پنجره 3 جداره در چه مواقعی استفاده می شود؟

پنجره سه جداره در چه مواقعی استفاده می‌شود؟

در این پست وبلاگی، هلدینگ اخوان مفتخر به همراهی شما است تا با استفاده از تجربیات فراوان خود پیرامون ارائه خدمت به شما مشتریان عزیز، کاربرد پنجره سه جداره را به صورت کامل برای شما شرح دهد و نکاتی مهم را برای یک استفاده بهتر در اختیار شما قرار دهد. تا پایان این مطلب با هلدینگ اخوان همراه باشید.

وجود آرامش و کمبود صداهای مزاحم همیشه یکی از نکاتی است که افراد در خرید خانه، ساخت خانه و سکونت در آنها همیشه مدنظر دارند و تمامی اشخاصی که به نحوی در صنف ساختمان مشغول به فعالیت هستند باید به آن کاملا دقت داشته باشند. نباید فراموش کرد که این وسواسی طبیعی است و حق مسلم هر انسان، سکونت در یک خانه عاری از صداهای مزاحم است.

استفاده از عایق های صدا در اماکن مختلف همیشه کاربرد داشته است و این مسئله سبب توجه مضاعف نیز به آنها شده است. اما یکی از بهترین عایق های ضد صداهای مزاحم را همه در منزل خودمان داریم و نام آن پنجره است، پنجره در انواع مختلف خود بهترین استفاده را به عنوان عایق ضد صدا دارد و شاید کمتر نیز به آن توجه کرده باشید.

کاربرد پنجره سه جداره

پنجره سه جداره چیست؟

عبارت معمول بسیار زیادی درون جامعه وجود دارد که با استفاده از رقم های مختلف، تعداد اجزای هر شیشه ساختمانی را مورد شمارش کامل قرار می‌دهد، این مسئله بین عوام و افراد متخصص بسیار مرسوم است اما شاید نیاز به پاسخ یک سوال تخصصی داشته باشید که دقیقا پنجره سه جداره چیست؟

پنجره سه جداره کلمه‌ای برای افزایش قیمتی بی مورد نیست و یکی از کاربردی ترین پنجره‌‌هایی است که شما می‌توانید از آنها برای استفاده در منازل خود بهره ‌ببرید. این پنجره سه لایه متوالی در کنار یکدیگر از شیشه استفاده می‌کنند و کاربردهای شایان ذکر آن نیز در ادامه این نوشتار به خدمت شما تقدیم خواهد شد.

این نوع پنجره ها مدت زمانی است که برای مقاصد مسکونی نیز مورد استفاده قرار گرفته است و دانستن موارد مهم آن خالی از لطف نخواهد بود. در ادامه با همراهی شما به کاربرد های این شیشه خواهیم پرداخت.

کاربرد های پنجره سه جداره چیست؟

قطعا تولید و استفاده از هر محصول تخصصی در بازار به دلیل مقاصد مهم و کاربردی است که بازار به آن نیاز دارد، استفاده از پنجره سه جداره نیز از این قاعده دور نیست و موارد مهمی را می‌توان به صورت دسته‌بندی زیر ارائه داد:

  • استفاده برای مناطق مسکونی با آلودگی صوتی بالا: ابتدایی ترین کاربرد موجود این محصول استفاده در منازل و مجتمع های مسکونی است که به دلیل وجود نقاط خاص جغرافیایی، دارای آلودگی صوتی زیادی هستند، این نوع پنجره یکی از بهترین موارد برای مقابله با صداهای مزاحم است و منازلی که عمدتا در نزدیکی مراکزی مانند اتوبان ها هستند، ناچار به استفاده از این پنجره برای کنترل صداهای ورودی خواهند بود.
  • استفاده در اماکن خدماتی: در مراکزی تخصصی مانند بیمارستان ها، اقتضای شرایط برای نگهداری بهینه از مراجعین این است که صداهای زیادی به درون ساختمان وارد نشود. لذا استفاده از این نوع شیشه درون بیمارستان ها بسیار مرسوم است. البته یکی دیگر از مثال های شایان ذکر در این مورد استفاده برای برج های مراقبت و مهمان‌پذیر های فرودگاه است تا از آلودگی صوتی ناشی از هواپیماها در امان باشند.
  • استفاده در استودیو های صوتی تصویری: در مراکز مهمی برخی بخش ها وجود دارند که نیاز به استفاده از سکوت کامل و آکوستیکی هستند که تنها با بهینه‌سازی های مورد نیاز این مسئله مقدور خواهد بود. مراکزی مانند استودیوها یا اتاقک های مخصوص ضبط برنامه رادیویی نیازمند استفاده از پنجره سه جداره خواهند بود تا صداهای وارده از محیط خارج را به صورت کامل کنترل کنند.
  • استفاده در ساختمان های خدماتی: ساختمان های اداری خدماتی نیز مانند مراکز مسکونی ممکن است به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی در نزدیکی بناهایی مانند راه‌آهن باشند و لذا برای استفاده بهینه همراه با کنترل صداهای مزاحم، ناچار به استفاده از این متد نوین در اجرای شیشه های خود باشند.

البته شایان ذکر است که استفاده از این متد و کاربرد پنجره سه جداره تنها مختص به این موارد نیست؛ به عنوان مثال این پنجره سودمند یکی از حافظان مصرف بهینه انرژی درون ساختمان‌ها است. این پنجره با کنترل دمای موجود تا میزان زیادی از اتلاف انرژی و ورود هوای خارجی خودداری می‌کند.

استفاده از این پنجره سودمند به تمام ساختمان‌هایی که نیازمند استفاده بهینه از منابع انرژی هستند به شدت پیشنهاد می‌گردد و می‌توانید شاخص میزان استفاده از انرژی خود را با قبل و بعد از استفاده از این پنجره‌ها به صورت کامل بررسی کنید.

استنفاده از پنجره سه جداره چگونه ممکن است؟

برای استفاده از پنجره سه جداره راه‌ حل های بسیاری می‌تواند توسط شما انتخاب شود. البته فراموش نکنید که ساخت این پنجره نیازمند تولید قبلی است و شما تنها با اضافه کردن یک لاین شیشه بیشتر به این مسئله دست پیدا نخواهید کرد، به صورت کلی این مسئله می‌تواند به صورت زیر تقسیم‌بندی گردد:

  • استفاده قبل از درج پنجره های ساختمان: یکی از شیوه های بهینه برای استفاده از این متد می‌تواند اجرای این پروژه قبل از نصب شیشه های مرسوم یک ساختمان باشد. پیشنهاد می‌کنیم در ابتدای فرایند ساخت ساختمان از این پنجره استفاده کنید و از همان ابتدا سعی کنید از این محصول برای ساختمان خود استفاده کنید.
  • استفاده با تعویض پنجره های موجود: اگر قبل از درج پنجره های ساختمان خود نیازی به استفاده از این پنجره ها نداشتید و اکنون قصد استفاده از این محصول را بنابر شرایطی دارید، می‌توانید حسب مورد با یک تیم اجرایی هماهنگ کنید و پس از بازرسی های فنی ابتدایی، نسبت به تعویض پنجره های موجود با پنجره سه جداره اقدام کنید، البته فراموش نکنید که استفاده از این شیوه می‌تواند هزینه های دیگری را نیز با خود به همراه داشته باشد.

پنجره سه جداره

فراموش نکنید که یکی از افتخارات همیشگی هلدینگ اخوان خدمت به مشتریان عزیز خود بوده است، شما می‌توانید با کارشناسان وبسایت اخوان این مسئله را مطرح کرده و در کمترین زمان ممکن نسبت به اجرای این پروژه و تعویض پنجره های خود اقدام کنید. البته با چاشنی بهترین قیمت موجود و تجربه دیرین مجموعه اخوان.

واپسین کلام

بسیار مفتخریم که شما همراهان عزیز را تا پایان این نوشتار با خود به همراه داریم. در این نوشتار به صورت کامل پنجره سه جداره را شرح دادیم و پیشنهادهای استفاده از آن را نیز به خدمت شما ارائه دادیم. استفاده از پنجره سه جداره کاربرد های بسیاری دارد و ما مفتخر به بررسی آنها بودیم.

اگر به دانستنی هایی کاربردی پیرامون مسائل تخصصی هلدینگ اخوان علاقه دارید، از شما دعوت می‌کنیم تا از سایر پست های وبلاگی ما دیدن فرمایید و با درج نظرات سودمند خود، ما را در ارائه خدماتی بهتر یاری فرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن