تصویر یکی از پنجره‌های آلومینیومی

دوام پنجره‌های آلومینیومی در شرایط آب و هوایی مختلف

مقاومت پنجره‌ها یکی از اصل‌های مهم در انتخاب آن‌ها است. در یک ساختمان کامل از مصالح مختلفی مثل چوب، آلومینیوم، آهن و غیره برای ساختن در و پنجره مورد استفاده قرار می‌گیرد که آلومینیوم یکی از پراهمیت‌ترین و مهم‌ترین مصالح در این زمینه به حساب می‌آید.

همچنین پنجره‌ها در ساختمان اهمیت بالایی از جهات مختلف دارند که ما در ادامه این مقاله قصد داریم به توضیح راجع به دوام پنجره های آلومینیومی در شرایط آب و هوایی مختلف و خود پنجره‌ها بپردازیم.

فلز آلومینیوم

آلومینیوم از عمر طولانی و مفیدی برخوردار است چرا که در تمامی شرایط آب و هوایی و جوی مقاومت خوب و مفیدی از خود نشان داده به طور تقریبی می‌توانیم بگوییم که فلز آلومینیوم چهل و سه برابر مقاوم‌تر از متریال چوب است و رطوبت هوا تأثیری در آلومینیوم ندارد. پنجره آلومینیومی تنوع رنگی بیشتری نسبت به پنجره‌های یو پی وی سی دارند.

پنجره دوجداره آلومینیومی چیست؟

در دنیای امروز استفاده کردن از انواع پنجره دوجداره آلومینیومی تأثیر قابل توجه و ویژه‌ای به آسایش و رفاه افرادی که در ساختمان زندگی می‌کنند داشته است. پیشرفت بیش از حد تکنولوژی و تنوع داشتن طراحی، دست به دست یکدیگر داده‌اند تا سبک‌ها و مدل‌های متفاوت و جدیدی از طراحی داخلی و خارجی را برای مدل‌ها و سلایق متفاوت به وجود بیاورند.

همچنین در عصر جدید، مدل‌ها و سبک‌های متفاوت و جدیدی از پنجره‌ها و دوام پنجره های آلومینیومی وجود دارد که بنا بر نوع نیاز مخاطبان انتخاب گشته و در ساختمان بکار گرفته می‌شوند. پنجره‌هایی که افزون بر ظاهر زیبایی که دارند، می‌توانند کیفیت و کارایی‌های متفاوتی هم داشته باشند. ویژگی‌های خاص و منحصر به فردی که جوابگوی انواع سلیقه‌ها، علایق و سبک‌های متفاوت معماری خواهد بود.

 

برای دیدن انواع و خرید پنجره ترمال بریک کلیک کنید

 

عکس دوام پنجره‌های آلومینیومی

دوام پنجره‌های آلومینیومی چگونه است؟

همان‌طور که گفتیم آلومینیوم فلزی بسیار سبک است و همچنین مقاومت بسیار بالایی دارد و این به معنی آن است که پنجره ساخته شده با این فلز قطعاً ساختار مطمئن و محکمی خواهد داشت. ما می‌توانیم از آلومینیوم برای ساخت قاب پنجره‌ها به راحتی استفاده کنیم، چرا که این فلز استحکام بالایی دارد و دوام پنجره های آلومینیومی را بالا می‌برد.

همچنین قدرت و توانایی تغییر شکل و ایستادگی در برابر آسیب‌های مربوطه را دارد. قاب پنجره‌های زیبا، براق و متناسب با ساختمان در ابعاد و اندازه‌های مختلف می‌تواند عملکرد، کیفیت فوق‌العاده و زیبا شناسی بی‌نظیر و خیره کننده‌ای به ساختمان می‌بخشد. پنجره‌های آلومینیومی در بالاترین کیفیت و مطابق با استانداردهای جهانی تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته است تا افراد نه تنها از زیبایی، بلکه از کیفیت بی‌نظیر و فوق‌العاده این محصول برخوردار شوند.

پنجره‌های آلومینیومی

آلومینیوم یکی از متداول‌ترین متریال در ساختن پروفیل‌های پنجره است. آلومینیوم فلزی ارزشمند، تجدیدپذیر، کم وزن، دوام دار و مقاوم است. همچنین فریم، رنگ، یراق آلات و غیره آن دارای تنوع هستند که می‌توانند خواسته‌های صنعت ساختمان را تأمین سازند. آلومینیوم وزن کمی دارد، در برابر آهن برای تولید پنجره مناسب‌تر است. پروفیل‌های آلومینیومی در دو نوع نرمال و ترمال‌بریک تولید می‌شوند که این دو نوع را در ادامه توضیح می‌دهیم:

پروفیل آلومینیومی ترمال نمونه‌ای است که لاستیک‌های پلی آمید آن میان جداره داخلی و خارجی پروفیل و به وسیله ماشین آلات به هم وصل می‌شوند. این پروفیل‌ها یک عایق قوی در برابر آلودگی‌های صوتی و گرما و سرما است. یکی دیگر از ویژگی‌های این گونه پروفیل‌ها استحکام و طول عمر بالای آن‌ها است.

پروفیل پنجره آلومینیوم نرمال که نوع دیگر این پروفیل‌ها است و بدون تیغه پلی آمید است. این مدل پروفیل‌ها نسبت به پروفیل‌های ترمال استحکام پایین‌تری دارد و عایقی آن کمتر است.

جمع بندی

یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ساختمان ها، پنجره‌ آلومینیومی ترمال بریک است. زیرا دوام پنجره های آلومینیومی در برابر شرایط جوی بسیار بالا و عالی است. همان‌طور که گفتیم آلومینیوم فلزی بسیار سبک است و همچنین مقاومت بسیار بالایی دارد.

این به معنی آن است که پنجره ساخته شده با این فلز قطعاً ساختار مطمئن و محکمی خواهد داشت. ما می‌توانیم از آلومینیوم برای ساخت قاب پنجره‌ها به راحتی استفاده کنیم، چرا که این فلز استحکام بالایی دارد و دوام پنجره های آلومینیومی را بالا می‌برد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن