تصویر تعویض پنجره‌های قدیمی با پنجره های دوجداره

هزینه دوجداره کردن پنجره قدیمی + چگونه پنجره را دوجداره کنیم؟

در بسیاری از خانه‌های نوساز، از پنجره‌های دوجداره استفاده می‌شود. در گوشه کنارهای شهرهای مختلف، خانه‌های قدیمی‌تر دارای مدل‌های قدیمی پنجره هستند. مدل‌های قدیمی پنجره‌ها، استاندارد خاصی را نداشتند و به همین خاطر مدل‌های مختلفی دارند.

به خاطر مزیت‌های زیاد پنجره‌های دوجداره، این مدل‌ها جایگزین شده‌اند. امروزه فرایند تعویض پنجره، به راحتی بدون هیچ گونه آسیبی به خانه، انجام می‌گردد. نصب کردن این پنجره‌ها، کار بسیار راحتی است. با نصب این مدل پنجره، در مصرف انرژی تا حد بسیار زیادی صرفه جویی می‌شود.

آیا دوجداره کردن پنجره امکان پذیر است؟

ساختمان‌هایی که دارای پنجره‌های مدل قدیمی‌تر هستند، از لحاظ تهویه و عایق بودن گرما و سرما مشکلاتی را دارند. افرادی که می‌خواهند تعویض پنجره را انجام بدهند، این تصور برایشان وجود دارد که باید همه منازلشان را به هم بریزند. اطراف پنجره‌ها را کاملاً تخریب نمایند و پنجره‌های قدیمی‌تر را با آسیب‌های زیادی به در و دیوار کاملاً از جا در بیاورند و پنجره‌های جدیدتر را نصب کرده و گچ و سیمان و رنگ برای بازسازی پنجره به مقدار زیاد لازم است.

این تصورات هستند که باعث می‌شود که افراد این فرایند را انجام ندهند و از مزیت‌های پنجره دوجداره استفاده نکنند. در واقع نحوه عوض کردن پنجره خیلی راحت است. بدون هیچ‌گونه ریخت و پاش، این کار انجام می‌گردد. هزینه دوجداره کردن پنجره قدیمی خیلی بالا نیست. در واقع این پنجره‌ها، مزیت‌های زیادی را دارند.

نحوه دوجداره کردن پنجره‌های مدل قدیم

نحوه تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره به این صورت است:

اولین مرحله این است که کلاف‌های آهنی به طور کامل تمیز شوند و رنگرزی شوند تا به‌مرورزمان پوسیده نشوند.

مرحله بعدی تعویض پنجره‌ها است. بعد از اینکه سطح کلاف‌های آهنی به صورت کاملاً تمیز شد و رنگ‌آمیزی آن‌ها انجام شد. پنجره‌های دوجداره را وارد قالب کرده و تراز آنها انجام شود.

مرحله بعدی، مرحله سوراخ کاری است. باید بر روی پروفیل‌ها، یک سری سوراخ‌هایی ایجاد شود. این سوراخ‌ها برای افزایش استحکام پنجره بسیار ضروری هستند.

بعد از اینکه فرایند نصب به اتمام رسید باید که درب و پنجره‌ها باز و بسته می‌شوند و کیفیت جوش‌ها و یراق آلات کامل مورد بررسی قرار بگیرد.

قبل از نهایی سازی، باید که تمام جزئیات یک بار دیگر بررسی شوند.

در مرحله بعدی، نوبت درز بندی این پنجره‌ها می‌رسد. درز بندی با استفاده از فوم و مواد مخصوص انجام می‌گردد.

مرحله آخر، فرایند رگلاژ سازی است. این مرحله بسیار مهم است و باید به صورت بسیار دقیقی انجام بشود. این کار با پیچ‌های مخصوص انجام می‌گردد.

نحوه تعویض پنجره قدیمی، خیلی راحت است. با انجام این مراحل، به هیچ وجه به بنا آسیب نخواهد رسید.

نحوه دوجداره کردن پنجره‌های مدل قدیم

دوجداره کردن پنجره بدون آسیب زدن به بنا

فرایند تعویض پنجره آهنی با دوجداره، بدون هیچ‌گونه تخریب انجام می‌شود. این فرایند جزو ساده‌ترین عملیات ساختمانی است. دوجداره کردن پنجره بدون تخریب انجام می‌شود. اگر که از نصاب‌های حرفه‌ای، برای این کار استفاده شود، به راحتی در سریع‌ترین زمان ممکن این کار انجام خواهد شد. برای تعویض پنجره، فقط کافی است که اطراف هر پنجره تا حدود دو متر از لوازم خانه خالی شود.

سپس تمام ستون‌های افقی و عمودی که برای پنجره قدیمی هستند با استفاده از دستگاه‌های فرز مخصوص بریده شده و تنها قالب اصلی پنجره‌هایی که قدیمی هستند باقی می‌ماند و پنجره‌های جدید روی این قاب‌ها با استفاده از پیچ‌ها به صورت کاملاً محکم نصب می‌شوند. بعد از اینکه نصب آنها انجام شد، با استفاده از چسب‌های مخصوص عایق بندی و رگلاژ بندی انجام می‌شود. عوض کردن پنجره آهنی، به این راحتی انجام می‌شود.

بهترین زمان تعویض پنجره‌های قدیمی چه زمانی است؟

بهترین زمان تعویض پنجره‌های قدیمی، زمانی است که دمای هوا کاملاً مناسب باشد و بین ۵ تا ۳۵ درجه سانتیگراد باشد. اگر دما بالا و یا پایین باشد، انعطاف پذیری پنجره به خوبی انجام نمی‌شود، برای همین بهترین فصلی که برای تعویض پنجره آهنی با دوجداره، در نظر گرفته می‌شود، فصل بهار است.

اگر که ساختمان نوساز باشد و برای اولین بار این پنجره‌ها قرار است که روی ساختمان قرار بگیرند، بعد از اینکه رنگ آمیزی ساختمان به اتمام رسید، باید این فرایند انجام بشود. در بناهای جدید برای بهینه سازی انرژی از این پنجره‌ها استفاده می‌شود.

بهترین زمان تعویض پنجره‌های قدیمی با پنجره های دوجداره
بهترین زمان تعویض پنجره‌های قدیمی با پنجره های دوجداره

هزینه دوجداره کردن پنجره به طور کلی چگونه است؟

در سایت‌های زیادی هزینه دوجداره کردن پنجره قدیمی، نوشته شده است. در واقع این هزینه‌ها، بدون در نظر گرفتن هزینه نصب نوشته می‌شوند. علاوه بر این که هزینه متریال‌های به کار برده شده در ساخت، در قیمت تأثیر می‌گذارد، قیمت نصب نیز اضافه می‌شود. این قیمت، بر اساس سختی کار می‌تواند که کم یا زیاد شود. بهترین راهی که می‌توان از آن هزینه دوجداره کردن پنجره قدیمی را در آورد این است که از کارشناسان بالقوه که در این زمینه وجود دارند، استفاده کرد.

این کارشناسان نوع عوض کردن پنجره را توضیح می‌دهند و بعد از در نظر گرفتن هزینه‌های نصب، قیمت نهایی را اعلام می‌کنند. در حالت کلی سبک پنجره‌ها بر هزینه تأثیر می‌گذارد. مهم‌ترین مسئله‌ای که روی هزینه، تأثیر گذار است، نوع پنجره‌ها و رتبه انرژی و کیفیت شیشه‌هایی است که در پنجره استفاده می‌شوند. این موارد همگی از مواردی هستند که بر هزینه به مقدار زیادی تأثیر گذار هستند.

عوامل مؤثر بر هزینه دوجداره کردن پنجره

در حالت کلی مهم‌ترین عواملی که بر میزان هزینه دوجداره کردن پنجره قدیمی تأثیر می‌گذارند، موارد زیر هستند. در واقع مدل‌های مختلفی برای پنجره دوجداره وجود دارد. هر کدام از مدل‌ها دارای یک‌سری هزینه‌هایی برای خودشان هستند. نوع پنجره‌ها، اندازه، عملکرد و ظاهر پنجره‌ها از مهم‌ترین عواملی هستند که بر روی هزینه بسیار تأثیرگذار هستند.

در واقع برای مکان‌های مختلف در یک منزل مسکونی هزینه‌های مختلفی برای تعویض در نظر گرفته می‌شود. نوع شیشه‌ها و اندازه شیشه‌ها جزو مواردی هستند که بر قیمت تأثیر گذار هستند. نیز هر چقدر تعداد شیشه‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، بیشتر باشد، هزینه بالاتر خواهد رفت. با توجه به عمر بناهایی که قرار است در آن، دوجداره کردن درب و پنجره قدیمی، هزینه‌ها نیز تفاوت دارند. اگر که نصب پنجره سخت و خطرناک باشد، سختی کار نیز تعلق خواهد گرفت.

جمع بندی

پنجره‌های دوجداره، جزو متریال‌هایی هستند که استفاده از آن‌ها باعث می‌شود که در مصرف انرژی به میزان زیادی صرفه جویی شود. در واقع این پنجره‌ها چون دارای یک سری مواد خاص هستند، از نفوذ گرما و سرما کاملاً جلوگیری می‌کنند.

علاوه بر این مزایا، استفاده از این پنجره‌های جدید باعث زیباتر دیده شدن نما می‌گردد. منازلی که دارای درب و پنجره‌های قدیمی‌تر هستند، می‌توانند که به راحتی پنجره‌هایشان را تعویض بنمایند. مدل‌های پنجره دوجداره موجود است. مشتری می‌تواند با یک معقول، این محصولات را خریداری نماید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن