جدید ترین سری پنجره های آلومینومی

رایج‌ترین محصولاتی که امروزه برای ساخت پنجره از آنها استفاده می‌شود پنجره آلومینیومی است. این نوع پنجره شامل پنجره‌های آلومینیومی نرمال و ترمال‌بریک هستند. آلومینیوم سبک وزن است و به همین دلیل هم کاربرد بیشتری دارد و هم بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تنوع فریم، رنگ و یراقی که برای پنجره‌های آلومینیومی مورد استفاده قرار می‌گیرند به مراتب بیشتر از پنجره‌های آهنی قدیمی است. استحکام بالا، نصب آسان و نگهداری راحت از جمله مزایای استفاده از پنجره آلومینیومی  است. جهت خرید پنجره آلومینیومی تهران کافی است به سایت هلدینگ اخوان مراجعه کنید.  

قیمت این نوع محصولات نسبت به نوع پروفیل، شیشه و یراقی که مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌تواند متفاوت باشد. در ادامه با کاربرد و مزایای استفاده از پنجره آلومینیومی آشنا می‌شوید.

مزایای استفاده از پنجره‌های آلومینیومی

از مهم‌ترین مزایای استفاده از پنجره‌های آلومینیومی می‌توان به طول عمر بالای این محصولات اشاره کرد. این ویژگی می‌تواند تأثیر مستقیمی بر کیفیت ساختمان داشته باشد. آلیاژ آلومینیوم ضد زنگ است و در برابر رطوبت و تغییرات دمایی دچار زنگ زدگی و پوسیدگی نمی‌شود.

قیمت مناسب پنجره آلومینیومی از دیگر ویژگی‌هایی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. خرید پنجره آلومینیومی رشت از طریق هلدینگ اخوان امکان پذیر است. برای تهیه پنجره آلومینیومی رشت با کارشناسان سایت هلدینگ اخوان ارتباط برقرار نمایید. همچنین به دلیل طول عمر بالا و روش نگهداری آسانی که دارند تا سال‌های طولانی می‌توانید از این پنجره‌ها استفاده کنید و نیازی به تعویض مجدد نیز نداشته باشید.

امروزه علاوه بر پنجره‌های ساده آلومینیومی، از پنجره‌های مدرن‌تری نیز استفاده می‌شود که جذابیت محیط را دوچندان می‌کنند. نوع یراق و حالت بازشدن پنجره می‌تواند تأثیر زیادی هم بر قیمت و هم بر جذابیت پنجره داشته باشد.

از دیگر مزایای استفاده از پنجره آلومینیومی بازده انرژی مناسب است. این نوع پنجره‌ها از عایق‌بندی مناسبی برخوردار هستند و از ورود سرما و گرما به محیط جلوگیری می‌کنند. پنجره‌های ترمال‌بریک عملکرد بهتری نسبت به پنجره‌های نرمال دارند.

ضدحریق بودن از دیگر مزایای استفاده از پنجره آلومینیومی است که در زمان آتش سوزی خسارت کمتری به محیط وارد می‌شود. سازگاری با محیط زیست یکی از ویژگی‌هایی است که در پنجره‌های نرمال و ترمال‌بریک وجود دارد و قابلیت بازیافت آنها توجه دوستداران طبیعت را به خود جلب کرده است.

کاربرد پنجره‌های آلومینیومی

علاوه بر مزایایی که گفته شد، کاربردهای این نوع پنجره‌ها نیز بسیار گسترده است. همان‌طور که گفتیم این پنجره‌ها دوام و طول عمر زیادی داشته و در برابر تغییرات دمایی بسیار مقاوم هستند به همین دلیل در آشپزخانه‌ها، حمام و سرویس بهداشتی که دارای رطوبت بسیار زیادی هستند، کاربرد دارند.

از پنجره‌های آلومینیومی به دلیل وزن کمی که دارند در نمای ساختمان‌ها نیز استفاده می‌شود. علاوه بر این نوع یراق و بازشدن پنجره نیز می‌تواند روی کاربرد آن تأثیر داشته باشد. از پنجره‌های ترمال‌بریک یا نرمال دوحالته در محیط‌هایی که نیاز به تهویه دائمی دارند استفاده می‌شود.

همچنین آب و هوای منطقه نیز می‌تواند روی یراق مصرفی و نوع پنجره آلومینیومی تأثیر داشته باشد. پنجره دوجداره ترمال‌بریکی که دارای یراق فولکس واگنی باشد برای مناطق خیلی سرد و خیلی گرم کاربرد دارند زیرا از عایق‌بندی بسیار مناسبی برخوردار هستند.

جمع‌بندی

درنهایت با توجه به همه مواردی که در رابطه با پنجره آلومینیومی گفتیم، شما می‌توانید نسبت به خرید پنجره آلومینیومی اقدام نمایید. این نوع پنجره‌ها در انواع مختلفی موجود هستند و تنوع در رنگ‌بندی آنها باعث شده است که برای بسیاری از مکان‌ها گزینه بسیار مناسبی باشند.

از جمله مزایایی که استفاده از پنجره‌های آلومینیومی نرمال و ترمال‌بریک دارند این است که در برابر سرما و گرما نسبت به چوب، آهن و upvc  انبساط و انقباض کمتری دارند.

 

به بالای صفحه بردن