تصویری از شیشه‌ی مورد استفاده در ساخت پارتیشن شیشه‌ای

شیشه‌ی مورد استفاده در ساخت پارتیشن شیشه‌ای

شیشه پارتیشن شیشه‌ای یکی از مهم‌ترین متریال به کار رفته در ساختار این سازه‌های مدرن و پیشرفته است. هر یک از این متریال با استفاده از مواد به خصوصی تولید می‌شوند و جنس آن‌ها با هم متفاوت است. هر مدل از این سازه‌ها با شیشه‌ی مورد استفاده در ساخت پارتیشن شیشه‌ای کاربردی تولید و ارائه می‌شوند. برای خرید این اقلام باید به طراحی ساختار آن‌ها دقت داشته باشید.

طراحی و ساختار ظاهری هر یک از این پنل‌های پارتیشنی با هم متفاوت است. به همین خاطر در حین خرید به کلیه این فاکتورها دقت داشته باشید. این پنل‌ها در راستای تفکیک فضا مورد استفاده قرار می‌گیرند و محیط را به چند بخش گوناگون تقسیم می‌کنند. به همین خاطر استفاده از آن‌ها در ساختمان‌های ساده و فلت امروزی متداول شده است.

انواع شیشه‌های پارتیشن شیشه‌ای

شیشه پارتیشن شیشه ای با مدل‌ها و دسته بندی‌های به خصوصی در ساختار این سازه‌ها به کار می‌روند و جنس هر یک از آن‌ها متفاوت است. عموماً از شیشه‌های سکوریتی در ساخت و آماده سازی این اقلام استفاده می‌کنند. این شیشه‌ها در عرصه‌های مختلفی به کار برده می‌شوند و استفاده از آن‌ها بسیار متداول شده است. انواع پنل‌های شیشه‌ای هوشمند هم در این خصوص مورد استفاده قرار می‌گیرند و این صنایع را تحت تأثیر قرار داده‌اند.

شیشه‌های به کار رفته در این سازه‌ها گاها به صورت تک جداره تولید می‌شوند و برخی از دسته بندی‌های آن‌ها با یک لایه شیشه تولید شده‌اند. برخی از مدل‌های این پنل‌ها به صورت دو لایه تولید می‌شوند و دو جداره هستند. این مدل پنل‌ها استحکام بیشتر و ضخامت بالاتری دارند. هر یک از دسته بندی‌های این پنل‌ها قابلیت عایق بندی صدا و حرارت را دارند و به همین سبب مورد توجه بسیاری از مشتریان قرار گرفته‌اند. در ادامه بیشتر با انواع شیشه پارتیشن شیشه ای آشنا می‌شوید.

شیشه‌ی مورد استفاده در ساخت پارتیشن شیشه‌ای

آشنایی با شیشه‌های سکوریتی

جنس شیشه پارتیشن شیشه ای گاها از متریال سکوریت تشکیل می‌شود. این متریال به خصوص در ساخت و آماده سازی انواع پارتیشن‌ها کارایی دارد. در تولید این شیشه‌ها از شیشه فلوتر استفاده می‌کنند که پایه و اساس ساخت بسیاری از پنل‌های شیشه‌ای خواهد بود. پنل‌های سکوریتی پس از ساخت و پرداخت با قابلیت نشکن همراه می‌شوند و به همین خاطر در عرصه‌های صنعتی به عنوان شیشه نشکن نیز معرفی خواهند شد.

این ویژگی در پنل‌های شیشه‌ای سکوریتی باعث شده که ایمنی استفاده از این سازه‌ها به حداکثر برسد. با وجود این قابلیت هر گونه ترک خوردگی و ضربه به این پنل‌های شیشه‌ای سبب ایجاد شکستگی در آن‌ها نمی‌شود. در صورتی که شکستگی که در ساختار این پنل‌ها به وجود بیاید، شیشه‌ها خورد نشده و به اطراف پرتاب نخواهند شد. به این ترتیب ایمنی این سازه‌ها به حداکثر می‌رسد. این موارد سبب افزایش محبوبیت این پنل‌های شیشه‌ای در میان مشتریان شده است. این پنل‌ها پس از آسیب دیدگی به سهولت تعویض خواهند شد و تعمیرات آن‌ها بسیار ساده انجام می‌گیرد.

پنل‌های شیشه‌ای دو جداره

یکی از پرطرفدارترین انواع دسته بندی‌های شیشه پارتیشن شیشه ای پنل‌های دو جداره هستند که با ساختاری متفاوت در عرصه‌های ساخت و آماده سازی پارتیشن به کار برده می‌شوند. این پارتیشن‌ها به سهولت عایق کاری صوتی را در محل نصب انجام می‌دهند. نصب فریم و قاب بندی در اطراف این پنل‌های شیشه‌ای بسیار ساده خواهد بود. افراد می‌توانند بر اساس نیازهای خود هر یک از فریم‌ها و قاب بندی‌های مخصوص این سازه‌ها را در اطراف کار نصب کنند. در این زمینه از متریال ام دی اف، چوب، فلز و… استفاده می‌شود.

از مزیت‌های اساسی استفاده از این پنل‌های پارتیشنی عبور انواع سیم و کابل از داخل آن‌ها است که سبب افزایش میزان استفاده از آن‌ها در عرصه‌های سازمانی و اداری شده است. در صورتی که مشتریان در حین سفارش این محصولات این قبیل امکانات را نیز سفارش دهند، بدون شک ساخت و راه اندازی این پنل‌ها با وجود تجهیزات مورد نظر انجام می‌گیرد.

شیشه‌یدو جداره مورد استفاده در ساخت پارتیشن شیشه‌ای

پارتیشن‌های تک جداره

در صورتی که از انواع پنل‌های شیشه پارتیشن شیشه‌ای تک جداره استفاده کنید، هزینه اجرای این سازه‌ها بسیار کمتر محاسبه خواهد شد. هر یک از دسته بندی‌های این پنل‌ها با ظاهری شفاف و براق تولید و آماده سازی می‌شوند و به همین خاطر نمای داخلی ساختمان‌ها را به خوبی دیزاین می‌کنند. این پنل‌های پارتیشنی بسیار شیک و منحصر به فرد ساخته شده‌اند ولی دوام و استحکام آن‌ها کمتر از مدل‌های دیگر است.

مقاومت کمتر این سازه‌ها نیز یکی از مهم‌ترین مشخصه‌های این سازه‌ها به شمار می‌رود. هر یک از این پنل‌های شیشه‌ای زیباتر از سازه‌های دو جداره هستند. اما میزان خرابی و شکستگی آن‌ها در محل نصب کمی بیشتر از پنل‌های دوجداره خواهد بود. این سری شیشه پارتیشن شیشه ای در رنگ بندی متنوعی در دسترس مشتریان قرار می‌گیرد.

شیشه‌های هوشمند پارتیشنی

شیشه پارتیشن شیشه ای به صورت هوشمند نیز تولید و ارائه می‌شود. هر مدل از این پنل‌های شیشه‌ای قابلیت‌های بسیار زیادی را در ساختار خود جای می‌دهند و به همین خاطر نیز از انواع پارتیشن‌های مدرن به شمار می‌روند. انواع این سازه‌ها به سهولت از راه دور هم قابل کنترل خواهند بود و به همین خاطر کاربران به سهولت این پنل‌ها را به کار می‌برند. انواع آن‌ها به صورت مات و شفاف مورد استفاده قرار می‌گیرند و کاربردهای بسیار زیادی دارند. شما می‌توانید به سهولت شکل ظاهری این پنل‌ها را از حالت شفاف به مات و از مات به شفاف تبدیل کنید.

شیشه‌های رنگی پارتیشنی

شیشه پارتیشن شیشه ای به صورت رنگی نیز تولید و ارائه می‌شود. این مدل پنل‌های شیشه‌ای با رنگ‌های مختلفی تولید و ارائه می‌شوند و رنگ بندی جذاب و زیبایی دارند. به همین خاطر در محیط‌های آموزشی مخصوص کودکان و یا پروژه‌های طراحی سنتی کارایی بسیار زیادی دارند. هر یک از رنگ‌های این پنل‌های پارتیشنی بر اساس رنگ‌آمیزی محیط مورد استفاده قرار می‌گیرند. به همین خاطر برای نصب و استفاده از هر یک از این شیشه‌ها باید به رنگ آن‌ها توجه داشته باشید.

ویژگی‌های پنل‌های شیشه‌ای استاندارد

شیشه پارتیشن شیشه ای با ویژگی‌های به خصوصی تولید و ارائه می‌شود. هر یک از مدل‌های این پنل‌های شیشه از ویژگی‌های خاص خود را دارند. برخی از این ویژگی‌ها را در زیر مشاهده می‌کنید:

  • انواع این شیشه‌ها با استحکام قابل توجهی تولید می‌شوند و در برابر بسیاری از عوامل آسیب زا مقاومت دارند. به همین خاطر میزان استفاده از آن‌ها در پروژه‌های ساختمانی بسیار بیشتر از قبل شده است.
  • هر یک از این پنل‌ها با طراحی ظاهری زیبا و شکیلی تولید شده‌اند و به همین خاطر در محیط ساختمان‌های لوکس امروزی به خوبی جای می‌گیرند و سبب زیباتر شدن فضا خواهند شد.
  • هر مدل از پنل‌های شیشه‌ای پارتیشن باید از شفافیت قابل قبولی برخوردار باشند. مدل‌های مات این پنل‌ها هم محیط را از نظر بصری به خوبی تفکیک می‌کنند و به همین خاطر در خصوصی سازی فضا نقش مؤثری ایفا می‌کنند.
  • شیشه‌های این پارتیشن‌ها بسیار امن هستند و در صورت شکستگی و ترک خوردگی هیچ خطری در محیط اطراف به وجود نمی‌آورند. به همین خاطر نصب آن‌ها در بخش‌های مختلف بسیار بیشتر از همیشه شده است.

تخته وایت بردهای شیشه‌ای

شیشه پارتیشن شیشه ای گاها از پنل‌های تخته وایت بردی ساخته می‌شود. این مدل پنل‌ها نیز نقش مؤثری در ساخت و تولید پارتیشن ایفا می‌کنند. هر یک از آن‌ها در بخش‌های مختلفی از محیط نصب و راه اندازی می‌شوند و قابلیت‌های بسیار زیادی دارند. انواع پنل‌های تخته وایت بردی برای نوشتن نیز مناسب خواهند بود. بر روی آن‌ها نوشته‌های ماژیکی درج می‌شود و به کیفیت کلاس‌های آموزشی کمک می‌کند.

تخته وایت بردهای در پارتیشن شیشه‌ای

 مزیت استفاده از این سازه‌ها به جای تخته وایت برد، قابلیت تفکیک و جداسازی فضا است. به این ترتیب این سازه‌ها کاربردهای دومنظوره‌ای در فضا خواهند داشت. به علاوه استفاده از این پنل‌ها به جای تخته وایت برد، فضای بیشتری برای نوشتن در کلاس‌های آموزشی در اختیار افراد قرار می‌دهد. شما می‌توانید هر یک از این پنل‌ها را در متراژ بالا در محیط‌های مختلف به کار ببرید و از قابلیت‌های آن‌ها استفاده به عمل آورید.

مزیت استفاده از شیشه در پارتیشن

شیشه پارتیشن شیشه ای تنها یکی از متریال به کار رفته در ساخت و آماده سازی این سازه‌ها به شمار می‌رود. در دنیای صنعت این پنل‌ها را با استفاده از چوب، فلز، پلاستیک و… نیز تولید می‌کنند. هر یک از دسته بندی‌های این پنل‌ها از ویژگی‌های به خصوصی برخوردار هستند و سبب زیباتر شدن فضا می‌شوند. اما در این میان موارد استفاده از پنل‌های شیشه‌ای بسیار بیشتر از سایر مدل‌ها است. این پنل‌ها به صورت کاربردی در محل‌های مورد نظر نصب و راه اندازی می‌شوند و شفافیت قابل توجهی دارند.

جمع بندی

شیشه پارتیشن شیشه ای یکی از بهترین سازه‌هایی است که در سال‌های اخیر تولید و ارائه شده است. این پنل‌ها با طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی در سر تا سر کشور ما ارائه می‌شوند و در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند. شما می‌توانید هر مدل از این پنل‌ها را در محیط‌های آموزشی، اداری و تجاری به کار ببرید. از آن جا که ابعاد و متراژ منازل مسکونی امروزی هر روز کوچک‌تر می‌شود، استفاده از این پنل‌ها برای ایجاد فضاهای اضافه در محیط نیز کارایی خواهد داشت. با استفاده از این سازه‌ها شکل و ساختار محیط دگرگون خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن