تبدیل پنجره دوجداره به پنجره دوجداره با جا کولری

تبدیل پنجره دوجداره به پنجره دوجداره با جا کولری

دغدغه بسیاری از افرادی که در محیط‌های گرم زندگی می‌کنند وجود کولر است. کولرهای پنجره‌ای یکی از بهترین گزینه‌هایی است که در نسخه کوچک‌تری از کولرها ساخته و عرضه می‌شوند. انرژی که برای این کولرها مصرف می‌شود از کولرهای معمولی پایین‌تر است و رطوبت خانه تا حد زیادی حفظ می‌شود.

نصب کولرهای پنجره‌ای مانند تهویه عمل کرده و علاوه بر تهویه محیط باعث خنک‌تر شدن آن نیز می‌شود. نصب آنها عمدتاً به سادگی انجام می‌گیرد اما در نصب بعضی از این نوع کولرها باید تخصص و مهارت ویژه‌ای به کار برده شود. امروزه در تبدیل پنجره دوجداره نیز از تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای استفاده می‌شود.

پنجره دوجداره با جا کولری

پنجره‌های دوجداره امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند و قرار گیری جا کولری در جایگاه پنجره باعث می‌شود که کاربرد بیشتری داشته باشند. کولر گازی و آبی را می‌توان در پنجره نرمال تک حالته نصب کرد. همچنین نصب کانال و دریچه از جمله مواردی است که بسیار حائز اهمیت است.

نصب این نوع پنجره با جا کولری به نسبت ساده است و مشابه با تهویه می‌تواند باشد. کولرهای گازی پنجره‌ای از جمله کولرهای ساده‌ای هستند که برای محیط‌های کوچک و کم جا بسیار کاربرد دارند. نصب کولر روی پنجره‌ها هزینه بسیار پایینی دارد و به دلیل حمل و نقل آسان بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بهره‌وری از انرژی از جمله مواردی است که در این نوع پنجره‌ها به خوبی رعایت می‌شود. این کولرها با به جریان انداختن گاز داخل مدار باعث می‌شوند که هوای مطبوع‌تری ایجاد شود.

تبدیل پنجره‌های دوجداره به دوجداره باجاکولری

بسیاری از افراد برای داشتن این نوع پنجره‌ها نسبت به خرید مجدد پنجره دوجداره اقدام می‌کنند. اما امروزه تبدیل پنجره دوجداره به پنجره دوجداره جا کولری از مواردی است که بسیاری از افراد از آن بی‌اطلاع هستند. بسته به اینکه کولر مدنظر شما گازی است یا آبی عملکرد نصب آنها نیز متفاوت است.

در ادارات، مدارس، ورزشگاه‌ها و حتی منازل نیز از این نوع پنجره‌ها استفاده می‌شود و تبدیل پنجره دوجداره کاربرد بیشتری دارد. در صورتی که قصد دارید از پنجره دوجداره در ابتدا به عنوان جایگاه کولر هم استفاده کنید باید قبل از سفارش محصول این مورد را به فروشگاه مربوطه بگویید.

اما اگر باز هم فراموش کردید و می‌خواهید پنجره ترمال‌بریک تک حالته قدیمی خود را تبدیل به پنجره جا کولری کنید باز هم دیر نشده است. باید با فروشگاه مربوطه تماس بگیرید تا به جای شیشه در قسمتی از پنجره دریچه کولر قرار گیرد.

نحوه تبدیل پنجره‌های دوجداره با دوجداره جا کولری

قبل از تبدیل پنجره دوجداره بهتر است جایگاه آن را به خوبی ارزیابی کنید. ابتدا محل مناسبی را انتخاب کنید تا برای تبدیل پنجره مناسب باشد. پنجره ترمال‌بریک کشویی یکی از مناسب‌ترین نوع پنجره برای تبدیل به جا کولری است.

این نوع کولر برای فعال‌سازی نیازمند به جریان برقی خوبی است و باید از جریان برق مصرفی و استاندارد آنها اطلاعات کافی داشته باشید. هرگونه نقص در سیم‌کشی در جریان برق ممکن است باعث ایجاد اختلال و پریدن فیوز شود. در داخل و خارج از محل نصب کولر نباید مانعی وجود داشته باشد تا جریان هوا به‌خوبی برقرار شود.

پنجره‌ای را انتخاب کنید که در بهترین و مناسب‌ترین موقعیت قرار گرفته باشد و بهتر است از پنجره‌های مرکزی خانه برای این کار استفاده کنید. اگر از این نوع کولر برای خانه‌های دوطبقه استفاده می‌کنید باید آن را در طبقه بالایی نصب کنید تا جریان هوا به‌خوبی صورت گرفته و سرما تا بخش پایینی نیز منتقل گردد.

برای تبدیل پنجره دوجداره بهتر است از پنجره‌ای استفاده کنید که سایبان مناسبی داشته باشد. نداشتن سایبان باعث می‌شود که کولر به‌خوبی نتواند خنک شود و عملکرد مناسبی نداشته باشد. در تبدیل این نوع پنجره‌ها نوع کولر نیز می‌تواند در نحوه تبدیل اثرگذار باشد، در صورتی که از کولر آبی استفاده می‌کنید باید مکانی را برای وصل کردن آب آن نیز تعبیه نمایید.

اتصال یک شیر کولر آبی و پیچ کردن آن روی کولر از ساده‌ترین روش‌ها است و با نصب یک شلنگ باغبانی و هدایت آن به نزدیک‌ترین محل نیز از مزایای این سیستم خنک کننده بهره‌مند شوید.

نحوه تبدیل پنجره‌های دوجداره با دوجداره جا کولری

انواع پنجره‌ها برای تبدیل به جا کولری

برای تبدیل پنجره دوجداره باید توجه داشته باشید که باید ابتدا زهوارهای پنجره باز شده و ضخامت شیشه را به طور دقیق اندازه‌گیری کنید. پنجره ترمال‌بریک دوحالته هم می‌تواند یکی از بهترین نوع این پنجره‌ها باشد که علاوه بر اینکه به صورت عادی باز می‌شود، به صورت عمودی نیز باز خواهد شد.

البته نصب کولر برای این نوع پنجره‌ها از پیچیدگی بیشتری برخوردار است. باید برای ابعادی که برای این کار در نظر گرفته‌اید ورقه PVC  یا MDF  سفارش دهید. کولر گازی‌های مختلفی هستند که به عنوان کولر پنجره‌ای از آنها استفاده می‌شود. از ظرفیت‌های 9000 تا 12000 می‌توانید در تبدیل پنجره دوجداره، برای کولر استفاده کنید.

البته متراژ اتاق نیز می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در انتخاب کولر داشته باشد. کولرهای گازی پنجره‌ای مانند کولرهای معمولی دارای گازهای R22  و R410A  هستند و هم می‌توانند عملکرد خنک کنندگی داشته باشند و هم در محیط‌های سرد برای گرمایش محیط استفاده می‌شوند.

مزایای تبدیل پنجره‌های دوجداره به دوجداره جا کولری

اولین مزایای تبدیل پنجره دوجداره می‌توان به مقرون به‌صرفه بودن این کارها شاره کرد. حمل و نقل و نصب آسان کولر گازی روی پنجره لیفت و اسلاید از جمله مزایای استفاده از این نوع کولرهای پنجره‌ای است. هزینه نصب نسبتاً پایینی دارند و نسبت به تعویض کامل پنجره نیز مقرون به‌صرفه هستند.

اگر به علت مصرف برق بالای کولرهای گازی از نصب آنها اجتناب می‌کنید بهتر است از کولرهای آبی استفاده کنید تا هم رطوبت محیط حفظ شود و هم مصرف برقی نداشته باشد. البته باید به تعمیر و نگهداری درست این نوع کولرها بعد از تبدیل پنجره دوجداره دقت زیادی داشته باشید.

تعویض به موقع فیلترهای گازی و توجه به موتور کولر از جمله موارد تعمیر و نگهداری صحیح آنها است. پنجره نرمال کشویی نیز از جمله پنجره‌های دوجداره‌ای است که می‌توان در تبدیل از آن استفاده نمود.

مزایای تبدیل پنجره‌های دوجداره به دوجداره جا کولری

جمع‌بندی

درنهایت با توجه به مواردی که در تبدیل پنجره‌های دوجداره گفتیم، شما می‌توانید از این قابلیت برای پنجره‌های خود استفاده کنید. کیفیت پنجره نیز می‌تواند تأثیر بسیار خوبی در عملکرد کار آنها داشته باشد.

همچنین انتخاب یک فروشگاه معتبر مانند هلدینگ اخوان می‌تواند در انجام درست و استاندارد این عملیات مؤثر باشد. این هلدینگ از بهترین و باکیفیت‌ترین متریال برای ساخت انواع پنجره‌ها استفاده می‌کند و هرگونه تغییرات در آنها امکان‌پذیر است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن