5 ایده پارتیشن خانگی برای لوکس و جذاب کردن خانه شما

5 ایده پارتیشن خانگی برای لوکس و جذاب کردن خانه شما

امروزه با رشد سنگین قیمت زمین مناطق مسکونی و روی آوردن ساختمان‌سازی به ساخت و اجرای آپارتمان هایی با تراکم بالا، مسئله فضای محل زندگی برای اشخاص یکی از دغدغه های بزرگی است که متاسفانه حتی با وجود فضای مورد نیاز، همچنان اشخاص از عدم بهینه‌سازی فضای موردنیاز خود رنج برده و ممکن است برای استفاده هرچه بهینه‌تر از یک فضای کوچک اقداماتی داشته باشند.

در اصول معماری داخلی نوین امروزه یکی از پیشنهاد های اصلی استفاده پارتیشن برای خانه است. این مسئله سبب شده است تا بازار استفاده از این شیوه ساده بسیار محبوب باشد. در این وبلاگ شما با هلدینگ اخوان همراه هستید تا 5 ایده پارتیشن خانگی برای لوکس و جذاب کردن خانه شما را به خدمت شما شرح دهیم.

استفاده از پارتیشن برای خانه دقیقا چیست چه کاربردی دارد؟

این مبحث اصلی شاید همراه با یک اسم تخصصی باشد، اما حسب تجربه دیرین ما در هلدینگ اخوان می‌توانیم به خدمت شما ذکر کنیم که پارتیشن برای خانه چیزی جز تقسیم کردن اصولی فضاهای موردنظر از یکدیگر نیست. این مسئله جامع برمبنای استفاده حداکثری و بهینه از کم‌ترین فضای ممکن با استفاده از تقسیم‌بندی است.

ممکن است در محل سکونت خود مازاد بر پذیرایی و خواب برای مطالعه یا کارکردن نیاز به وجود یک فضای بهینه داشته باشید تا حس محل کار را به شما اعطاء کرده و از فضای زندگی شما جدا باشد. نیازی به اجاره کردن دفاتر تجاری گران قیمت یا سکونت در کتابخانه نیست، چون شما می‌توانید با استفاده از پارتیشن خانگی اصولی، این فضای بهینه را برای خود تعبیه کنید.

اکنون که در خدمت شما هستیم معنای پارتیشن‌بندی بسیار گسترده شده و این مبحث تنها اطلاق به نسب دیوارهایی حائل و بسیار ساده نیست. بلکه پارتیشن نیز دارای انواع مختلفی در دسته‌بندی خود است و همراه با شما در ادامه این وبلاگ، با انواع مختلف پارتیشن های قابل استفاده آشنا خواهیم شد. در ادامه با هلدینگ اخوان همراه باشید.

5 ایده پارتیشن خانگی برای لوکس و جذاب کردن خانه شما

رویای خانه های لوکس و زیبا تنها در استفاده از متریال گران قیمت یا منازل اعیانی نهفته نیست و شما با استفاده از پارتیشن برای خانه خود می‌توانید این آرزوی دیرینه را اجرا کنید. اگر بخواهیم به صورت کلی برای مسئله پارتیشن دسته‌بندی مناسبی ایجاد کنیم، به ترتیب موارد زیر می‌توان مسئله را شرح داد:

ایده پارتیشن شماره 1: پارتیشن کتابخانه‌ای

یکی از محبوب‌ترین پارتیشن‌بندی های خانگی و تجاری را برای شما به همراه داریم که بسیار نیز کاربردی است. این نوع پارتیشن با استفاده از قفسه های کتابخانه‌ای بزرگ اما بهینه‌سازی شده صورت می‌‌گیرد که مازاد بر استفاده به عنوان یک شبه دیوار حائل، می‌توانید از آن نیز برای نگهداری از کتاب‌ها و وسایل خود استفاده کنید. این شیوه را می‌توانید در کافه کتاب های مختلف سطح شهر نیز مشاهده کنید که به صورت کامل یک قسمت را جدا کرده و فضای بهینه‌ای را به شما ارائه خواهد داد.

این شیوه دو مزیت بسیار مناسب برای شما خواهد داشت؛ اول اینکه نباید فراموش کنید در صورت تهیه این پارتیشن برای استفاده در منزل خود، دیگر از تهیه کتابخانه های بزرگ بی‌نیاز خواهید شد و دوم اینکه برای اجرای این شیوه نیازی به استفاده از مصالح ساختمانی مانند گچ و سیمان نخواهید داشت.

پارتیشن خانگی کتابخانه ای

ایده پارتیشن شماره 2: پارتیشن فضای سبز

شما در حال مطالعه یکی از بهترین ایده های پارتیشن برای خانه هستید. این شیوه استفاده از پارتیشن‌بندی تمام وظایف یک دیوار سودمند را به استثنای دردسر دیوار گچی به شما ارائه خواهد داد. البته با یک مزیت دیگر! شما می‌توانید قفسه های ساده خود را با استفاده از گل و گیاه های زینتی یا حتی گلهای آپارتمانی به یک پارتیشن فضای سبز تبدیل کنید و از آن نهایت استفاده را ببرید. شاید تعجب کنید که همزمان یک دیوار بهینه دارید و یک گلخانه جذاب!

قطعا این پارتیشن درصورتی که مورد علاقه شما باشد، مورد حیرت مهمانان و اعضای خانواده شما نیز قرار خواهد گرفت. چرا که تلفیقی از استفاده دوگانه است و درصورتی که در یک مکان نورگیر تعبیه شود، امکان استفاده به عنوان گلخانه مرکزی فضای زندگی شما نیز خواهد داشت. تلفیق زیبایی که پیشنهادی بر بستر مدرنیته و طبیعت برای شما به ارمغان خواهد آورد.

ایده پارتیشن شماره 3: پارتیشن شیشه‌ای

یکی از موارد بسیار مرسوم استفاده از پارتیشن بندی اصولی، استفاده از شیشه یا سکوریت برای اجرای این مسئله به صورت کامل و بی نقص است. البته این شیوه عمدتا به دلیل مسائل زیادی در مراکز تجاری استفاده می‌گردد. اما اگر شما قصد استفاده از این شیوه را برای منزل مسکونی و آپارتمان خود داشته باشید، بدون هیچ مانعی می‌توانید نسبت به این مسئله مبادرت بورزید.

فراموش نکنید که استفاده از این شیوه به دلیل اتصال دوطرفه پارتیشن های شیشه‌ای دارای قوام بسیار زیادی است و اما سبک و سیاق موارد سنتی پیشین را برای استفاده نهایی نخواهید داشت. چرا که در اصول معماری مدرن از پارتیشن شیشه‌ای تحت عبارت مدرنیته در معماری یاد می‌شود.

ایده پارتیشن شماره 4 : پارتیشن پرده‌ای

یکی از ساده‌ترین شیوه های استفاده از پارتیشن های خانگی، استفاده از پرده برای جداکردن فضاها از یکدیگر است و این مسئله مانند همتایان قبلی خود نیازمند استفاده از هزینه زیاد و وسایل اولیه نخواهد بود. شاید فکر کنید که این شیوه به مانند موارد قبلی زیاد لوکس نیست و پارتیشن ساده‌ای قلمداد خواهد شد، اما فراموش نکنید که به شرط استفاده از رنگ‌بندی جذاب و مناسب به همراه استفاده اصولی از پایه های پرده، می‌توانید این پارتیشن کاربردی را داشته باشید که با کمترین هزینه ممکن به فضای خانه های شما وارد می شود.

ایده پارتیشن شماره5: پارتیشن مبلمان

تا این قسمت تمامی موارد گفته شده نیازمند استفاده از وسایل خاص و صرف هزینه مالی برای شما بود، اما ساده‌ترین پارتیشن بندی موجود برای استفاده بهینه از فضای شما می‌تواند چیدن اصولی مبلمان منزل شما باشد! در این شیوه شما به جای استفاده از مبلمان به صورت روتین و در کنار دیوارها، مبلمان را حد حائلی میان سایر قسمت های منزل خود قرار می‌‌دهید و فضاهای موجود را به صورت کامل از یکدیگر تفکیک می‌کنید.

کاملا قبول داریم که ممکن است این شیوه مانند موارد قبلی یک پارتیشن بندی کامل نباشد، اما فراموش نکنید که این روش نیازمند استفاده از هیچ منبع مالی و فیزیکی برای شما نخواهد داشت و می‌توانید برای ایجاد حس تنوع در منزل خود، از این متد جذاب استفاده کنید.

برای اجرای پارتیشن بندی منازل باید به چه مواردی دقت داشت؟

استفاده از هر متد و تغییری برای ایجاد حس تنوع در منازل شما، نیازمند بررسی یکسری پارامترها برای اجرای اصولی و بهینه است. بهتر است به چک لیست زیر دقت کافی داشته باشید تا بتوانید به صورت کامل از اجرای پارتیشن خود راضی باشید:

  • به کیفیت طراحی نهایی دقت کنید
  • به متریال مورد استفاده درون منزل خود کاملا دقت کنید
  • فضاهای قابل استفاده را از قبل شناسایی کنید و حتما به مجری پارتیشن خود اطلاع بدهید
  • شیوه اجرای پارتیشن و نوع آن را به صورت کامل برای خود معین کنید
  • دقیقا مشخص کنید که هدف شما از اجرای پارتیشن‌بندی چیست
  • دقت داشته باشید اگر انسانی نیازمند تنوع همیشگی در محیط زندگی هستید، پارتیشنی قابل تغییر را انتخاب کنید

پارتیشن خانگی

کلام آخر

از اینکه تا انتهای این پست وبلاگی شما را با وب سایت اخوان به همراه داریم بسیار مفتخریم. در این نوشتار برای آگاهی کامل شما از شیوه پارتیشن خانگی مواردی را حسب تجربه دیرین خود به خدمت شما همراهان گرامی عرض کردیم.

درصورتی که پیرامون اجرا و انتخاب پارتیشن نیازمند مشاوره هستید، تیم پشتیبانی هلدینگ اخوان آماده ارائه خدمات کاملا رایگان به شما است و آرزو داریم بتوانیم در راستای اجرای پارتیشن های خانه های شما، قدمی مثبت برداشته باشیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن