سقف متحرک چیست و در چه مواردی به کار می‌رود؟

اینکه سقف متحرک چیست و چه تأثیر به سزایی بر زیبایی محیط منزل و محیط‌های کاری دارد را در این مقاله به صورت کامل بررسی می کنیم. این سقف‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی ارائه می‌شوند در دسته سقف لوکس قرار می گیرند و هر یک از آن‌ها از مصارف به خصوصی برخوردار هستند. استفاده از این سقف‌ها بسیار متداول شده و مهندسین معماری از این اقلام به میزان قابل توجهی استفاده می‌کنند. این سقف‌ها برای فصل‌های گرم سال بسیار کارایی دارند.

 

برای دیدن قیمت درب و پنجره ترمال بریک کلیک کنید.

 

مهم‌ترین کارایی سقف متحرک

این در هر شرایط آب و هوایی کارایی دارد. انواع آن‌ها در موقعیت‌های داخلی و خارجی ساختمان قابل نصب خواهند بود. استفاده از آن‌ها در راستای ایجاد سایه و در امان ماندن از نور مزاحم خورشید رایج است. استفاده از آن‌ها در مجتمع‌های مسکونی بسیار رایج شده است و در بخش‌های به خصوصی از این مکان‌ها به کار برده می‌شوند.

نصب آن‌ها در استخرها، هتل‌ها، ویلاها، رستوران‌ها و… نیز میسر است و مزایای بی شماری در این خصوص خواهد داشت. در دنیای صنعت ابعاد و اندازه‌های متنوعی از آن‌ها وجود دارد که هر یک از آن‌ها برای مصارف به خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. با استفاده از آن‌ها یک محیط مناسب برای استراحت در طول روز فراهم خواهید کرد که در فصول گرم سال از سایه لذت بخش آن استفاده می‌کنید.

 

برای بررسی جامع انواع پنجره آلومینیومی ترمال بریک کلیک کنید.

 

انواع دسته بندی‌های سقف متحرک

در پاسخ به این سوال که سقف متحرک چیست و چه کاربردی دارد می توان گفت این سقف‌ها برای مصارف گوناگونی تولید و ارائه می‌شوند و برای هر یک از این مصارف مدل‌های به خصوصی از این اقلام ارائه می‌شوند. هر یک از دسته بندی‌های این سقف‌ها از کیفیت و کارایی منحصر به فردی برخوردار هستند. انواع آن‌ها در مدل‌های تزیینی تولید می‌شوند و بیشتر برای دیزاین محیط مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما برخی از دسته بندی‌های این محصولات برای مصارف گلخانه‌ای، تکمیل ساختمان ویلاها و… مورد استفاده هستند. در حالت کلی این سقف های متجرک به سه دسته زیر تقسیم می شوند:

این سقف‌ها هر یک از بخش بندی‌های مختلفی برخوردار هستند. برای نصب آن‌ها در محیط ساختمان نیز از یراق و قطعات به خصوصی استفاده می‌کنند.

انواع دسته بندی‌های سقف متحرک

 

برای اطلاع از قیمت سقف شیشه ای متحرک  کلیک کنید

اجزای مختلف سقف متحرک

این دسته از سقف‌ها از پایه‌های محکمی ساخته شده‌اند که برای نصب آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پایه‌ها از جنس آهن و آلومینیوم ساخته می‌شوند و کارایی قابل توجهی در این عرصه دارند. روکش‌های گالوانیزه‌ای به کار رفته در ساختار این محصولات نیز از مهم‌ترین مشخصه‌های آن‌ها به شمار می‌روند. قسمت متحرک یا تاشو این سقف‌ها نیز از مهم‌ترین اجزای به کار رفته در آن‌ها به شمار می‌رود.

بخش‌هایی که به سقف قابلیت تحرک می‌دهند نیز در میان اجزای سازنده آن‌ها قرار می‌گیرند که در نظر گرفتن کیفیت آن‌ها برای خرید این محصولات بسیار مهم است. در ساختار این سقف‌ها از موتورهای الکتریکی نیز استفاده شده است که باز و بسته شدن این سقف‌ها را ساده‌تر می‌سازند. به همراه آن‌ها یک ریموت کنترلی نیز ارائه می‌شود.

جمع بندی

سقف متحرک یک محصول بسیار کاربردی و خاص است که در سال‌های اخیر در عرصه‌های معماری بسیار ترند شده است. این سقف‌ها ظاهر محیط را به میزان قابل توجهی زیباتر می‌کنند.

به همین خاطر نیز میزان استفاده از آن‌ها هر روز بیشتر می‌شود. تأثیری که این محصولات بر دیزاین و زیبایی محیط بر جای می‌گذارد، با هیچ سازه ساختمانی دیگری قابل قیاس نیست. هزینه‌های خرید و فروش آن‌ها نیز بر اساس متریال سازنده این اقلام تعیین می‌شود. در این قسمت از بلاگ اخوان سعی کردیم به این سوال که سقف متحرک چیست به صورت کامل و جامع پاسخ دهیم امیدواریم برای شما مفید واقع شده باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن