مقاومت بالای پنجره‌های دوجداره

فواید پنجره دوجداره و مزایای استفاده از آن برای صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی و حفظ محیط زیست

مزایای استفاده از پنجره دوجداره در زمینه‌های مختلفی مورد توجه قرار می‌گیرد. هر یک از دسته بندی‌های این پنجره‌ها در مدل‌های مختلفی تولید و ارائه می‌شوند و استفاده از آن‌ها مزایای بی شماری دارد. برای صرفه جویی در مصرف انرژی راه حل‌های بسیاری ارائه شده‌اند که مهم‌ترین آن‌ها استفاده از پنجره‌های دوجداره و سه جداره‌ای است که از نفوذ و خروج انرژی پیشگیری می‌کنند در واقع مهمترین فواید پنجره دوجداره همین مورد است. هر یک از این متریال در پروژه‌های ساختمانی با هزینه‌های به خصوصی به کاربرده می‌شوند که در این صفحه به بررسی این موارد می‌پردازیم.

اهمیت استفاده از پنجره‌های دو جداره

مزایای استفاده از پنجره دوجداره به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای استفاده از این اقلام باید به ویژگی‌ها و شرایط ساختمان مورد نظر خود نیز توجه داشته باشید. برای خرید هر یک از اقلام و تجهیزات ساختمانی باید به نحوه نگهداری از آن نیز در آینده دقت داشته باشید و در این خصوص از افراد با تجربه سوال کنید. در صورتی که کالای انتخابی در طولانی مدت استحکام اولیه خود را از دست بدهد، هزینه‌های هنگفت تعمیرات روی دوش شما خواهد افتاد.

بررسی فواید پنجره دوجداره، نشان دهنده برتری این محصولات در بازارهای تجهیزات ساختمانی است. هر یک از این اقلام ساختمانی یک سرمایه گذاری مفید برای ساختمان مدرن و لوکس شما به شمار می‌روند و آرامش محیط منزل و محل کار شما را در طولانی مدت حفظ می‌کنند. به علاوه استفاده از آن‌ها هزینه‌های مصرف انرژی را نیز به شدت کاهش می‌دهد. هر چه ضخامت شیشه‌های به کار رفته در این پنجره‌ها بیشتر باشد، میزان هدر رفت انرژی نیز کمتر خواهد شد.

اهمیت استفاده از پنجره‌های دو جداره

صرفه جویی در مصرف انرژی با پنجره‌های دو جداره

از مهم‌ترین مزایای استفاده و خرید پنجره دوجداره می‌توان به صرفه جویی در مصرف انرژی با استفاده از آن اشاره کرد. تحقیقات و پژوهش‌های گسترده‌ای در این زمینه انجام شده است. نتایج این تحقیقات نشان می‌دهد که استفاده از این تجهیزات در محیط ساختمان‌های امروزی سبب پیشگیری از هدر رفت انرژی تا ۷۰ درصد می‌شود. به این ترتیب گرمای محیط خانه از بین نمی‌رود و به محیط بیرون نفوذ نمی‌کند. با در نظر گرفتن این مسئله، دستگاه‌های حرارتی کمتری در محیط خانه به کار برده می‌شوند و میزان حرارت مورد استفاده در طول هر روز به شدت کاهش می‌یابد. به این ترتیب می‌توانید با نصب این پنجره‌ها در مصرف انرژی صرفه جویی کرده و از محیط زیست حراست کنید.

با استفاده از این پنجره‌ها دمای محیط داخل خانه نیز تنظیم می‌شود. به این ترتیب در فصل‌های تابستان و زمستان با هیچ مشکلی در این زمینه روبه‌رو نخواهید شد. در ساختار هر یک از این پنجره‌ها موادی تعبیه شده‌اند که از نفوذ حرارت و سرما به داخل محیط پیشگیری می‌کنند.

مزایای اقتصادی استفاده از پنجره‌های دو جداره

مهم‌ترین مزایای پنجره دوجداره به مسائل مالی و هزینه‌ای مربوط می‌شود! در صورتی که به جای پنجره‌های معمولی از پنجره‌های دو جداره استفاده کنید، بی شک قبض انرژی ساختمان شما هزینه‌های کمتری خواهد داشت. این پنجره‌ها، در برابر نور خورشید و تابش مضر آن نیز عملکرد مطلوبی دارند. در سال‌های اخیر تابش اشعه یو وی به محیط اثرات مضری بر روی وسایل و لوازم خانگی بر جای می‌گذارد. به همین خاطر از انواع تجهیزات برای جلوگیری از این مشکلات در محیط ساختمان استفاده می‌کنند.

انواع پنجره‌های دوجداره از آسیب‌های ناشی از اشعه یو وی پیشگیری کرده و این مشکلات را خنثی می‌کنند. فرش‌ها و تابلوهای منزل در برابر اثرات منفی اشعه یو وی خورشید، تخریب شده و در معرض آسیب قرار دارند. به همین خاطر استفاده از پنجره‌های دو جداره از آسیب رساندن به این اقلام و لوازم خانگی پیشگیری می‌کنند. به این ترتیب مزایای مالی این اقلام برای محیط ساختمان‌های امروزی افزایش می‌یابد. مزایای استفاده از پنجره دوجداره در این عرصه سبب افزایش فروش این تجهیزات در عرصه‌های مختلف شده است.

مزایای زیست محیطی پنجره‌های دو جداره

مزایای استفاده از پنجره دوجداره در همه زمینه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. هر یک از این پنجره‌ها به عنوان یک ماده دوست دار محیط زیست معرفی می‌شوند و از جایگاه مهمی در این عرصه برخوردار هستند. با تولید و ساخت این پنجره‌ها گازهای گلخانه‌ای کمتری در فضا پراکنده می‌شوند و این مسئله سبب حفاظت از طبیعت خواهد شد.

مزایای استفاده از پنجره دوجداره شامل کاهش میزان تولید کربن در جهان می‌شود. هر یک از این گازها سالانه آثار مخرب بسیار زیادی در محیط زیست به همراه خواهند داشت. به همین خاطر استفاده از این پنجره‌ها بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. با استفاده از آن‌ها محیط منزل شما لوکس و زیبا جلوه می‌کند. مزایای استفاده از پنجره دوجداره شامل ویژگی‌های ظاهری این محصولات نیز می‌شود. با استفاده از این اقلام محیط ساختمان شما مدرن‌تر خواهد شد. رنگ زیبای استفاده شده بر سطح این پنجره‌ها نیز سبب زیباسازی فضا خواهد شد.

فاکتورهای انتخاب پنجره مناسب برای بهینه سازی انرژی

فاکتورهای انتخاب پنجره مناسب برای بهینه سازی انرژی

پنجره یکی از مهم‌ترین بخش‌های ساختمان است. از گذشته‌های دور افراد با استفاده از یک پنجره راهی برای عبور نور و هوا در محیط منزل باز می‌کردند و با این شیوه ایمنی ساختمان را نیز افزایش می‌دادند. به همین خاطر در سال‌های اخیر دسته بندی‌های متنوعی از انواع پنجره وارد بازارهای فروش شده‌اند. برای انتخاب هر یک از این پنجره‌ها باید به چند اصل کلیدی دقت داشته باشید:

  • در فرایند خرید هر یک از این پنجره‌ها باید به محیط کاربری هر یک از این اقلام دقت داشته باشید و بسته به نیازهای خود ابعاد و متراژ مناسبی از این اقلام را خریداری کنید.
  • در مرحله بعدی ضخامت هر یک از پنجره‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد. انواع پنجره‌های دو جداره و سه جداره از بیشترین ضخامت برخوردار هستند و مزایای کیفی بی شماری در محیط ساختمان به وجود می‌آورند.
  • در بخش بعدی نیز رنگ بندی و مدل‌های پروفیل پنجره انتخاب می‌شود. طرح و مدل این محصولات بسته به نظر و خواست مشتریان و معماری و دیزاین فضا انتخاب خواهد شد.

میزان هدر رفت انرژی در محیط ساختمان

فواید پنجره دوجداره سبب افزایش توجه مشتریان به سوی این اقلام شده است. از آن جا که بیشترین میزان هدر رفت انرژی در محیط‌های ساختمانی از بخش پنجره انجام می‌گیرد، استفاده از پنجره‌هایی با ساختار عایق مزایای قابل توجهی به همراه می‌آورد. هر یک از این سازه‌ها تا ۵۰ درصد از خروج انرژی پیشگیری می‌کنند. این در حالی است که در صورت استفاده از پنجره‌های معمولی میزان هدر رفت انرژی از پنجره‌ها ۵۰ درصد خواهد بود.

به طور کلی در هر محیط ساختمانی درب‌ها ۲۴ درصد اتلاف انرژی دارند. پس از درب‌ها کانال‌هایی که برای نصب و راه اندازی کولر ایجاد شده‌اند، سبب اتلاف انرژی ۱۳ درصدی در محیط می‌شوند. در بخش بعدی شومینه و بخاری‌ها در فضای ساختمان انرژی را به اندازه ۱۰ درصد هدر می‌دهند. در بخش بعدی سیستم تهویه محیط سبب به هدر رفت انرژی می‌شود. همه این مقادیر در کنار هم سیستم حرارتی و برودتی ساختمان را تحت تأثیر قرار داده و سبب افزایش هدر رفت انرژی می‌شوند. استفاده از مزایای استفاده از پنجره دوجداره سبب جلوگیری از بخش مهمی از این اتلاف انرژی خواهد شد.

مقاومت بالای پنجره‌های دوجداره

از مهم‌ترین ویژگی‌ها و مزیت‌های استفاده از این پنجره‌ها مقاومتی است که در ساختار هر یک از آن‌ها وجود دارد. هر یک از این پنجره‌ها در برابر مواد شیمیایی مقاومت قابل توجهی دارند. این مواد هیچ نفوذی در پروفیل‌ها و بدنه پنجره نخواهند داشت و سبب آسیب دیدگی این اقلام نمی‌شوند. به همین خاطر در محیط‌های آزمایشگاهی به میزان قابل توجهی از این اقلام استفاده می‌شود. مقاومت آن‌ها در برابر باد و باران و طوفان‌های شدید نیز مورد توجه مصرف کنندگان قرار دارد.

مزایای استفاده از پنجره دوجداره

 

جمع بندی

در این بخش به بررسی برخی از فواید پنجره دوجداره و مزایای استفاده از آن پرداختیم. هر یک از این پنجره‌ها به صورت گسترده در عرصه‌های ساختمانی به کار برده می‌شوند و مزیت‌های قابل توجهی به همراه دارند. شما می‌توانید هر یک از آن‌ها را برای انواع مصارف خود خریداری کرده و در ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری خود نصب کنید. هزینه‌های نصب و راه اندازی این پنجره‌ها نیز بسیار به صرفه است و همین مسئله سبب کاهش هزینه‌های استفاده از این اقلام می‌شود. این تجهیزات ساختمانی در مدل‌های متنوعی عرضه می‌شوند و تنوع بالایی دارند. هر یک از آن‌ها به صورت یک لته، دو لته و… به فروش می‌رسند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن