تصویر پنجره - بررسی تفاوت قیمت پنجره آهنی با دوجداره

تفاوت قیمت پنجره آهنی با دوجداره

نوع پنجره می‌تواند در ساختمان شما تأثیر بسزایی داشته باشد. پنجره‌ها نقش مهمی در عملکرد ساختمان دارند و انتخاب یک نوع مناسب از پنجره می‌تواند باعث بهبود کیفیت زندگی، صرفه جویی در مصرف انرژی و تأمین راحتی و ایمنی شما شود.

دو نوع از پنجره‌های پرطرفدار بازار پنجره دوجداره و پنجره آهنی هستند که در بین آنها تفاوت‌هایی وجود دارد. یکی از عوامل مهم در انتخاب و خرید، تفاوت قیمت پنجره آهنی با دوجداره است که به عوامل مختلفی وابسته است. خصوصیات این دو نوع پنجره از عوامل اصلی ایجاد کننده تفاوت قیمت هستند.

تفاوت قیمت پنجره آهنی و دوجداره

در هنگام بازسازی منزل یا تعویض پنجره، ممکن است این سؤال برایتان مطرح شود که تفاوت قیمت پنجره دوجداره و آهنی چقدر است؟ تفاوت قیمت پنجره دوجداره و آهنی به شدت وابسته به برند، کیفیت و ابعاد آن‌ها است. پنجره‌های دوجداره با توجه به ویژگی‌ها و کاربرد خود معمولاً گران‌تر از پنجره‌های آهنی هستند. در ادامه به عوامل ایجاد کننده تفاوت قیمت بین این نوع از پنجره‌ها می‌پردازیم.

سازگاری با شرایط آب هوایی

یکی از دلایل تفاوت قیمت پنجره آهنی با دوجداره، قابلیت سازگاری این پنجره‌ها با شرایط آب‌وهوایی مختلف است. پنجره‌های آهنی در مناطق بارانی و مرطوب قابل استفاده هستند اما باید توجه داشت که این نوع پنجره‌ها با شرایط آب‌وهوایی مختلف به خوبی سازگاری ندارند.

در مناطق با رطوبت بالا، پنجره‌های آهنی ممکن است سریعاً اثر خود را از دست دهند و دچار خوردگی و زنگ زدگی شوند. در مناطق با شرایط آب و هوایی سخت، پنجره‌های دو جداره آلومینیومی بهترین انتخاب هستند. این نوع پنجره‌ها علاوه بر مقاومت در برابر زنگ زدن و خوردگی، قابلیت عایق بندی حرارتی و صوتی بهتری را نیز دارا هستند.

امکان استفاده از بازشوهای مختلف

می‌توانید پنجره‌های دوجداره آلومینیومی را با طرح‌های متفاوت برای مناطق مختلف خانه‌تان سفارش دهید. این پنجره‌ها در طرح‌های متنوعی عرضه می‌شوند که می‌توان از مشهورترین آن‌ها به مدل‌های کشویی، لولایی، دایره‌ای، فولکس واگنی، ساده و سایبانی اشاره کرد.

هر یک از این مدل‌ها بر اساس نیازهای شما در منزلتان و با توجه به سبک دکوراسیون داخلی، قابل استفاده هستند. مدل‌های مختلف در پنجره‌های آهنی با محدودیت‌هایی همراه هستند. این محدودیت‌ها به این دلیل است که شما نمی‌توانید مدل‌های متنوعی را برای پنجره آهنی ساخته و نصب کنید.

عایق حرارتی و صوتی

مهم‌ترین تفاوت قیمت پنجره آهنی با دوجداره در عایق صورتی و حرارتی است. این تفاوت به دلیل ساختار متفاوت پنجره‌ها است. پنجره آهنی معمولاً از جنس فلز است و بین داخل و خارج ساختمان از هیچ‌گونه لایه عایقی برخوردار نیست؛ بنابراین عایق حرارتی و صوتی کمتری دارد. استفاده از پنجره آهنی در مناطقی با شرایط آب و هوایی سرد و گرم، می‌تواند منجر به افزایش هزینه‌های گرمایشی شود.

ویژگی های پنجره های دوجداره امکان استفاده از بازشوهای مختلف

از سوی دیگر، پنجره دوجداره دارای دو لایه شیشه و یک فضای خالی بین دو شیشه است که به عنوان یک عایق حرارتی و صوتی عمل می‌کند؛ بنابراین، پنجره دوجداره می‌تواند در هر دو زمینه عایق حرارتی و صوتی قوی باشد و در کاهش هزینه‌های گرمایشی و سرمایشی کمک کند.

منافذ زیاد پنجره‌های آهنی

از دلایل عمده اختلاف قیمت پنجره آهنی و دوجداره وجود منافذ زیاد در پنجره آهنی است. شرط اساسی برای عدم نفوذ صدا، گرما، سرما و گردوغبار از پنجره‌ها، عدم وجود منافذ است. پنجره‌های آهنی به گونه‌ای ساخته شده‌اند که اجزای مختلف پنجره و چارچوب آن صورت کامل در هم چفت نمی‌شوند. بسیاری از افراد در تلاش هستند تا با استفاده از نوارهای مخصوص منافذ را مسدود کنند اما نمی‌توانند تمامی منافذ را به طور کامل بپوشانند و از بین ببرند.

هزینه نصب پنجره

نصب و ساختار پنجره دوجداره نیز بسیار پیچیده‌تر از پنجره آهنی است که نیاز به تخصص و تجربه بیشتر دارد. قیمت نصب پنجره دوجداره نسبت به پنجره آهنی بیشتر است زیرا پنجره دوجداره دارای ویژگی‌های فنی بیشتری است تا عملکرد عایق حرارتی و صوتی به بهترین شکل انجام شود.

جمع بندی

در این صفحه به تفاوت قیمت پنجره آهنی با دوجداره پرداختیم. به طور کلی، پنجره دوجداره با ساختار دو لایه شیشه و فضای خالی بین آن‌ها می‌تواند در کاهش هزینه‌های گرمایشی و خنک کننده و در بهبود عایق حرارتی و صوتی ساختمان کمک کند. پنجره‌های آهنی با شرایط مختلف آب‌وهوایی خصوصاً مناطق بارانی و مرطوب سازگار نبوده و با زنگ‌زدگی تخریب می‌شود.

در رابطه با نصب نیز به دلیل برخی ویژگی‌های فنی بیشتر در پنجره دوجداره، قیمت نصب آن نسبت به پنجره آهنی بیشتر است. با این حال، پنجره آهنی نیز یک گزینه مناسب برای خانه‌ها و ساختمان‌هایی است که به دلایل مختلف از جمله قیمت کمتر و نصب آسان‌تر، این نوع پنجره را ترجیح می‌دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن