نکات ایمنی هنگام نصب درب و پنجره را بدانید!

نکات ایمنی هنگام نصب درب و پنجره را بدانید!

نکات ایمنی زیادی وجود دارد که باید در هنگام نصب درب و پنجره رعایت شود که از اهمیت بالایی برخوردار هستند. علت اهمیت رعایت این نکات ایمنی این است که اگر به درستی انجام نشود، خطرات جدی برای سلامتی و ایمنی افراد ایجاد خواهد شد.

قصد داریم در این مطلب به این نکات و چرایی اهمیت آن ها بپردازیم. اگر سازنده هستید یا قصد دارید وارد این حیطه کاری شوید، همراهی با ما برایتان مفید خواهد بود.

مواد اولیه با کیفیت در نصب درب و پنجره

استفاده از مواد و تجهیزات ایمن و مطابق با استانداردهای مربوطه برای نصب درب و پنجره بسیار حائز اهمیت است. از مواد با کیفیت و مطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی استفاده کنید تا از دوام و ایمنی در طولانی مدت مطمئن شوید. فرقی ندارد که خطرات پیش رو برای درب و پنجره شما، آلودگی هوا باشد یا بارش شدید باران و تابش نور آفتاب. برای ساکنان یک بنا، خطر همیشه خطر است و دوری از آن باید همیشه در دستور کار باشد. هرچه مواد اولیه به کار گرفته شده در درب و پنجره با کیفیت تر باشند، در نهایت خطری متوجه افراد نیست و این یعنی صرفه جویی در مال و جان افراد.

نکات ایمنی نصب درب و پنجره

استفاده از ابزارهای مناسب

هر شغل و حرفه ای که داشته باشید، با استفاده از بروزترین ابزار و لوازم قابل اعتماد خواهید بود. در زمان نصب درب و پنجره در ساختمان نیز این قاعده وجود دارد. سعی کنید از با کیفیت ترین لوازم اتصال مانند پیچ و مهره استفاده کنید. برای اتصال آن ها نیز وجود ابزار برقی با کیفیت لازم است. با به کارگیری این ابزار، از نصب صحیح و ایمن درب و پنجره اطمینان حاصل کنید و یک نفس راحت بکشید.

صحت ابعاد و اندازه های درب و پنجره

اطمینان از صحت ابعاد و اندازه های درب و پنجره قبل از نصب نیز بسیار مهم است. قبل از نصب، ابعاد و اندازه های درب و پنجره را دقیقاً اندازه گیری کنید تا از هر گونه نقص و ناسازگاری جلوگیری شود. اشتباه در این اندازه گیری معادل افزایش هزینه است. این هزینه شامل رفت و آمد و ساخت مجدد و نیز اتلاف وقت است. جدای از این موارد، خلق تجربه بد و ناخوشایند برای ساکنان و مشتریان را از خاطر نبرید. در بدترین حالت، امکان تغییرات زیاد در نمای ساختمان نیز وجود خواهد داشت و دور از ذهن نخواهد بود.

جهت استعلام قیمت انواع پنجره از هلدینگ اخوان کلیک کنید.

استفاده از روش های مناسب

با فرض اینکه درب و پنجره با استفاده از بهترین مواد اولیه و توسط سازنده معتبر تولید شده باشند، به کارگیری روش های مناسب برای نصب درب و پنجره به دیوار نیز بسیار حائز اهمیت است و در واقع تکمیل کننده بقیه مراحل ساخت است. از پیچ و مهره های مناسب و تثبیت صحیح استفاده کنید تا از نصب صحیح و ایمن مطمئن باشید. فرقی نمیکند پنجره از چه نوعی باشد، انواع پنجره ترمال بریک ، پنجره upvc و… روش نصب تقریبا یکسانی دارند.

اطمینان از درستی نصب درب و پنجره

عدم وجود نقص یا ناهماهنگی در کلیه گام های طراحی و نصب درب و پنجره نیز بسیار اهمیت دارد. پس از نصب، درب و پنجره را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ مشکلی وجود ندارد که ممکن است باعث خطرات ایمنی شود. حتما از نصاب یا سازنده بخواهید که به شما مدت زمان مشخصی را برای تعویض بدون شرط یا تغییر در نصب اختصاص دهد. سازندگان و تولید کنندگان خوش نام و معتبر منعی برای انجام این کار ندارند و با کمال میل به این امر خواهند پرداخت.

اطمینان از وجود فضای لازم برای باز و بسته شدن درب و پنجره

شاید ویدئوهایی را دیده باشید که در آن درب یا پنجره ساختمان فضای کافی برای بازشدن کامل را ندارد. حتما در زمان اندازه گیری و مشخص کردن محل قرارگیری به این مورد بسیار دقت کنید. شاید برخی این تصور را داشته باشند که این مورد ضرورتی ندارد اما این خیال باطل است. منزل یا محل کار مجموعه پیوسته ای از المان های مختلف است که هماهنگی و نظم موجود در آن ها باعث ایجاد حس نشاط و شادی می شود. در صورتی که یکی از این عناصر کیفیت مطلوب را نداشته باشد، آزردگی خاطر را در پی خواهد داشت.

محل نصب باید خشک و تمیز باشد

در زمان نصب درب و پنجره، حتما دقت کنید که محل نصب و قرارگیری آن ها کاملا خشک و تمیز باشد. برای نصب کامل این لوازم ممکن است به روغن خاصی نیاز باشد که وجود رطوبت ممکن است باعث شود تا کارایی آن از بین رود یا به آن خدشه ای وارد شود. حتما با استفاده از دستمال یا جاروی برقی به خشک کردن و تمیز کردن محل اقدام نمایید.

اطمینان از قرارگیری درست و صحیح درب یا پنجره

هر وسیله ای برای درستی عملکرد باید به درستی و در محل مناسب خودش قرار گرفته باشد. اگر نصاب هستید حتما با سازنده یا صاحب ملک هماهنگی های لازم را به عمل بیاورید. اگر خریدار یا سازنده هستید، از یک نصاب و تولید کننده خوشنام و باتجربه کمک بگیرید. قرارگیری در محل نادرست هزینه های مادی معنوی زیادی را به دنبال خواهد آورد.

نصب درب و پنجره

صحت عملکرد قفل

یکی از استفاده های درب و پنجره برای عدم دسترسی غیرمجاز است. پس از نصب به دقت صحت عملکرد قفل را بررسی کنید. در صورت نیاز آن را روغنکاری کنید تا به سادگی باز و بسته شود.

عایق کاری

یکی دیگر از مواردی که در زمان نصب درب و پنجره باید به آن دقت داشت، عایق کاری صحیح و اصولی آن است. فضایی که درب و پنجره در آن قرار می گیرد محل مناسبی برای ورود گرما و سرماست. نفوذ گرما و سرمای غیرمجاز هم تعادل دمایی محل کار و منزل را به هم می زند و هم هزینه های سوخت و انرژی مصرفی را افزایش می دهد. پیش از نصب حتما به این مورد نیز دقت کنید تا بعدها دچار خسارت نشوید.

اطمینان از صحت عملکرد درب و پنجره

چندین بار پس از نصب درب و پنجره، آن ها را باز و بسته کنید تا مطمئن شوید به درستی در چارچوب قرار گرفته و عمل می کنند. اگر خریدار درب و پنجره هستید از نصاب ماهر و متخصص کمک بگیرید.

جمع بندی

در این مطلب از اخوان به بررسی مهم ترین نکات در نصب درب و پنجره پرداختیم. برای نصب درب و پنجره های خود حتما نکات ایمنی را رعایت کرده و از متخصصان کمک بگیرید. ما کارشناسان هلدینگ اخوان برای خرید یا استعلام قیمت انواع درب در کنار شما هستیم و امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن