مزایا و معایب پنجره ترمال بریک

مزایا و معایب پنجره ترمال بریک

پنجره‌ ترمال بریک را می‌توان قدمی نوین درجهت ساختمان سازی به شمار آورد. استفاده از آلومینیوم، بعنوان فلزی مقاوم و تغییر ناپذیر و عایق بندی منحصربه فرد، پنجره ترمال بریک را تبدیل به یکی از درست ترین انتخاب ها برای ساختمان های تجاری و مسکونی کرده است. به کارگیری از فناوری های پیشرفته در این محصول سبب جلوگیری از آلودگی های صوتی، اتلاف انرژی، ورود گرد و غبار، رطوبت و سایر ویژگی های این چنینی شده است. اما موارد فوق، تنها بخش کوچکی از مزایای پنجره ترمال بریک را تشکیل می‌دهند که ما در ادامه به طورکامل به بررسی آن خواهیم پرداخت.

پنجره‌هایی که در یک محیط نصب می‌شوند، اگر به صورت عایق نباشند، انرژی را هدر می‌دهند. برای جلوگیری از این مشکل، باید از یک موادی ساخته شوند که بسیار عایق باشند. آلومینیوم، یکی از فلزهایی است که در ساخت پنجره ترمال‌بریک استفاده می‌شود.

به خاطر این که مزایای پنجره ترمال بریک زیاد است، رفته‌رفته مشتریان بیشتر برای خرید این محصول تمایل پیدا می‌کنند. برای خرید این پنجره بهتر است که از نمایندگی معتبر اقدامات لازم برای خرید انجام بشود. این پنجره در مقابل پنجره یو پی وی سی عملکرد بهتری را دارد.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید 09194815055

مزایای پنجره ترمال‌بریک

 • پروفیل‌هایی با محفظه‌های متعدد اما کم‌وزن: از مهم‌ترین مزایای پنجره ترمال بریک، پروفیل‌هایی با محفظه‌های بسیار مقاوم و وزنی بسیار کم است که در عایق‌بندی مؤثر واقع می‌شود.

همچنین بخوانید؛ قیمت پنجره آلومینیومی دوجداره

 • عایق بندی کامل

پروفیل‌هایی که در این پنجره‌ها استفاده می‌شود محفظه‌های متعددی دارند و ضخامت‌های آنها مناسب است و برای عایق بندی خیلی گزینه خوبی هستند. استفاده از این پروفیل‌ها باعث می‌شود که پنجره مقابل بالایی داشته باشد.

 • تنوع رنگ و فرم

یراق آلات و فرم‌های این مدل پنجره بسیار متنوع است و هنگام نصب پنجره کاملاً نیازهای یک ساختمان را برطرف می‌نماید.

 • وزن پایین

این پنجره‌ها وزن بسیار پایین را دارند اما در برابر وزش باد مقاومت خوبی را دارند. یکی از مشکلاتی که برخی از افراد با این پنجره‌ها دارند، قیمت بالا آنها است. چون در این پنجره از یراق‌های آلمانی استفاده می‌شود و این یراق‌ها وارداتی هستند به همین خاطر قیمت این پنجره‌ها کمی بالاتر از مدل‌های دیگر است. در واقع این بالاتر بودن قیمت، یک عیب محسوب نمی‌شود.

 • جلوگیری از اتلاف انرژی

آلومینیوم فلزی است که به طور ذاتی رسانا است و باعث می‌شود که گرما و سرما عبور پیدا کند و اتلاف انرژی انجام شود، به همین خاطر در قسمت میانی پروفیل‌های آلومینیومی یک لایه را می‌دوزند و آن را با استفاده از دستگاه‌های پانچ ثابت می‌کنند. این باعث می‌شود که خاصیت رسانا بودن این فلز کاملاً از بین برود. این لایه‌ای که لایه پلی آمید است، به حالتی است که هیچ گونه گرما و سرمایی از آن ورود و یا خروج نمی‌کند.

هم چنین این لایه به خاطر خاصیت‌هایی که دارد، به عنوان یک نوع عایق صوتی نیز به کار می‌رود و با نصب این پنجره، محیط کاملاً عایق بندی می‌شود. پلی آمید، یک نوع پلاستیک است که با الیاف شیشه‌ای سخت شده است. در واقع یکی از مزایای پنجره ترمال بریک همین است که این لایه پلی آمید در قسمت میانی پنجره‌ها قرار گرفته است و باعث می‌شود که این پنجره‌ها بسیار عایق باشند و با نصب این پنجره‌ها هیچ گونه اتلاف انرژی انجام نمی‌گیرد.

 • پروفیل فریم‌های کاملاً مقاوم

این پروفیل‌هایی که در قسمت جوش به یکدیگر متصل شده‌اند، بسیار محکم هستند و همین باعث می‌شود که استحکام این پنجره‌ها بسیار بالاتر برود.

 • آب بند بودن و هوا بند بودن کامل پنجره ترمال‌بریک

امروزه اکثر شهرهای بزرگ دارای هوای آلوده هستند و سروصدای بیرون از منزل نیز بسیار زیاد است. مزایای پنجره ترمال بریک در اینجا بسیار کمک کننده است زیرا این پنجره‌ها عایق هوا و صوت هستند و هوای آلوده بیرون، به هیچ وجه داخل ساختمان نفوذ پیدا نخواهد کرد و هیچ گونه از صداهایی که در بیرون از آپارتمان وجود دارد، به داخل ساختمان نخواهند آمد و فضا کاملاً آرام خواهد بود.

اگر که این پنجره‌ها آب بند و هوا بند نبودند، مشکلات زیادی به وجود می‌آمدند. اتلاف انرژی بسیار زیاد بود و صدای زیاد آزاردهنده بود و همچنین گردوغبار نیز به داخل فضا خانه و منزل نفوذ پیدا می‌کرد و این باعث می‌شد که به صورت مداوم نیاز به نظافت باشد. با توجه به مزایای پنجره ترمال بریک، اگر که در ساختمان از این پنجره‌ها استفاده شود، دیگر هیچ گونه آلودگی صوتی و گردوغبار به داخل ساختمان‌ها نفوذ پیدا نخواهد کرد.

مزایای پنجره ترمال‌بریک

 • رنگ آمیزی و مقاومت در پنجره ترمال‌بریک

یکی از بزرگ‌ترین مزایای پنجره ترمال بریک، تنوع رنگ بسیار بالای آن است. شما مشتریان عزیز می‌توانید، هر مدل از رنگ بندی‌هایی که می‌خواهید را برای این پنجره‌ها در نظر بگیرید و آن را سفارش داده و خریداری کنید. اگر که از مدل رنگ الکترواستاتیک در این پنجره استفاده شود، باعث می‌شود که عمر رنگ آمیزی این محصول بالاتر برود.

رنگی که بر روی این پنجره‌ها پوشش داده شده است، در برابر هرگونه گرما و سرما و ضربه مقاومت بسیار بالایی را دارد. شما با توجه به نیازی که دارید می‌توانید از خاصیت‌های آنادایز استفاده کنید. این خاصیت، فقط بر روی پروفیل‌های آلومینیومی قابل اجرا است.

به‌عنوان‌مثال می‌توانید آنادایز طرح چوب را انتخاب کنید که با دکوراسیون منزل نیز سازگار باشد. این پوشش، نمای بسیار زیبایی را به خانه شما می‌دهد. در میان پروفیل‌های این پنجره، لایه پلی آمید وجود دارد که شما مشتریان عزیز می‌توانید که قسمت بیرونی و داخلی پنجره‌ها را رنگ بندی‌های مختلفی در نظر بگیرید.

برای دیدن قیمت ترمال بریککلیک کنید.

·        تنوع در مدل‌های پنجره ترمال‌بریک

از بهترین مزایای پنجره ترمال بریک، می‌توان به تنوع در مدل‌ها و تاشوی آن‌ها اشاره کرد. در واقع ممکن است نتوان در پنجره‌های مشابه، هر مدل تاشویی را ایجاد کرد. شما می‌توانید که هر مدل از تاشو هایی که می‌خواهید را انتخاب کنید و آن را سفارش دهید. در این مدل پنجره‌ها بهترین نوع یراق آلات استفاده شده است و توان بسیار بالایی دارند.

توان پروفیل‌های آلومینیومی استحکام بسیار بالایی را دارد و تکنولوژی که در این پنجره استفاده شده است، باعث می‌شود که بتوان انواع مکانیزم‌ها را در این نوع پنجره‌ها پیاده سازی کرد و تمام افراد بتوانند که هر مدل از مکانیزم که می‌خواهند را سفارش داده و آن را دریافت نمایند. مزایای پنجره ترمال بریک زیاد است. از جمله مدل‌هایی که می‌توان برای این پنجره‌ها سفارش داد مدل‌های زیر است:

  • پنجره لیفت و اسلاید
  • پنجره فولدینگ
  • پنجره محوری
  • پنجره تلسکوپی
  • پنجره فولکس واگنی
  • پنجره ترمال‌بریک کشویی
  • پنجره ترمال‌بریک تک حالته
  • پنجره ترمال‌بریک دو حالته
  • پجره گیوتینی

معایب پنجره ترمال‌بریک

 • یراق آلات استفاده شده در پنجره ترمال‌بریک

هنگامی که بحث یراق آلات پیش می‌آید، بیشتر مدل‌های این یراق آلات مدنظر هستند، در حالی که علاوه بر مدل‌های مختلفی که این یراق‌ها باید داشته باشند، نوع و برند یراق آلاتی که مورد استفاده قرار می‌گیرند نیز، بسیار در کیفیت پنجره‌ها تأثیرگذار هستند. یراق آلاتی که در این پنجره‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، همگی آلمانی هستند و وارداتی هستند و نسبت به مدل‌های مشابه مانند یو پی وی سی کیفیت بسیار بهتری را دارند.

اگر که از برندهای نامعتبر در یراق آلات این سری از پنجره‌ها استفاده شود، ممکن است که اثرات بسیار بدی در کیفیت این پنجره‌ها به وجود بیاید و عملاً بعد از یک مدتی نیاز به تعویض دوباره پنجره‌ها باشد. تمام قطعات استفاده شده برند معتبر هستند. در واقع یکی از اصلی‌ترین دلیل‌هایی که قیمت این پنجره‌ها بالا است، به خاطر وجود همین یراق آلات است.

معایب پنجره ترمال‌بریک

بعد از آشنایی با مزایا نوبت به معایب پنجره ترمال‌بریک می‌رسد. به مزایای پنجره ترمال بریک اشاره کردیم و دانستیم محصول موردنظر از حسن‌های زیادی برخوردار است؛ اما اگر بخواهیم به معایب پنجره ترمال بریک بپردازیم تنها یک عیب به چشم می‌خورد، آن هم قیمت بالاتر این پنجره نسبت به رقیبان خود است. این افزایش هزینه به دلیل قیمت‌گذاری این محصول بر اساس میزان استفاده از پروفیل آلومینیوم و همچنین هزینه‌ی بالای یراق‌آلات مورداستفاده، در تولید این پنجره‌ها است. همین یک عیب هم تنها زمانی حائز اهمیت خواهد بود که از نظر مالی در محدودیت باشید.

خرید پنجره ترمال بریک از هلدینگ اخوان

خرید پنجره ترمال بریک از هلدینگ اخوان

پنجره ترمال‌بریک، یکی از انواع پنجره‌هایی است که دارای مزیت‌های زیادی است. در واقع در این مدل پنجره‌ها، چون از پلی آمید استفاده شده است، خیلی عایق هستند و جلوی نفوذ هر گونه آلودگی گرفته می‌شود. این پنجره‌ها، مدل‌های مختلف و رنگ بندی‌های مختلفی را دارند. شما می‌توانید که هر مدل از این پنجره‌ها را که مد نظرتان بود انتخاب و خریداری نمایید. یراق‌آلاتی که در آن‌ها وجود دارد، بهترین نوع یراق‌آلات هستند و وارداتی و جنس بسیار خوبی را دارند و بسیار مدل‌های متفاوت دارند.

 اما بهتر است قبل از توجه به هزینه‌ها، تأثیر و اهمیت بالای این پنجره در ساختمان‌ها را در نظر بگیرید و برای خرید از مجموعه های معتبر مثل هلدینگ اخوان مشاوره رایگان نمایید.

برای مشاوره رایگان کلیک کنید 09194815055

4 در مورد “مزایا و معایب پنجره ترمال بریک”

 1. سلام. بنظر بنده قیمت پنجره ترمال بریک با توجه به مزایایی که داره بالا نیست. چه بسا پنجره upvc بعد از یک مدتی رنگش میپره اما ترمال بریک ها رنگشون ثابته. من که برای تمامی پروژه هام از ترمال بریک استفاده میکنم اینجوری قیمت ساختمون هم باارزش تره

  1. سلام مهندس سالاری عزیز. ممنون از اینکه نظرتون رو با مابه اشتراک گذاشتید. همیشه سعی داریم بهترین محصولات رو در اختیارتون قرار بدیم

  1. سلام خدمت شما. به خیلی از تفاوت هایی که بین پنجره ترمال و UPVC وجود داره در همین مقاله اشاره شده ولی اگر مورد خاصی مد نظرتون هست که ذکر نشده بفرمایید که واستون توضیح بدم. برای اطلاعات بیشتر میتونین با کارشناس فروش هم تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن