سقف ثابت

مشاوره رایگان خرید سقف ثابت

قیمت سقف شیشه ای ثابت

سقف شیشه‌ای جزو مدرن‌ترین متریال‌ها برای قسمت بالاپوش و یا سقف است. در حالت کلی به خاطر متریال‌هایی که در ساخت سقف شیشه‌ای استفاده می‌شوند، قیمت سقف شیشه ای خانه در مقایسه با سایر سقف‌های معمولی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، بیشتر است.

اگر بخواهیم یک مقایسه را انجام بدهیم، نحوه نصب این مدل نیز حساس‌تر است و به همین خاطر قیمت زیادتر است. عوامل زیادی وجود دارند که می‌توانند در قیمت این محصول تأثیر گذار باشند. عواملی مانند مواد سازنده و نحوه نصب و… جزو عوامل تأثیرگذار هستند.

قیمت سقف شیشه ای ثابت

قیمت سقف شیشه ای ثابت

 به خاطر مزیت‌هایی که در سقف شیشه‌ای ثابت وجود دارد، امروزه در اکثر ساختمان‌ها از این مدل سقف استفاده می‌شود. عوامل زیادی وجود دارند که در تعیین قیمت سقف شیشه ای ثابت تأثیر بالایی را دارند. مشتریان باید قبل از اینکه خرید و نصب این محصول را انجام دهند، این عوامل را مورد بررسی قرار داده و بعد از آن اقدام به خرید نمایند.

همچنین برای اینکه مشتریان قیمت کمتری را برای این محصول بپردازند، می‌توانند از شرکت‌هایی که به صورت کاملاً مستقیم و بدون واسطه مانند هلدینگ اخوان که خود تولیدکننده است و محصولات را عرضه می‌کنند و در نهایت قیمت پایین‌تری را نیز برای مشتریان در نظر می‌گیرند خرید خود را انجام دهند. چون متریال‌های مورد استفاده در ساخت اکثرا وارداتی هستند، به خاطر نوسانات ارزی نیز این قیمت‌ها نوسان می‌کنند و بالا و پایین می‌شوند، به همین خاطر حتماً باید به صورت کاملاً آپدیت شده، قیمت‌ها قبل از خرید مورد بررسی قرار گیرند.

قیمت سقف شیشه ای ثابت به چه عواملی بستگی دارد؟

مشتریانی که خرید سقف شیشه ای خانه، را انجام می‌دهند، همیشه برایشان این سوال وجود دارد که چرا هزینه این مدل سقف، زیاد است. در ادامه مطلب برخی از مهم‌ترین فاکتورها و ویژگی‌هایی که بر قیمت سقف شیشه ای خانه تأثیرگذار هستند، مورد بررسی قرار می‌گیرند. هر کدام از این عوامل به میزان‌های مختلفی بر قیمت تأثیر می‌گذارند:

  • متراژ سقف

مورد اول میزان متراژ سقف است در واقع هر چقدر که متراژ سقف بیشتر باشد، هزینه آهن کشی، هزینه اجرا، هزینه تهیه کردن متریال بالاتر می‌رود. چون که معمولاً هزینه طراحی و اجرا برای سقف‌های شیشه‌ای بر اساس متر مربع است از این رو مساحت فضایی که در نظر گرفته می‌شود، بسیار مهم است.

  • نوع و کیفیت شیشه

نوع شیشه و کیفیت شیشه‌هایی که در ساخت سقف‌های شیشه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند در میزان قیمت سقف شیشه ای ثابت بسیار تأثیرگذار هستند. سه مدل شیشه در ساخت این سقف‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند:

  • شیشه‌های لمینت
  • صفحات پلی کربنات
  • شیشه سکوریت‌های حرارت دیده

خرید سقف شیشه ای خانه

مدل‌های لمینت از مدل‌های دیگر مقاومت بالاتری را دارند و به همین خاطر هزینه آن‌ها نیز بالا است. صفحات ژلی کربناتی نیز جزو پلیمرها هستند و مقاومت بالایی را دارند و هزینه بالاتری را دارند. همچنین علاوه بر این که مدل شیشه‌ها در قیمت تأثیرگذار هستند، کیفیت نیز بسیار بر هزینه تأثیر گذار است.

  • هزینه پروفیل‌ها

پروفیل‌هایی که برای ساخت و اجرای مدل‌های مختلف سقف شیشه ای مورد استفاده قرار می‌گیرند، خودشان مدل‌ها و ابعاد مختلفی را دارند. این هزینه‌ها، بسته به نوع طراحی سقف‌ها و سیستم اجرا پروفیل‌های مصرفی تغییر می‌کنند.

برای مثال ممکن است که در اجرای یک نوع سقف شیشه ای که یک سیستم خاص در آن وجود دارد میزان پروفیل زیادی استفاده شود و با توجه به اینکه قیمت پروفیل بر اساس وزنی که دارد، محاسبه می‌گردد و از این رو هر چقدر پروفیل، زیادتر استفاده شود قیمت نیز بالاتر خواهد رفت. در بازار نیز برای قیمت آهن یک سری نوساناتی وجود دارد که آن‌ها نیز تأثیرگذار هستند.

  • هزینه چسب آب بند

در ساخت سقف‌های شیشه‌ای از یک نوع چسب آب بندی استفاده می‌شود که این مدل چسب‌ها نیز بر قیمت سقف شیشه ای ثابت تأثیرگذار است.

  • هزینه و دستمزد تیم اجرایی

اجرای سقف شیشه‌ای ثابت بسیار کار حساسی و خطرناکی است. به همین خاطر افرادی باید نصب این مدل را انجام بدهند که با تجربه هستند و تمام ضوابط و اصول را در هنگام نصب رعایت کنند. افراد مبتدی که در این کار تازه کار هستند، قیمت کمتری را به عنوان دستمزد در نظر می‌گیرند.

اما ممکن است که نتوانند که به خوبی نصب را انجام دهند، به همین خاطر بهتر است از افرادی که با تجربه هستند استفاده کرد. هزینه نصب نیز بر اساس میزان متر مربع است و با هزینه زیر سازی باهم دریافت می‌گردد. پس در هنگام خرید سقف شیشه ای خانه، باید این هزینه نیز مدنظر قرار گیرد.

قیمت سقف شیشه ای ثابت

چگونه می‌توان که قیمت سقف شیشه ای ثابت را کاهش داد؟

سقف شیشه‌ای ثابت، جز پرهزینه‌ترین سازه‌هایی است که به خاطر اینکه استفاده از آنها باعث زیبایی می‌شود، پرکاربرد هستند. علاوه بر این هزینه‌های زیر ساختی که وجود دارند، برای نصب کردن آن‌ها نیز یک سری هزینه‌هایی وجود دارند.

نصب این سقف هزینه زیادی را دارد و خطر زیادی را دارد و افراد کمی وجود دارند که در این زمینه در حال فعالیت هستند. با توجه به سختی کار تفاوت قیمت متریال و قیمت نصب زیاد چشمگیر نیست. اما با این همه مشتریان به خاطر مزیت‌هایی که این سقف‌های شیشه‌ای دارند، خرید سقف شیشه ای خانه را انجام می‌دهند. برای اینکه از هزینه‌ها کاسته شود، روش‌های زیادی وجود دارد.

برای مثال اولین مورد این است که خرید سقف شیشه‌ای ثابت از جاهایی انجام شود که به صورت بدون واسطه و مستقیم این متریال‌ها را تولید و عرضه می‌کنند. دومین مورد این است که نوع شیشه‌ای که مد نظر است، از مدل‌های پرهزینه‌تر نباشد. مدل شیشه‌ها زیاد از لحاظ کیفیتی باهم تفاوتی را ندارند. با این دو روش می‌توان به راحتی قیمت سقف شیشه ای ثابت را کاهش داد.

جمع بندی

سقف شیشه‌ای، جزو متریال‌های پر استفاده و زیبا ولی با قیمت بالا است. به خاطر عوامل متعددی، قیمت سقف شیشه ای خانه متغیر است. عواملی مانند، میزان متراژ، کیفت و مدل شیشه‌ها، نوع پروفیل‌ها بر قیمت تأثیر گذار هستند. یکی از تأثیرگذارترین عوامل، هزینه نصب کردن این سقف است.

چون کار بسیار حساسی است، کمتر گروهی وجود دارند که نصب را انجام بدهند. برای این کار باید از یک گروه مجرب استفاده شود که با موفقیت نصب این سقف را به اتمام برسانند. با یک سری روش‌هایی می‌توان قیمت و هزینه را کاهش داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن