تصویری از پروفیل درب و پروفیل پنجره آلومینیومی ارزان در هلدینگ اخوان

پروفیل درب و پنجره آلومینیومی

بی‌شک درب و پنجره‌سازی امروزه رونق بسیار زیادی در کشور ما گرفته است و از پروفیل نیز برای ساختن درب و پنجره و سازه‌های دیگر استفاده می‌کنند. پروفیل‌ها از مواد و متریال‌های متفاوتی ساخته شده‌اند و مشخصات فیزیکی متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. پروفیل درب از جنس‌های متفاوتی به وجود می‌آیند؛ اما معروف‌ترین آن‌ها پروفیل درب و پروفیل پنجره آلومینیومی است. پروفیل‌ها انواع متفاوتی دارند و هر جنس و انواع کاربرد مخصوص به خود دارد.

حتی استفاده از انواع مرغوب پروفیل می‌تواند ارزش نمای ساختمان و سازه را تا حد زیادی افزایش دهد و همچنین نماهای متفاوتی را برای ساختمان ایجاد خواهد کرد. اگر از پروفیل‌های مرغوب و باکیفیت در ساختمان خود استفاده کنید بی‌شک زیبایی ساختمان دوچندان خواهد شد. علاوه بر زیبایی در مصرف انرژی نیز صرفه جویی خواهد شد. در ادامه به بهترین جنس پروفیل درب و پنجره اشاره خواهیم کرد و خواهیم گفت که پروفیل درب و پنجره آلومینیومی چه مزایا و چه انواعی دارند.

تصویر دقیق از اجزای یک پنجره که در ساخت از از پروفیل آلومینیوم استفاده شده است

پروفیل آلومینیوم چیست؟

به قطعه‌ای که در مقاطع معین و طول بلند از جنس آلومینیوم تولید می‌شوند و دارای وزن‌های متفاوتی هستند، پروفیل آلومینیوم می‌گویند. از انواع پروفیل‌های آلومینیومی در ساختمان‌سازی و مصارف صنعتی استفاده‌های گوناگونی می‌شود؛ زیرا این فلز خواص بسیار زیادی دارد و یکی از پرکاربردترین جنس‌ها در ساخت پروفیل است. در ساخت پروفیل‌های آلومینیوم ابتدا ماده اولیه تحت فشار زیادی قرار می‌گیرد سپس در قالب‌های مخصوص گذاشته می‌شود و حرکت داده می‌شود. حرکتی به آن داده می‌شود باعث می‌شود که فرم قالب را به خود بگیرد و در نهایت پروفیل آلومینیوم را ایجاد کند.

از جمله ویژگی‌هایی که می‌تواند یک پروفیل خوب آلومینیومی داشته باشد این است که به سادگی با هوا واکنش ندهد و زنگ نزند همچنین دارای خاصیت تبادل دمایی باشد و بتواند هوا را جریان دهد پروفیل درب و پروفیل پنجره آلومینیومی از انواع کاربردی پروفیل‌ها هستند. همچنین پروفیل درب و پروفیل پنجره آلومینیومی نیاز به تعمیر چندانی نمی‌باشند و خیل دیر خراب می‌شوند. این جنس از در و پنجره دچار تورم، تاب خوردگی و یا پوسته‌پوسته شدن نمی‌شوند و می‌توان به جرئت گفت اگر این محصولات را از هلدینگ اخوان تهیه کنید برایتان بیش از 50 سال عمر خواهد کرد.

تصویر در آن از پروفیل آلومینیومی استفاده شده است

انواع پروفیل آلومینیوم

پروفیل‌ها انواع متفاوتی دارند و می‌توان آن‌ها از نظر و جهات مختلف با یکدیگر مقایسه نمود. پروفیل‌های آلومینیومی در سه نوع ساده، ترمال‌بریک و چوبی آلومینیومی موجود هستند و شما می‌توانید انواع مختلف آن را با کیفیتی مرغوب از هلدینگ اخوان خریداری کنید.

  • پروفیل آلومینیومی ساده:

این نوع از پروفیل رایج‌ترین نوع آن است و در دو نوع ST و Corent موجود هستند. البته این دو نوع با یکدیگر تفاوت بسیار زیادی دارند؛ اولین تفاوتی که بین این دو نوع وجود دارد این است که مدل st عایق حرارت و هوا است و دارای قفل مناسبی نیز است؛ اما نوع دوم یراق و عایق‌بندی ضعیف‌تری دارد و می‌تواند گردوغبار و آلودگی‌ها را از خود عبور دهند. پس در پروفیل در و پروفیل پنجره آلومینیومی بهتر است از نوع اول استفاده کنید همچنین با خرید پنجره دوجداره نیز متوجه خواهید شد که از نوع اول استفاده شده است.

  • پروفیل آلومینیوم ترمال‌بریک:

 نوع دیگری از پروفیل آلومینیومی ترمال‌بریک است که در برابر حرارت عایق خوبی به شمار می‌آید و تا درجه حرارت 220 درجه سانتی گراد تحمل حرارت دارد. در چارچوب‌ها از این نوع پروفیل استفاده می‌شود. در این نوع از پروفیل از تسمه‌ای به جنس پلی آمید استفاده می‌شود که همین تسمه باعث افزایش تحمل پروفیل در برابر درجه حرارت بالا می‌شود. برای خرید پنجره آلومینومی ترمال بریک و دیدن انواع آن می‌توانید از لینک استفاده کنید.

  • پروفیل چوبی آلومینیومی:

یک پروفیل ترکیبی به حساب می‌آید که جنس داخل آن از چوب و لایه بیرونی‌اش از جنس آلومینیوم است می‌توانید از این جنس در درب منازل نیز به جای خرید درب ضد سرقت استفاده کنید.

تصویری که در ساخت آن از پروفیل آلومینیومی استفاده شده است

بهترین پروفیل آلومینیوم

همان‌طور که گفتیم پروفیل‌های آلومینیومی انواع متفاوتی دارند اما می‌توان گفت بهترین پروفیل می‌تواند دارای ویژگی‌های زیر باشد پس حتماً قبل از آنکه نسبت به خرید پروفیل درب و پروفیل پنجره آلومینیومی اقدام کنید اطلاعات بیشتری در این باره داشته باشید. البته در هلدینگ اخوان بهترین پروفیل تولید و عرضه خواهد شد.

  • پروفیل‌های خوب انعطاف‌پذیری بالایی دارند همچنین نرم و سبک نیز هستند.
  • پروفیلی خوب و باکیفیت به شمار می‌آید که دچار زنگ زدگی به هیچ عنوان نشود و با محیط اطراف واکنش ندهد.
  • پروفیل باکیفیت رنگ روشن و سفید دارد و نمای تازه و مرتب به خانه و ساختمان خواهد داد.
  • مقاومت و استحکام زیادی دارند و تعادل دمایی ایجاد می‌کنند.
  • با خرید این محصولات شاید در ابتدا نسبت به پنجره‌های چوبی هزینه بالاتری پرداخت کنید؛ ولی دروام و طول عمر بسیار زیاد آن می‌تواند در هزینه مجدد صرفه‌جویی کند.
  • پروفیل آلومینیومی خوب و باکیفیت است که ضدآب بوده و عایق‌بندی آن به درستی انجام شده باشد که آب را نتواند از خود عبور دهد.
  • به طور کلی دو نوع پروفیل آلومینیوم در بازار موجود است یکی درجه یک و فابریک و دیگری نوع تبدیلی آن که از مواد بازیافتی به وجود آمده‌اند که این مورد روی قیمت آن نیز بسیار تأثیرگذار است.

 

برای دیدن انواع پنجره آلومینیومی ترمال بریک کلیک کنید.

 

قیمت پروفیل آلومینیوم درب و پنجره

قیمت پروفیل‌هایی که از جنس آلومینیوم هستند به نسبت جنس‌های دیگر مانند پی وی سی قیمت بیشتری دارند؛ اما سخت و دوام هستند و طول عمر بالایی نیز خواهند داشت. ویژگی‌هایی مانند ترمال‌بریک و یا نرمال بودن درب و پنجره می‌تواند روی قیمت پنجره آلومینیوم و حتی درب آلومینومی تأثیرگذار باشد. یکی از نکاتی که هنگام خرید پروفیل درب و پروفیل پنجره آلومینیومی وجود دارد این است که چه قیمتی دارد و آیا این قیمت مناسب است یا خیر.

قیمت پروفیل آلومینیوم به عوامل متعددی بستگی دارد و متغیر است. البته شما می‌توانید هلدینگ اخوان را انتخاب کنید و پروفیل آلومینیومی با قیمت خوب و کیفیت عالی تهیه کنید. اقتصاد جهانی می‌تواند روی قیمت پروفیل‌های درب و پنجره تأثیرگذار باشد به صورتی که افزایش قیمت دلار آمریکا، رکود اقتصادی و یا افزایش قیمت آهن و آلومینیوم می‌تواند از عواملی باشد که روی قیمت این محصولات تأثیرگذار هستند. در صورتی که هزینه مواد خام نیز بالا برود بی‌شک محصول نهایی نیز با قیمت بالاتری به فروش خواهد رسید. ابعاد و اندازه پروفیل در و پروفیل پنجره آلومینیومی نیز می‌تواند روی قیمت آن تأثیرگذار باشد.

تصویری از انواع پروفیل آلومینومی

کاربرد پروفیل‌های آلومینیومی

پروفیل‌های آلومینیومی علاوه بر اینکه در صنعت درب و پنجره‌سازی کاربرد بسیار زیادی دارند و در نمای ساختمان از آن‌ها استفاده می‌شود همچنین مهم‌ترین کاربرد آن نیز برای همین مصارف است. در مصارف صنعتی نیز پروفیل‌های آلومینیوم کاربردهای بی‌شماری دارند. از جمله مواردی که پروفیل آلومینیوم کاربرد دارد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود: در حمل و نقل، در انتقال الکتریسیته، بسته بندی، تجهیزات خانگی، ماشین آلات و تجهیزات متفرقه پروفیل‌های آلومینیومی به کار برده شده‌اند.

از درب‌ها و پنجره‌های آلومینیومی می‌توان در آشپزخانه‌ها نیز به راحتی استفاده نمود؛ زیرا آلومینیوم موجود در این در و پنجره‌ها خاصیت اشتعال‌پذیری ندارند و قابل استفاده در مناطقی هستند که با حرارت سروکار دارند. پروفیل آلومینیوم از فولاد سبک‌تر است همچنین درعین‌حال استحکام بسیار بیشتری به نسبت فولاد خواهد داشت و به همین دلیل است نسبت به فولاد مقرون به‌صرفه‌تر و دارای کاربرد بیشتری برای درب و پنجره سازی است.

استفاده از پروفیل آلومینیوم در صنایع برقی، صنایع فلزی و متالوژی، در باتری سازی و ماشی آلات صنعتی، جواهرسازی و مصارف پزشکی و داروسازی از دیگر موارد استفاده جانبی از پروفیل آلومینیوم است.

انواع پروفیل درب و پنجره آلومینیومی

پروفیل درب و پروفیل پنجره آلومینیومی نیز انواع متفاوتی دارد که با توجه به سبک ساختمان و یا سازه می‌توانند در انواع متفاوتی ارائه شوند. از انواع آن می‌توان به پروفیل آلومینیوم پنجره کشویی ترمال‌بریک، نرمال، لولایی نرمال و لولایی ترمال‌بریک اشاره کرد. اگر در منطقه‌ای پرسروصدا سکونت دارید و به دنبال یک عایق بسیار عالی برای منزل خود هستید بی‌شک انتخاب پروفیل پنجره دوجداره ترمال‌بریک برای شما بسیار مناسب خواهد بود.

همچنین در سه نوع مختلف ثابت، لولایی و کشویی نیز طبقه‌بندی خواهند شد. پروفیل پنجره ثابت به گونه‌ای است که برای پنجره‌های پشت ویترین کاربرد دارد و باز و بسته نمی‌شوند و عایق صورت و حرارت نیز هستند.

پروفیل پنجره کشویی: دارای یک ریل کشویی هستند و باعث حرکت پنجره می‌شوند همچنین پنجره‌های کشویی از قاب خود خارج نمی‌شوند به همین دلیل یکی از امن‌ترین پنجره‌ها برای مناطق پرتردد است.

پنجره‌های لولایی نیز همانند پنجره‌های معمولی از یک لولا باز و بسته می‌شوند و دارای یک دستگیره برای باز و بست است.

تصویری دقیق از انواع پروفیل درب و پنجره آلومینیومی

جمع بندی

درنهایت پروفیل به عنوان فلزی پرکاربرد در صنعت و سازه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و با توجه به ویژگی‌ها و مزایایی که پروفیل درب و پنجره آلومینیومی دارند انتخاب و کاربرد آن از درب و پنجره با جنس‌های دیگر بیشتر خواهد بود. تصمیم با خود شماست که می‌خواهید برای این محصولات هزینه کنید یا خیر. علاوه بر مواردی که گفته شد خدمات دیگری نیز روی پروفیل درب و پنجره آلومینیومی تأثیرگذار هستند که می‌توان به پوشش دهی آن، رنگ و یا خدمات طرح و یا دکورال اشاره کرد.

هرچه تعداد سفارش این محصول بالاتر باشد هزینه آن کاهش پیدا خواهد کرد. پروفیل‌های آلومینیوم وزن کم و سبکی دارند همچنین خاصیت انعطاف‌پذیری بالای آن باعث می‌شود که نسبت به باقی محصولات با جنس‌های دیگر شایسته انتخاب باشد همچنین ظرافت و شکیل بودن آلومینیوم در درب و پنجره زیبایی سازه و ساختمان را دوچندان خواهد کرد. نصب پروفیل درب و پنجره‌های آلومینیومی به راحتی قابل انجام خواهد بود و پیچیدگی خاصی نیز نخواهد داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن