیط است. همان طور که پیش‌تر اشاره شد یکی از مهم‌ترین فاکتورهای نصب و راه اندازی این سازه‌های کاربردی ایمنی آن‌ها در محیط است.

در صورتی که به کیفیت نصب آن‌ها در محل مورد نظر توجه نداشته باشید، ایمنی آن‌ها در حد مطلوب نخواهد بود. هر یک از این سازه‌های کاربردی در محیط‌های مختلفی نصب و راه اندازی می‌شوند. کف سازی درست و اصولی محل نصب این اقلام سبب استحکام و افزایش مقاومت آن‌ها در محل نصب خواهد شد.

در این خصوص به نوع سازه‌ها و یراق مصرفی در فرایند نصب آن‌ها نیز توجه خواهد شد. در صورتی که کلیه استانداردهای نصب این اقلام در محیط فراهم باشد، نصب و راه اندازی هر یک با دقت بالایی انجام خواهد شد. در این خصوص روش نصب تو کار و روکار این تجهیزات نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. در روش نصب توکار از مراحل نصب نرده‌ها به صورت دفنی استفاده می‌کنند.

نصب دفنی نرده‌ها با استفاده از یراق به خصوصی انجام می‌شود که بر این اساس ارتفاع و طول و عرض سازه‌ها مشخص خواهد شد. در صورتی که محل نصب این سازه‌ها شرایط لازم را نداشته باشد، استاندارد نرده‌های انتخابی تأیید نخواهد شد و کارفرمای پروژه از سایر مدل‌های نرده شیشه‌ای استفاده می‌کند.

بودجه خرید و انتخاب نرده شیشه‌ای

مسائل اقتصادی همیشه نقش مهمی در میان نکات مهم در انتخاب نرده شیشه ای ایفا می‌کنند. در این حوزه نیز در نظر گرفتن قیمت‌ها و هزینه‌های خرید و فروش این تجهیزات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

هر یک از مدل‌های این نرده‌ها بر اساس نوع شیشه به کار رفته و جنس نرده‌ها قیمت به خصوصی دارند. قیمت و هزینه این متریال بر حسب این دو متریال مشخص خواهد شد. ابعاد کار نیز در تعیین این هزینه‌ها نقش مؤثری ایفا می‌کند. به همین خاطر باید به این مولفه‌های مهم دقت داشته باشید.

در بخش بعدی از نکات مهم در انتخاب نرده شیشه ای به استعلام قیمت‌های روز این نرده‌ها نیز پرداخته می‌شود. در این حوزه به قیمت روز هر یک از این تجهیزات توجه می‌کنند. هر یک از این اقلام کاربردی در طولانی مدت با نرخ و قیمت به خصوصی خرید و فروش می‌شوند و قیمت ثابتی ندارند.

از این رو برای خرید هر یک از آن‌ها باید هزینه روز آن‌ها را استعلام کنید. جنس شیشه‌های تشکیل دهنده نرده‌ها اغلب سکوریت است. در صورتی که این پنل‌های شیشه‌ای به صورت دو جداره یا تک جداره انتخاب شوند، قیمت کار به کل تغییر می‌کند.

نوع محل و فضا 

از نکات مهم در انتخاب نرده شیشه ای در نظر گرفتن محل نصب این اقلام است. هر یک از این سازه‌ها با در نظر گرفتن ویژگی‌های مکان و محل نصب آن‌ها در فضا انتخاب و خریداری می‌شوند. هر یک از آن‌ها در مکان‌های مختلفی کارایی دارند و نصب می‌شوند.

در نصب و راه اندازی هر یک از این سازه‌ها به محل استفاده از آن‌ها و شرایط محیطی آن دقت می‌شود. برخی از محیط‌هایی که با وجود این پنل‌های شیشه‌ای و نرده‌های تعبیه شده در آن‌ها تکمیل می‌شوند به شرح زیر هستند:

  • استخر
  • تراس‌ها و بالکن‌ها
  • راه پله‌ها
  • روف‌گاردن و پشت بام

نکات مهم استفاده از نرده شیشه‌ای در اطراف استخر

استفاده از نرده شیشه‌ای در اطراف استخر

از نکات مهم در انتخاب نرده شیشه ای در نظر گرفتن محل نصب این سازه‌ها است. انواع دسته بندی‌های نرده شیشه‌ای با در نظر گرفتن نیازهای پروژه‌های ساختمانی انتخاب و خریداری می‌شوند. در محل استخر اغلب رطوبت بسیار بالایی وجود دارد و به همین خاطر نصب و راه اندازی پنل‌های شیشه‌ای با استفاده از نرده‌های ضد زنگ و با خاصیت ضد خوردگی انجام می‌شود. این دو ویژگی مهم در ساختار نرده‌های شیشه‌ای برای استفاده طولانی مدت از این سازه‌ها حائز اهمیت بوده و مورد توجه قرار می‌گیرد.

برای انتخاب این سازه‌ها برای نصب در استخر به ارتفاع و ابعاد آن‌ها نیز توجه می‌کنند. ابعاد کار باید به گونه‌ای انتخاب شود که عبور آب از این مکان انجام نشود و ایمنی لازم در محیط وجود داشته باشد. به علاوه حفظ حریم استخر و خصوصی سازی فضای آن نیز در این خصوص مورد توجه قرار می‌گیرد.

نصب نرده‌های شیشه‌ای در راه پله‌های ساختمانی

از نکات مهم در انتخاب نرده شیشه ای در نظر گرفتن ویژگی‌های محل استفاده از آن‌ها و نحوه کاربرد آن‌ها در محل‌های مختلف است. برای نصب آن‌ها در راه پله‌های ساختمانی نیز ابعاد و ارتفاع این سازه‌ها در اولویت قرار می‌گیرد و برای کارفرمایان حائز اهمیت است. در این خصوص به بدنه فلزی و قطعات به کار رفته در نصب این سازه‌ها نیز توجه می‌شود.

استفاده از قطعاتی مانند فیکس پوینت فرایند نصب نرده‌های شیشه‌ای را ساده‌تر می‌کند. در نظر گرفتن طول و عرض پله‌ها برای انتخاب و خرید هر یک از این نرده‌های شیشه‌ای از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و تعیین کننده کیفیت راه اندازی و نصب این سازه‌ها است. با در نظر گرفتن محدودیت‌های نرده در محل نصب می‌توان انتخاب درست و اصولی این سازه‌ها را انجام داد.

استفاده از نرده شیشه‌ای در تراس و پاسیو

برای انتخاب این سازه‌ها در بخش پاسیو و تراس نیز در نظر گرفتن برخی فاکتورهای کمی و کیفی این اقلام حائز اهمیت است. در این خصوص به جنس شیشه‌های به کار رفته در این تجهیزات توجه می‌کنند. شیشه‌های به کار رفته در این سازه‌ها اغلب از نوع سکوریت لمینت است و به همین خاطر استحکام لازم برای نصب در این بخش از ساختمان را خواهد داشت.

در نظر گرفتن این نکات مهم در انتخاب نرده شیشه ای به شما کمک می‌کند که استفاده بهتری از این تجهیزات داشته باشید. انواع مدل‌های این نرده‌ها در بخش‌های مختلف ساختمان با طراحی و شکل ظاهری به خصوصی به کار برده می‌شوند و زیبایی خاصی به ظاهر ساختمان می‌دهند.

جمع بندی

با بررسی دقیق نکات مهم در انتخاب نرده شیشه ای به سادگی می‌توان خرید و انتخاب این مجموعه محصولات را انجام داد. به این ترتیب بهترین دسته بندی‌های این پنل‌های شیشه‌ای انتخاب خواهند شد. انواع مدل‌های این سازه‌ها در ساختمان‌های امروزی نصب شده و ایمنی محیط را در حد قابل توجهی حفظ می‌کنند.

با وجود این سازه‌ها زیبایی بخش‌های مختلف نیز افزایش پیدا می‌کند. برخی از این نرده‌ها برای ایجاد حریم خصوصی در قسمت‌های مختلف به کار برده می‌شوند. هر یک از مدل‌های این سازه‌ها با در نظر گرفتن استانداردها و ویژگی‌های به خصوصی طراحی و تولید می‌شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن