کاربرد شیشه دکوراتیو

شیشه دکوراتیو چیست و چه کاربردی دارد؟

در سال‌های گذشته از شیشه‌های مختلفی در دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود. شیشه‌ها به دلیل ظاهر جذابی که دارند می‌توانند تأثیر بسیار خوبی حتی در ظاهر ساختمان داشته باشد. از انواع شیشه‌های دکوراتیو در داخل و خارج ساختمان استفاده می‌شود و نوعی شیشه تزئینی به‌حساب می‌آیند.

تنوعی که در شیشه‌های دکوراتیو وجود دارند باعث شده است که کاربردهای گوناگونی داشته باشند. از کوچک‌ترین قسمت‌های ساختمان تا نماهای بسیار وسیع می‌توان از شیشه دکوراتیو استفاده کرد. اگر واقعاً می‌خواهید دکوراسیون جذابی را برای منزل خود ایجاد کنید بهتر است از شیشه استفاده کنید. استفاده و کاربرد شیشه دکوراتیو می‌تواند بسیاری از افراد را شگفت‌زده کنند.

معرفی شیشه‌های دکوراتیو

استفاده از شیشه‌های دکوراتیو و ساخت آنها سال‌هاست که رایج شده است. از این شیشه‌ها بیشتر برای تزئینات داخلی و خارجی ساختمان استفاده می‌شوند و تکنیک‌های مختلفی برای رنگ‌آمیزی و جذاب‌تر کردن شیشه‌ها استفاده می‌شود. هر شیشه‌ای که بتواند باعث زیبایی محیط شوند تزئینی و دکوراتیو هستند.

شیشه دکوراتیو مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته و امروزه شاهد بیشترین تنوع در این محصول هستیم. دکوراتیو کردن شیشه به طرق مختلفی انجام می‌گیرد و در کارگاه‌های مختلف روی آن تغییراتی ایجاد می‌شود. این عملیات می‌تواند روی شیشه‌های دوجداره سیکوریت و شیشه‌های لمینت انجام می‌گیرد.

در صورتیکه که قصد خرید شیشه بالکنی دارید بدانید که شیشه بالکنی هم می‌تواند به این روش دکور شده و علاوه بر جذابیت ایمنی بالایی هم داشته باشد. بافت، رنگ و الگوهایی که در این نوع شیشه‌ها به کار گرفته می‌شوند منحصر به فرد بوده و می‌توانند جذابیت بصری زیادی داشته باشند.

انواع شیشه‌های دکوراتیو

انواع شیشه‌های دکوراتیو

هرگونه ابزار و مصالحی که برای دکور کردن منزل از آن استفاده شود به آن شیشه دکوراتیو گویند. این نوع شیشه‌ها انواع مختلفی دارند و باتوجه به نوع آن می‌توانند کاربردهای متفاوتی هم داشته باشند. شیشه سه‌بعدی، بلوک شیشه‌ای، مات، براق، طرح شیشه شکسته، سندبلاست و تراش روی شیشه از جمله انواع شیشه‌های دکوراتیو هستند.

یکی از معروف‌ترین شیشه دکوراتیو، شیشه سندبلاست است. این نوع شیشه با پاشش ماسه مخصوص به آنها دکور می‌شوند. این نوع شیشه‌ها مات هستند و برای دکور کردن حمام و سرویس‌های بهداشتی استفاده می‌شوند. کاربرد شیشه دکوراتیو مات به‌گونه‌ای است که می‌تواند ظاهر خانه را از سادگی خارج کند.

این نوع شیشه‌ها می‌توانند به صورت رنگی هم تولید شوند و رنگی که روی آنها ایجاد می‌شود توسط قلم‌موهای بسیار کوچک و ظریف است. شیشه‌های لمینت و سیکوریت رنگی هم می‌توانند تأثیر بسیار خوبی در جذابیت محیط داشته باشند. این شیشه‌ها علاوه بر زیبایی ظاهری از عایق‌بندی فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند.

کاربرد شیشه‌های دکوراتیو

کاربرد شیشه دکوراتیو با توجه به انواع آن می‌تواند متفاوت باشد، ظاهر زیبای این شیشه‌ها باعث شده است که امروزه در بسیاری از قسمت‌های منزل از آن استفاده می‌شود. درب‌های شیشه‌ای، شیشه بالکنی اسلایدینگ، دیوارهای داخلی، راه پله‌ها و پارتیشن از جمله کاربردهای اساسی شیشه‌های دکوراتیو هستند.

حتی این شیشه می‌تواند مانند یک تابلو نفیس و جذاب در کنار خانه باعث جذابیت بیشتر دکوراسیون داخلی شود. نورگیرهای سقفی نیز از شیشه‌ای دکوراتیو استفاده می‌شود و جایگزین نورگیرهای قدیمی شده‌اند. یکی از بیشترین کاربردی که امروزه شیشه‌های دکوراتیو دارند، در دکور کردن حمام و توالت است.

از شیشه دکوراتیو چاپ دار مات برای ویترین، کابینت و فضاهای باز انجام می‌گیرد. استحکام و مقاومت بالای این شیشه‌ها باعث شده است که بیشتر مورد استفاده قرار گیرند. شیشه‌های طرح شکسته شده یکی از محصولاتی است که در فروشگاه‌ها و پاساژها نیز از آنها استفاده می‌شوند.

این نوع شیشه‌های دکوراتیو بر خلاف ظاهر و تصور عموم از مقاومت زیادی برخوردار بوده و جذابیت ظاهری بسیار زیادی دارند. در حمام، آشپزخانه و پله‌ها از شیشه‌های دکوراتیو طرح سنگ استفاده می‌شود.

اگر به دنبال استعلام قیمت و خرید پارتیشن شیشه ای هستید کلیک کنید.

مزایای استفاده از شیشه‌های دکوراتیو

یکی از کاربردهایی که شیشه‌های دکوراتیو دارند، در بالکن‌های شیشه‌ای است. بالکن‌های شیشه‌ای تأثیر بسیار زیادی در جذابیت محیط داشته و باعث دلباز شدن محیط می‌شوند. باز و بسته شدن سریع و راحت درب شیشه بالکنی تاشو باعث شده است که امروزه جایگزین بالکن‌های قدیمی شوند.

در ساخت این نوع شیشه‌ها از لایه pvb  استفاده می‌شود و باعث عایق‌بندی مناسب آنها شده است. حتی بعد از رنگ آمیزی شیشه‌های دکوراتیو یک لایه pvc  نیز روی بعضی از آنها قرار می‌گیرد که باعث افزایش مقاومت آنها می‌شود. جنس این‌گونه محصولات به صورتی است که به راحتی کثیف نمی‌شوند، لک نشده و به راحتی پاک می‌شوند.

شرکت‌های مختلفی هستند که می‌توانید به آنها طرح و نقش‌های مدنظر خود را سفارش داده و از آن لذت ببرید. بعضی از افراد به دلیل دید بالایی که شیشه‌ها دارند استفاده از آنها را دوست ندارند اما آنها می‌توانند این نوع محصولات را به صورت مات سفارش داده تا هم از نور بیرون لذت ببرند و هم دید نداشته باشند.

خرید شیشه‌ دکوراتیو

خرید و قیمت شیشه‌های دکوراتیو

قبل از خرید شیشه‌های دکوراتیو و توجه به کاربرد شیشه دکوراتیو باید به نکاتی توجه داشته باشید، بیشتر این نوع شیشه‌ها سیکوریت هستند و مقاومت بسیار زیادی هم دارند. شیشه‌های دکوراتیو ممکن است دوجداره و سه جداره باشند و این مورد یعنی باید از عایق‌بندی مناسبی برخوردار باشند.

باید شیشه‌ای خریداری کنید که بیشترین تناسب را با دکوراسیون داخلی منزل داشته باشد. اندازه و ابعاد شیشه از مواردی است که باید قبل از خرید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. همان‌طور که می‌دانید این شیشه‌ها ظرافت بسیار زیادی دارند اما باید در عین ظرافت و زیبایی از استحکام بیشتری برخوردار باشند.

انتخاب مکانی که می‌خواهید از آن خرید خود را انجام دهید از جمله نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. اعتبار اصالت و توجه به کیفیت متریال مصرفی از جمله مواردی است که در یک فروشگاه معتبر رعایت می‌شود.

با اینکه هزینه شیشه‌های دکوراتیو زیاد است اما استفاده از آنها نیاز به تعمیر و رسیدگی نداشته و می‌توانند بیشترین جذابیت ظاهری را برای محیط ایجاد کنند. قیمت این شیشه‌ها تحت تأثیر عوامل بسیار زیادی است و ابعاد و نوع شیشه یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر است.

جمع‌بندی

درنهایت باتوجه به همه مواردی که در رابطه با شیشه‌های دکوراتیو گفته شد، شما می‌توانید از این محصولات در دکور کردن منزل استفاده کنید. کاربرد شیشه دکوراتیو به حدی زیاد است که می‌تواند جایگزین درب، پنجره، دیوار و غیره باشد.

استفاده از این محصولات علاوه بر زیبایی ظاهری دارای دوام و طول عمر زیادی است و این مورد باعث می‌شود که با یکبار هزینه کردن تا سالیان سال از آنها لذت ببرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن