پارتیشن لغتی است که برای جداسازی قسمت‌های مختلف به کار برده می‌شود. فضاهای بزرگ اداری امروزه توسط این جداکننده‌های کاذب به قسمت‌های کوچک‌تری تقسیم می‌شوند. از این محصولات در منازل، ادارات، مکان‌های عمومی و غیره استفاده می‌شود.

این سیستم جداکننده دارای ابعاد و انواع مختلفی است و می‌توان در دو نوع کلی اداری و خانگی تقسیم‌بندی کرد. این محصول علاوه بر زیبایی باعث می‌شود که بتوان از بالاترین ظرفیت محیط استفاده کرد. در ادامه به مزایای پارتیشن‌ها و انواع آنها می‌پردازیم.

مشاوره رایگان برای انتخاب در بین انواع پارتیشن

مزایای استفاده از جداکننده‌ها یا پارتیشن‌ها

امروزه در محیط‌های اداری و منازل پارتیشن‌ها توانسته‌اند جایگزین دیوارهای قدیمی شوند و این کار مزایای زیادی در پی دارد. مزایای پارتیشن اداری:

  • افزایش روشنایی محیط

از جمله مواردی که در استفاده از جداکننده‌ها وجود دارد، افزایش نور و روشنایی در قسمت‌های مختلف محیط می‌شود. اگر از پارتیشن شیشه ای استفاده شود بدون شک هم جذابیت بیشتری دارد و هم از نور بیشتر استفاده می‌شود. نور طبیعی باعث افزایش انگیزه و نشاط و شادی در افراد می‌شود و در هزینه‌های مربوط به برق نیز صرفه‌جویی می‌شود.

  • هزینه پایین

خرید پارتیشن نسبت به دیوار قدیمی از هزینه کمتری برخوردار است. همچنین اگر از نوع شیشه‌ای این محصولات استفاده شود بدون شک در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود. بعضی از انواع جداکننده‌ها قابلیت حرکت دارند و می‌توان آنها را در محیط جا به جا کرد و این مورد باعث ایجاد تنوع بعد از استفاده می‌شود.

  • انعطاف‌پذیری و زیبایی

قابلیت نصب و برداشت آسان پارتیشن باعث می‌شود که بتوان در طرح‌ها و شکل‌های مختلفی محیط را دکور کرد. انعطاف‌پذیری که در ایجاد متراژ دلخواه در هر قسمت وجود دارد از جمله مزایای این نوع محصولات است. همچنین شیشه‌ای بودن بعضی از مدل‌های آن در زیبایی محیط تأثیر بسیار زیادی می‌گذارد.

  • عایق صدا

یکی از موارد مهمی که در استفاده از جداکننده‌ها وجود دارد عایق بودن آنهاست. مخصوصاً برای محیط‌های کاری این مورد کاربرد بسیار زیادی دارد. پارتیشن ارزان می‌تواند قسمت‌های مختلف یک محیط را به سادگی از یکدیگر جدا کرده و بین آنها عایقی قرار دهد تا سروصدا انتقال پیدا نکند. نوع شیشه در جداکننده‌ها می‌تواند دوجداره و سه جداره یا سکوریت باشند تا علاوه بر عایق صدا، عایق حرارت و گرما نیز باشند.

انواع پارتیشن‌ها

خرید پارتیشن اداری بسیار رواج پیدا کرده است. در این محصولات جداکننده تقسیم‌بندی‌های زیادی وجود دارد، پارتیشن بر اساس جنس چند نوع دارند. پارتیشن خانگی و منزل نیز دارای انواع زیر است:

هر کدام از این مدل‌ها کاربرد خاصی دارند و استفاده از آنها نیز مزایای منحصر به فردی در پی دارد. خرید پارتیشن از نوع شیشه‌ای بسیار مقرون به‌صرفه‌تر از باقی پارتیشن‌ها است. حتی برای محیط‌های کاری برای حفظ حریم شخصی می‌توان از پارتیشن ساده و مدل مات شده آن استفاده کرد. برای خرید پارتیشن در تهران می‌توانید از طریق هلدینگ اخوان اقدام نمایید.

پارتیشن ام دی اف دارای مقاومت زیادی در برابر سایش، پوسیدگی، خوردگی و قارچ دارد و اینکه قیمت آن نیز نسبت به پارتیشن چوبی متحرک و ثابت به مراتب کمتر است. جداکننده‌های آلومینیومی نیز در دو نوع تک جداره و دوجداره در بازار موجود هستند. کیفیت پروفیل و یراق مصرفی و نوع شیشه می‌تواند روی قیمت این محصولات تأثیرگذار باشد.

جمع‌بندی

درنهایت با توجه به همه مواردی که در رابطه با پارتیشن‌ها گفتیم، شما می‌توانید خرید پارتیشن در رشت را به وسیله هلدینگ اخوان انجام دهید و از این محصولات هم در منزل و هم در ادارات استفاده کنید. پارتیشن اتاق خواب نیز بسیار کاربردی است. استفاده از آنها علاوه بر هزینه پایین در مصرف انرژی تا حد زیادی صرفه جویی می‌شود.

شما هرساله با تغییر دکوراسیون و جابه‌جایی این جداکننده‌های کاذب می‌توانید دکور جدیدی را بدون هیچ هزینه‌ای ایجاد کنید. علاوه بر مزایایی که گفتیم بهتر است بدانید متریالی که در تولید این محصولات استفاده می‌شود باید درجه یک بوده تا کارایی و دوام لازم را داشته باشند. جهت خرید اینترنتی پارتیشن به سایت هلدینگ اخوان مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن