نکات نگهداری از پارتیشن شیشه ای

نکات نگهداری از پارتیشن شیشه ای

این مقاله به بررسی روش‌هایی برای نگهداری از پارتیشن شیشه ای می‌پردازد. در عصر حاضر، استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای در محل کار از اهمیت زیادی برخوردار هستند. پارتیشن شیشه‌ای در حفظ حریم خصوصی کارمندان و حذف آلودگی‌های صوتی تأثیرگذار است. پارتیشن‌ها با افزایش تمرکز کارکنان سبب افزایش راندمان کاری می‌شوند. همچنین جهت کاهش مصرف انرژی در شرکت‌ها مناسب هستند و نور را به‌خوبی از خود عبور می‌دهند.

این جداکننده‌ها در طرح‌ها و مدل‌های مختلفی وجود دارند. در عصر مدرن امروز، بسیاری از فضاهای اداری، منازل و بانک‌ها نیازمند جداسازی فضا هستند. این پارتیشن‌ها به‌علت تنوع، شفافیت و زیبایی در فضاهای لوکس و مدرن استفاده می‌شوند. این جداکننده‌های شیشه‌ای، فضای مورد نظر را تفکیک می‌کنند بدون آن‌که فضا کوچک شود زیرا شیشه‌ها با شفافیتی که دارند نور را از خود عبور می‌دهند و فضای بزرگتری ایجاد می‌کنند.

روش های نگهداری از پارتیشن شیشه ای

راه های نگهداری از پارتیشن شیشه ای

پارتیشن اداری علاوه‌بر نصب راحت، امکان اجرای موقت هم دارد. آن‌ها ازطریق فریم به دیوار متصل می‌شوند و زمانی که نیاز باشد می‌توان پارتیشن‌ها را حذف کرد. این پارتیشن‌ها به‌صورت 2 جداره و تک‌جداره قابل سفارش هستند. نوع تک‌جداره قیمت پایین‌تری نسبت به 2 جداره دارد و برای استفاده موقت مناسب‌تر است. نوع 2 جداره دارای خصوصیت عایق صدا است و برای جداسازی دائمی فضا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پارتیشن‌های شیشه‌ای راه‌حلی مدرن برای حفظ حریم خصوصی هستند. دیوارهای این پارتیشن‌ها طیف وسیعی از اندازه‌ها را دارند تا با هر نیازی مطابقت داشته باشند. این جداکننده‌ها از شیشه‌های محکم با کیفیت بالا ساخته شده‌اند تا حداکثر ایمنی و دوام را تضمین کنند.

برای خرید سقف شیشه ای متحرک یا استعلام قیمت روز آن کلیک کنید.

نگهداری از پارتیشن شیشه ای با تمیز کردن منظم

یکی از راه‌های نگهداری از پارتیشن شیشه ای تمیزکردن مرتب آن است. این پارتیشن‌ها مستعد لکه‌شدن در برابر اثر انگشت و تجمع گردوغبار هستند. به همین علت تمیزکردن منظم آن در نگهداری و ظاهر آن تأثیر بسزایی دارد. برای زدودن آلودگی‌ها می‌توان از برس نرم یا پارچه خشک با محلول آب ولرم و صابون ملایم استفاده کرد. ابزارهایی که شیشه را خراش می‌دهند و پاک‌کننده‌های شیمیایی ساینده باعث آسیب به پارتیشن شیشه‌ای می‌شوند.

انبار کردن اصولی برای نگهداری از پارتیشن شیشه ای

زمانی که دفتر خود را به یک محل دیگری منتقل می‌کنید یا دیوارهای اضافی پارتیشن را می‌خواهید انبار کنید باید از دستورالعمل‌هایی که توسط سازنده تنظیم شده استفاده کنید. برخی از پارتیشن‌ها نباید در مکان مرطوب و در معرض دمای زیاد انبار شوند و باید به‌صورت عمودی نگهداری شوند و از یک پوشش روی قطعات شیشه‌ای استفاده شود. قراردادن آن‌ها روی یکدیگر سبب فشار زیاد به پارتیشن‌های بخش زیرین می‌شود.

تعمیر کردن درست پارتیشن شیشه ای

بیشتر پنل‌های شیشه‌ای تعمیر آسانی دارند. با ترک‌خوردگی کوچکی روی سطح آن باید بلافاصله آن را تعمیر کرد زیرا در غیر این‌صورت، همان ترک ساده می‌تواند با گذشت زمان بزرگتر شود و به تمام پارتیشن آسیب بزند. تعویض کل پنل نسبت به تعمیر ترک کوچک، قطعا هزینه بالاتری خواهد داشت.

خرید پارتیشن شیشه ای با کیفیت

کیفیت و طول عمر رابطه مستقیمی دارند. پارتیشن شیشه‌ای ساخته‌شده از مواد اولیه باکیفیت به‌آسانی شکسته نمی‌شود و درصورت تغییر دکوراسیون و جابه‌جایی دفتر قابلیت استفاده مجدد از آن‌ها وجود دارد. بعضی شرکت‌ها از محصولات بی‌کیفیت استفاده می‌کنند که مجبور می‌شوند هر چند سال یک‌بار آن را تعویض کنند. با خرید پارتیشن شیشه ای از هلدینگ اخوان بهترین تجربه خرید پارتیشن را کسب کنید. همچنین می توانید قیمت پارتیشن شیشه ای را از طریق ارتباط با کارشناسان مجموعه اخوان استعلام بگیرید.

نگهداری از پارتیشن شیشه ای

نگهداری از پارتیشن شیشه ای با نصب عالی

این پارتیشن‌ها را باید اصولی نصب کرد تا ایمنی و پایداری آن‌ها قابل تضمین باشد. اگر عملیات نصب به‌درستی انجام شود درب‌ها دیگر گیر نخواهند داشت و نیازی به جایگزین لولاها نخواهد بود. برای تضمین نصب باید از افراد حرفه‌ای کمک گرفت.

برخورد با احتیاط برای نگهداری از پارتیشن شیشه ای

این پارتیشن‌ها ظریف هستند و استفاده نادرست از آن‌ها سبب شکستگی و آسیب می‌شود. هنگام جابه‌جایی اثاثیه اطراف پارتیشن‌ها باید احتیاط را رعایت کرد تا از هرگونه فشار و ضربه جلوگیری کرد. برای جلوگیری از هرگونه آسیبی می‌توان از روکش یا بالشتک محافظ استفاده کرد.

بازرسی از نظر خسارت پارتیشن شیشه ای

این پارتیشن‌ها باید به‌صورت دوره‌ای ازنظر خراش، ترک و تراشه مورد بررسی قرار بگیرند. هرگونه آسیب کوچک بدون مراقبت از آن‌ها به یک‌پارچگی آن‌ها آسیب وارد می‌کند.

آب بندی و نگهداری قاب های پارتیشن شیشه ای

فریم‌های پارتیشن‌ها و پانل‌های شیشه‌ای باید به‌صورت مرتب بررسی شوند. پیچ‌ها و اتصالاتی که شل هستند درصورت لزوم باید محکم‌کاری شوند. قاب‌هایی که حاوی واشر و مهروموم هستند باید سالم باشند و عملکرد خوبی را ارائه دهند. این امر به مقاومت آن در برابر تغییرات اقلیمی و حفظ ایمنی سیستم کمک می‌کند.

رفع لکه های آب سخت در پارتیشن شیشه ای

مناطقی که دارای آب سخت هستند سطح شیشه امکان دارد دچار رسوبات معدنی شود که حذف آن‌ها مشکل است. جهت ازبین‌بردن این لکه‌ها، استفاده از مخلوط سرکه، آب و رسوب‌زدای تجاری آهک بهترین گزینه است. قراردادن محلول روی نواحی آسیب‌دیده، شستن آن با پارچه نرم و خشک‌کردن آن سبب شفافیت ظاهر شیشه می‌شود.

کاربرد پارتیشن شیشه ای

این محصول به‌علت انعطاف‌پذیری بالا برای محیط‌های اداری، سالن‌های زیبایی، کلینیک درمانی، رستوران‌ها، ساخت اتاق‌های گوناگون، ایجاد فضای کاری باز، هتل‌ها، جداسازی فضای خارجی و داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین به‌علت طراحی زیبا و قیمت مناسب برای فضاهای عمومی و مسکونی نیز قابل اجرا است.

مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای

مزایای آن‌ها عبارتند از تهویه مطبوع مناسب، قابلیت سفارشی‌سازی، اشغال فضای کم، نصب راحت، سهولت در جابه‌جایی، ایجاد یک محیط پویا، عایق گرما و سرما، کاهش هزینه‌ها، جلوگیری از هدررفت فضا و منعکس‌کننده نور.

عوامل مؤثر در قیمت پارتیشن شیشه ای

عواملی که در هزینه این پارتیشن‌ها مؤثر هستند عبارتند از نوع پارتیشن انتخابی، نوع یراق‌آلات، انواع فریم استفاده‌شده، متراژ جداکننده، مدل پارتیشن، ضخامت شیشه، تعداد درب، رنگ فریم و سازه آهنی.

جمع‌بندی

نگهداری از پارتیشن شیشه ای شامل تمیزکردن منظم آن جهت جلوگیری از ایجاد لکه، تعمیرات سریع و بازرسی منظم می‌شود. این امر در طول عمر و ایمنی آن‌ها مؤثر است. رعایت این الزامات سبب ایجاد ظاهری مدرن و شیک در ساختمان می‌شود؛ البته اگر از شیشه بالکنی هم در محیط خود برخوردار هستید می توانید مشابه این نکات را برای نگهداری از آن هم استفاده کنید. پارتیشن‌های شیشه ای در طراحی داخلی فضا نقش مهمی دارند و راه‌حل ظریفی برای تقسیم فضا محسوب می‌شوند.

پارتیشن‌ها در ایجاد اتاق‌های اختصاصی و استفاده بهینه از فضا نقش مهمی دارند. در عین حال احساس جاداربودن فضا با پارتیشن‌ها حفظ می‌شود. انواع مختلفی از پارتیشن‌ها وجود دارند که نوع شیشه‌ای آن‌ها در بین مردم از محبوبیت خاصی برخوردارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن