مهم‌ترین نکات برای انتخاب پنجره مناسب اتاق کودک و نوزاد

مهم‌ترین نکات برای انتخاب پنجره مناسب اتاق کودک و نوزاد

ماجراجو بودن و تمایل کودکان به کشف و تجربه محیط اطراف یک رفتار کاملاً طبیعی در آن‌ها است؛ اما در این میان خطراتی کودکان و نوزادان را تهدید می‌کند. استفاده از پنجره در اتاق کودک امکان کشف و آشنایی با محیط اطراف را راحت‌تر می‌کند؛ اما امکان سقوط کودک از پنجره، ورود آلاینده‌های آلوده و بیماری‌زا، خروج حرارت و گرما از اتاق و بریدگی و آسیب اندام‌ها در اثر تماس با خرده شیشههای شکسته از جمله عوامل خطر برای کودکان‌اند؛ اینجا است که انتخاب پنجره مناسب اتاق کودک و یا انتخاب پنجره مناسب اتاق نوزاد اهمیت بالایی پیدا می‌کند.

آیا پنجره دوجداره برای اتاق کودک مناسب است؟

بر اساس ویژگی‌های مثبتی که پنجره‌های دوجداره نسبت به سایر پنجره‌ها دارند می‌توان گفت پنجره دوجداره بهترین نوع پنجره است. عایق انرژی (گرما و صوت)، مقاوم بودن در برابر ضربه و فشار، کاهش ورود آلاینده‌ها، سهولت در نظافت و غیره از جمله ویژگی‌های مثبت این نوع پنجره‌اند. همین ویژگی‌هایند که سبب شده پنجره‌های دوجداره به عنوان بهترین انتخاب پنجره مناسب اتاق کودک و یا انتخاب پنجره مناسب اتاق نوزاد معرفی شوند.
• مقاوم بودن پنجره‌های دوجداره تقویت شده در برابر ضربه و فشار، این قابلیت را به وجود آورده که حتی با برخورد یک جسم سخت نیز به راحتی شکسته نشوند.
• پروفیل‌های پنجره‌های UPVC بسیار تمیز و شفاف‌اند. این ویژگی پنجره سبب شده حتی اگر کودک روی آن با رنگ‌های انگشتی، آبرنگ و یا غیره نقاشی بکشد و از آن به عنوان دفتر نقاشی استفاده کند به راحتی و سریع بدون آسیب به پنجره قابل تمیز شدن باشد.
• پنجره‌های دوجداره به علت جلوگیری از انتقال حرارت و گرما از بیرون به داخل (تابستان) و از داخل اتاق به خارج (زمستان) اهمیت و نقش زیادی در جلوگیری از هدر رفت انرژی دارند و عاملی برای صرفه اقتصادی خانواده نیز هستند.

آیا پنجره دوجداره برای اتاق کودک مناسب است؟

• پنجره‌های دوجداره در برابر انتقال صوت نیز مقاوم‌اند. با استفاده از پنجره‌های دوجداره می‌توانید کودک خود را از آلودگی‌های صوتی خارج از منزل نجات دهید و خواب، استراحت، بازی و درس خواندن را در محیطی آرام به او هدیه کنید.
• پنجره‌های دوجداره نسبت به پنجره‌های عادی نقش بیشتری در کاهش ورود آلاینده‌ها، گردوغبار و همچنین ورود حشرات موذی به داخل اتاق کودک دارند.
• جلوگیری از ورود و خروج رطوبت از اتاق نیز از دیگر مزایای استفاده از پنجره‌های دوجداره است.
• بازشو انتخابی و مناسب با شرایط کودک و نوزاد از قابلیت‌های پنجره دوجداره است. پنجره‌های بدون بازشو مناسب برای اتاق‌هایی که ارتفاع زیادی از سطح زمین دارند و کودکانی که کنجکاوند از همان ارتفاع به بیرون نگاه کنند؛ امنیت مناسبی را فراهم می‌کند. پنجره‌های بالا بازشو در یک محور زاویه دار به صورت حرکت ضلع افقی از بالا باز می‌شوند و امکان تهویه‌ای مناسب را برای اتاق کودک و نوزاد ایجاد می‌کنند.
• امکان استفاده از برچسب‌های پنجره‌ی مورد علاقه کودک روی پنجره‌های دوجداره وجود دارد.

در صورت تمایل به آشنایی با پنجره ترمال بریک کلیک کنید.

بررسی پنجره از نظر ایمنی برای اتاق کودک

شیشه‌های نشکن

مسئله اصلی در انتخاب پنجره مناسب اتاق کودک و نوزاد موضوع ایمنی و امنیت پنجره است؛ زیرا اولویت هر والدینی سلامت ذهن، روان و جسم فرزندش است. احتمال اینکه شیشه‌ی پنجره در اثر فعالیت و بازی‌های کودکان با برخورد توپ و یا اجسام سخت و سنگین بشکند و خرد شود زیاد است پس استفاده از شیشه‌های نشکن راهکار مناسبی برای ایجاد محیطی امن برای کودک در برابر خرده شیشه‌های برنده هستند؛ شیشه‌هایی از جنس لمینت و شیشه‌های سکوریت این ویژگی را دارند و می‌توانند علاوه بر ایجاد محیطی امن، عایق خوبی برای اتاق کودک نیز باشند.

استفاده از اصطلاح شیشه نشکن به آن معنا نیست که شیشه اصلاً شکسته نمی‌شود؛ بلکه به این معناست که مقاومت این شیشه‌های پنجره در برابر ضربه بیشتر است و اگر شکسته شوند به قطعات بسیار ریز و برنده تبدیل نخواهند شد پس در انتخاب پنجره مناسب برای اتاق نوزاد و کودک باید از شیشه‌های نشکن را در نظر گرفت تا خیال والدین از عدم آسیب دیدن فرزندانشان راحت باشد.

بررسی پنجره از نظر ایمنی برای اتاق کودک

قفل پنجره
یکی از نکات قابل توجه در انتخاب پنجره مناسب اتاق کودک و یا انتخاب پنجره مناسب اتاق نوزاد استفاده از قفل مناسب برای پنجره است. کودکان به طور طبیعی و از روی عدم آگاهی و یا الهام گرفتن از کارتون‌های خیالی دست به کارهای خطرناکی می‌زنند. اگر ارتفاع پنجره اتاق کودک از سطح اتاق کم باشد به گونه‌ای دست کودک به آن برسد؛ استفاده از قفل پنجره ضروری است تا شرایط لازم برای حفظ ایمنی و سلامت فرزند مهیا شود.

نوردهی پنجره های اتاق کودکان

امروزه تأثیر نور در حفظ سلامت جسم و درمان بسیاری از بیماری‌ها و همچنین روان انسان و خلق و خوی انسان اثبات شده است. نور امید بخش است و موجب ایجاد روحیه‌ای مضاعف در افراد می‌شود پس با توجه به اهمیت نور، در انتخاب پنجره مناسب اتاق کودک و یا انتخاب پنجره مناسب اتاق نوزاد باید میزان نوردهی مناسب را در نظر گرفت.
برای دریافت نور طبیعی و کافی در ابتدا باید به محل قرارگیری و نصب پنجره دقت کرد و در مراحل بعد نوع شیشه و ابعاد پنجره را مدنظر قرار داد. مسلماً هرچقدر ابعاد پنجره بیشتر باید میزان نور عبوری از شیشه و ورودی به اتاق نیز بیشتر است. تشخیص مناسب رنگ‌ها، گرم شدن طبیعی اتاق توسط نور خورشید در فصل زمستان و استفاده از نور طبیعی برای مطالعه در روز، مصرف بهینه انرژی را نیز به دنبال دارد.

طراحی داخلی اتاق کودک و نوزاد باید جذاب و همچنین کودکانه باشد. به طور معمول برای ایجاد فضای شادتر برای کودکان از رنگ‌های متنوع و شاد در اتاق استفاده می‌شود. در انتخاب پنجره مناسب اتاق کودک و یا انتخاب پنجره مناسب اتاق نوزاد استفاده از پنجره‌های دوجداره رنگی از بهترین گزینه‌ها است. علاوه بر رنگ شیشه‌های پنجره، شکل و ظاهر پنجره نیز از اهمیت خاصی برخوردار است تا بتواند برای فرزندان جذاب به نظر برسد.

انواع پنجره مناسب اتاق کودک

1. پنجره‌های محوری

پنجره‌های محوری بسته به نوع انتخابی شما، به صورت عمودی و یا افقی باز و بسته می‌شوند. سهولت در باز و بسته شدن پنجره، زیبایی و جذابیت، عایق بندی مناسب برای جلوگیری از هدر رفت انرژی، گردش مناسب هوا تناسب نوع پنجره با مکان‌های دارای رطوبت بالا، دوام و کارکرد بالای پنجره و سهولت نظافت در دو سمت شیشه پنجره از جمله ویژگی‌های پنجره‌های محوری‌اند.
با توجه به ویژگی و مزایای نام‌برده‌شده، پنجره‌های محوری را می‌توان بهترین انتخاب پنجره مناسب اتاق کودک و یا بهترین انتخاب پنجره مناسب اتاق نوزاد دانست. از پنجره‌های محوری در ابعاد بزرگ‌تر حتی می‌توان به عنوان درب تراس و یا حیاط استفاده کرد و از نوردهی و جذابیت پشت شیشه به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

نوردهی پنجره های اتاق کودکان - انتخاب پنجره مناسب اتاق کودک

2. پنجره گیوتینی

پنجره گیوتینی یا پانوراما نمای شیشه‌ای مناسبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. شیشه به کار رفته در این نوع از پنجره‌ها سکوریت است؛ یعنی شیشه طی فرایند خاصی بنام سکوریت شدن، ویژگی مقاومت در برابر حرارت و ضربه را کسب کرده است.
نمای جذاب ارائه شده، نحوه بازشو راحت و جالب، امکان استفاده از تجهیزات پیشرفته‌تر در آن مانند ریموت، عایق حرارتی و گرمایی، مقاوم در برابر ضربه، جلوگیری از انتقال صوت و ورود گردوغبار از جمله ویژگی‌هایی‌اند که انتخاب پنجره مناسب اتاق کودک و یا انتخاب پنجره مناسب اتاق نوزاد را برای والدین راحت‌تر کرده است.

3. پنجره تلسکوپی

پنجره تلسکوپی دارای چندین لت و یا قطعه متحرک‌اند که با اعمال نیروی مکانیکی کمی باز می‌شوند و امکان تهویه و حتی رفت و آمد در صورت استفاده مشترک پنجره با درب وجود دارد. نوع بازشو مانند شویی و یا لیفت‌اند ساید بودن پنجره نیز بر عهده انتخاب و سلیقه مشتری است. این نوع از پنجره‌های لوکس را می‌توان برای اتاق کودک و یا نوزاد نیز بکار برد.
ویژگی‌های متناسب با شرایط کودک مانند حرکت بی‌صدا، سریع و روان لت‌ها، قفل‌های ایمن، امکان استفاده حداکثری از نوردهی، باز و بسته شدن راحت، ایمنی و امنیت بالا، کیفیت متناسب با قیمت، استهلاک پایین، امکان استفاده بهینه از انرژی، ظاهری شیک و استفاده از رنگ و طرح‌های مطابق با سلیقه کودک این پنجره را به عنوان یکی از بهترین انتخاب‌ها برای اتاق فرزندان کرده است.

خرید و انتخاب پنجره مناسب اتاق کودک و نوزاد از هلدینگ اخوان

خرید پنجره مناسب اتاق کودک و نوزاد از هلدینگ اخوان

انتخاب پنجره در هر فضایی مخصوصاً اتاق کودکان و نوزادان نیازمند توجه و بررسی نکات ویژه‌ای است. انتخاب، طراحی، تنظیم و انتخاب پنجره مناسب اتاق کودکان کاری وقت گیر و کمی دشوار محسوب می‌شود. در میان انواع پنجره‌های موجود باید پنجره با کیفیت و امنیت بالاتر را برای اتاق کودک و نوزادان انتخاب کرد.
با مزایا و ویژگی‌های پنجره دوجداره و ویژگی‌های لازم قابل بررسی قبل از خرید پنجره مانند نوردهی آشنا شدیم؛ خرید پنجره دوجداره مناسب برای اتاق کودک و نوزاد از هلدینگ اخوان، می‌تواند از بهترین انتخاب‌ها برای پنجره محسوب شود؛ پنجره‌ای کارآمد و مناسب که برای سال‌ها در خانه خدمت می‌کند تا آسایش، آرامش، جلوه‌ای زیبا و امنیت را برای ساکنین منزل فراهم کند.

برای خرید پنجره اتاق کودک و یا نوزاد باید علاوه بر در نظر گرفتن ویژگی‌های یک پنجره مناسب مانند امنیت کامل و نوردهی متناسب با فضا، خرید از فروشگاه‌های معتبر را هم به یاد داشت. امروزه استفاده از پنجره‌های لوکس مانند پنجره‌های محوری، گیوتینی و تلسکوپی در جهان رواج پیدا کرده است.
بزرگ‌ترین تولید کننده و وارد کننده سیستم‌های نوین ساختمانی ایران، هلدینگ بزرگ اخوان است. با خرید از هلدینگ اخوان می‌توان انتخاب مناسب پنجره اتاق کودک و نوزاد را به بهترین و راحت‌ترین شکل ممکن انجام داد تا امنیت و راحتی کودک دلبندتان تضمین شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن