نکات مهم در رابطه با نصب پنجره دو جداره در خانه‌های قدیمی

نکات مهم در رابطه با نصب پنجره دوجداره در خانه‌های قدیمی

نصب پنجره دوجداره در خانه‌های قدیمی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و کیفیت بسیار بالایی به سیستم عایق بندی محیط ساختمان می‌بخشد. شما می‌توانید، در محیط ساختمان‌های قدیمی انواع این پنجره‌ها را بدون نیاز به تخریب سازه به کار برده شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر یک از این پنجره‌ها محیط خانه‌های قدیمی را به خوبی دیزاین می‌کنند. نصب آن‌ها به سهولت انجام می‌پذیرد و به همین خاطر با استقبال ویژه‌ای از سوی مالکین روبه‌رو شده‌اند. شما می‌توانید با کمی جست و جو فیلم تعویض پنجره دوجداره را نیز مشاهده کنید.

اهمیت پنجره در خانه های قدیمی

پنجره‌ها همیشه جزئی از معضلات خانه‌ها هستند. نصب پنجره دوجداره در خانه‌های قدیمی علاوه‌بر افزودن زیبایی به فضا از خیلی معضلات جلوگیری می‌کند. در خانه‌هایی که پنجره قدیمی دارند هنگام بارندگی یا در فصل سرما، هوای سرد و آب به خانه وارد می‌شود. این مشکل‌ها با تعویض پنجره‌های قدیمی حل می‌شود. بعضی از افراد فکر می‌کنند که برای تعویض حتما باید قسمتی از دیوار تخریب شود یا ابعاد پنجره باید عوض شود درحالی‌که اصلا این‌طور نیست.

پنجره‎‌های قدیمی اغلب از جنس آلومینیوم، چوب و آهن هستند که طبق استانداردهای زمان خود ساخته شده‌اند و برای زمان حال مناسب نیستند. خصوصا الان که استانداردهای ساخت‌وساز مسکن به صرفه‌جویی انرژی بیشتر اهمیت می‌دهد این امر شایع‌تر است. برای افرادی که قصد بازسازی منزل خود را ندارند و امکان تخریب هم مهیا نیست می‌توانند پنجره‌ها را تعویض کنند. این موضوع سبب می‌شود تا خانه از بخش پنجره عایق‌بندی شود. در این گفتار به بررسی جامعی از اهمیت و نکات مهم نصب پنجره‌های دوجداره در بیشتر خانه‌های قدیمی پرداخته می‌شود.

برای دیدن قیمت روز پنجره ترمال بریک کلیک کنید.

لزوم تعویض پنجره در محیط ساختمان

لزوم تعویض پنجره در محیط ساختمان

در این قسمت می‌خواهیم به نکات مهم در رابطه با نصب پنجره دوجداره در خانه های قدیمی صحبت کنیم و به لزوم تعویض پنجره در محیط ساختمان بپردازیم. نصب شیشه دوجداره روی پنجره قدیمی با روش‌های بسیار ساده‌ای انجام می‌پذیرد. با در نظر گرفتن الزام تعویض پنجره در محیط ساختمان تقاضا برای خرید این سازه‌ها افزایش یافته است.
پنجره‌ها یکی از مهم‌ترین اجزای به کار رفته در بدنه ساختمان‌ها است و از دیرباز تاکنون مورد استفاده بوده‌اند. این سازه‌ها راه ورود هوا به محیط ساختمان هستند. پنجره‌ها نور را نیز در محیط کنترل می‌کنند و کیفیت نور رسانی را افزایش می‌دهند.

از این رو باید این سازه‌ها با دقت بالایی انتخاب شوند. در صورتی که مرز بندی اطراف پنجره با دیوارهای ساختمان به درستی انجام نشود، عایق بندی ساختمان با مشکلات جدی روبه‌رو می‌شود. به همین خاطر اغلب از درزبندهای قوی برای پنجره‌های امروزی استفاده می‌کنند.
همچنین در صورتی که پنجره‌های یک ساختمان به‌مرورزمان فرسوده شوند، نیاز به تعویض آن‌ها احساس خواهد شد. فرسودگی این سازه‌ها خسارات جبران ناپذیری به همراه می‌آورد و سبب ایجاد مشکلات بسیاری در محیط منزل می‌شود.

قیمت پنجره دوجداره

قیمت پنجره دوجداره چقدر است؟ خرید از اخوان هلدینگ در هزینه‌های شما صرفه جویی می‌کند! این مرکز معتبر انواع پنجره‌ها را با نازل‌ترین قیمت‌ها در دسترس مشتریان قرار می‌دهد. هر یک از انواع این سازه‌های ساختمانی قیمت به خصوصی دارند. به طور کلی مدل پنجره انتخابی شما هزینه کار را دگرگون می‌کند.
در صورتی که از پنجره دوجداره ترمال بریک استفاده کنید، قیمت کار کمی بیشتر می‌شود. این پنجره‌ها در ابعاد استانداردی در این مرکز معتبر ارائه می‌شوند. پنجره‌های دو جداره قیمت بیشتری نسبت به مدل‌های معمولی دارند. جنس شیشه آن‌ها اغلب مرغوب‌تر است و فرایند تولید آن‌ها نیز طولانی‌تر خواهد بود. به همین سبب هزینه خرید و فروش آن‌ها نیز بالاتر خواهد بود.

نصب پنجره دوجداره در خانه‌های قدیمی بسیار ساده انجام می‌شود. به این ترتیب هزینه‌های نصب آن‌ها پایین خواهد بود. تنها کافی است بودجه مربوط به خرید این سازه‌ها را تأمین کنید.

اقدامات قبل از تعویض

نصب پنجره دوجداره در خانه های قدیمی با اصول و نکات اساسی انجام می‌گیرد. شما باید این اقدامات را به صورت دقیق پیش از نصب این سازه‌ها در مکان مورد نظر انجام دهید. به این ترتیب کیفیت کار به طرز قابل توجهی افزایش می‌یابد. در وهله اول باید ابعاد دقیق فضا و قاب بندی پنجره مورد نظر را مشخص کرده و بر این اساس این تجهیزات را سفارش دهید.

اقدامات قبل از تعویض

بررسی قیمت تعویض پنجره قدیمی نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و برنامه ریزی‌های مالی پروژه شما را ساده‌تر می‌کند. به این ترتیب برآورد دقیقی از هزینه‌های صرف شده برای این فرایند ساختمانی انجام می‌دهید. نصب پنجره دوجداره در خانه‌های قدیمی اغلب زیر نظر نصابان حرفه‌ای انجام می‌گیرد و به همین خاطر نیز باید هزینه دستمزد آن‌ها را نیز برآورد کرده و فراهم کنید. در حین خرید هر یک از این سازه‌ها به کیفیت شیشه‌ها و جداره‌های آن‌ها دقت داشته باشید.

پس از این بررسی‌ها باید به شرایط آب و هوایی منطقه خود دقت داشته باشید. نصب شیشه دوجداره بدون تخریب باید با در نظر گرفتن این اصول مهم انجام شود. برای هر شرایط آب و هوایی از مدل به خصوصی از این پنجره‌ها استفاده می‌شود. برخی از پنجره‌ها برای شرایط آب و هوایی گرم مناسب نیستند، برخی در آب و هوای مرطوب به کار نمی‌روند و… با بررسی این نکات مهم بهترین‌ها برای نصب پنجره دوجداره در خانه‌های قدیمی انتخاب خواهید کرد.

تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های دو جداره

تعویض پنجره‌های آلومینیومی ساده است و تفاوت زیادی با پنجره‌های آهنی و فلزی ندارد. با توجه به این‌که پنجره‌های 2 جداره در ابعاد گوناگونی تولید می‌شوند، زمان خرید، کاربر باید ابعاد مورد نظر خود را سفارش بدهد. سپس کارشناس این ابعاد را در اختیار شرکت سازنده قرار می‌دهد و این شرکت طبق استانداردهای خود اقدام به ساخت پنجره می‌کند.

بعد از ساخت پنجره در ابعاد مورد نظر، شرکت سازنده این پنجره را برای کاربر ارسال می‌کنند. تعویض پنجره‌های قدیمی با جدید احتمال زیاد چند ساعتی زمان خواهد برد. به همین علت باید حداقل یک روز وقت بگذارید و در فاصله کوتاهی از پنجره‌ها، پرده‌ها و لوازم دیگر را جابه‌جا کنید.

در زمان شروع فرآیند، متخصصان شیشه‌ها را جدا می‌کنند. سپس قاب داخلی پنجره قدیمی را با فرز برش می‌دهند. قاب داخلی را جدا می‌کنند و قاب اصلی پنجره را که باقی می‌ماند باید در حد فاصل مصالح ساختمانی و پنجره قرار بگیرد. به همین علت برداشته نمی‌شود. به‌جای استفاده از پیچ‌های پنجره جدید، با دریل روی قاب محیطی را سوراخ می‌کنند و فریم پنجره روی آن نصب می‌شود. این عمل یکی از اصلی‌ترین بخش‌های 2 جداره‌کردن پنجره‌های قدیمی است.

در نهایت دورتادور پنجره را توسط چسب مخصوص و فوم، پر، آب‌بندی و عایق‌بندی می‌کنند. حال که چهارچوب پنجره تعویض شد و شیشه 2 جداره باقی ماند نصاب آن را داخل قاب قرار می‌دهد و نصب می‌کند. آخرین مرحله، رگلاژکردن است که عمر مفید پنجره را افزایش می‌دهد و در روان‌تر کارکردن کارکرد آن تأثیر بسزایی دارد.

نکات مهم در نصب پنجره دو جداره

نکات کلیدی زمان نصب پنجره دوجداره در خانه‌های قدیمی

در زندگی مدرن امروزی به‌علت افزایش جمعیت، حفظ محیط‌زیست، منابع طبیعی و انرژی، بیشتر ابزارهای کاربردی به این جهت طراحی می‌شوند که به مصرف بهینه انرژی و جلوگیری از اتلاف آن کمک کنند. یکی از مهم‌ترین دلایل تعویض پنجره‌های قدیمی، عایق‌بودن پنجره‌های 2 جداره در برابر آلودگی صوتی و تغییرات اقلیمی است.

نصب پنجره‌ دوجداره در خانه‌های قدیمی با چالش‌هایی متفاوت از خانه‌های نوساز روبه‌رو هستند. ابعاد، جنس، شکل و ویژگی‌های پنجره‌های خانه جدید در مراحل ابتدایی ساخت مشخص می‌شود. این ویژگی سبب می‌شود که دست کارفرما جهت انتخاب پنجره مطابق با سلیقه او باز باشد. در خانه‌های قدیمی اغلب محدودیت‌هایی وجود دارد که باید زمان نصب، جایگزینی و بعد از زمان نصب به آن‎‌ها توجه کرد.

1.طرح داخلی قاب هنگام نصب پنجره دوجداره در خانه‌های قدیمی

پنجره‌های قدیمی متشکل از پروفیل‌های فلزی هستند که هنگام تعویض آن‌ها با نمونه‌های upvc  باید علاوه‌بر زیبایی ظاهری داخل خانه به تغییرات ایجادشده در نمای ساختمان  هم توجه کرد. این امر ازنظر زیبایی‌شناسی بسیار مهم است. قوانین شهرداری نیز در این مورد جدی است و کاربر قانونا حق تغییر ابعاد و طرح داخلی پنجره را ندارد. بنابراین، اگر پنجره قدیمی دارای 2 لنگه است بهتر است پنجره جدید هم 2 لنگه داشته باشد.

این مسئله در مورد پنجره‌های داخلی ساختمان که قابل مشاهده نیستند محدودیتی ایجاد نمی‌کند و می‌توان در این فضاها هر طرح دل‌خواهی را به‌کار برد. داشتن طرح هلالی در این پنجره‌ها از عایق‌بودن آن‌ها کم می‌کند. بنابراین، طرح نزدیک به شکل منحنی بهترین انتخاب است.

2.رنگ قاب و شیشه هنگام نصب پنجره دوجداره در خانه‌های قدیمی

بسیاری از مردم به‌علت تصویر اشتباهی مانند تخریب دیوارهای منزل، بنایی در طولانی‌مدت، گچ‌بری، رنگ‌آمیزی و هزینه‌های سنگین، اقدام به تعویض پنجره‌های قدیمی خود نمی‌کنند که این عامل با کارایی پایین و کیفیت کمی که دارد مضرات زیادی را برای ساختمان به‌وجود می‌آورد و سبب افزایش هدررفت انرژی و افزایش هزینه‌های اقتصادی می‌شود.

قاب‌های upvc  رنگ‌های  متنوعی دارند و می‌توان طبق سلیقه خود رنگ مورد نظر را انتخاب کرد. قاب بیرونی پنجره دوجداره بهتر است هم‌رنگ با قاب پنجره‌های قدیمی بقیه واحدهای ساختمان انتخاب شود تا نمای بیرونی خانه، زیبایی خود را حفظ کند.

در بیشتر مواقع زمان نصب پنجره دوجداره در خانه‌های قدیمی، پیداکردن رنگی مشابه با قاب قدیمی پنجره‌های upvc کمی دشوار است. در این زمینه انتخاب یک شیشه که مشابه با شیشه‌های سایر واحدها باشد می‌تواند تأثیر نامحسوسی بر فضای کلی بگذارد.

نکات نصب پنجره دو جداره در خانه های قدیمی

تأثیر نصب پنجره دوجداره در خانه‌های قدیمی

با توجه به این‌که پنجره‌های قدیمی دارای ایرادهای زیادی هستند و به‌علت عایق‌نبودن و چهره نامطلوبی که دارند، در عصر حاضر نقش کم‌رنگ‌تری دارند. درحال‌حاضر استفاده از پنجره‌های 2 جداره به‌علت مزایای منحصربه‌فردی که دارند نقش پررنگ‌تری در ساخت سازه دارند.

مزایای استفاده از پنجره‌های دو جداره

نصب پنجره دوجداره در خانه های قدیمی مزیت‌های بی شماری دارد. انواع آن‌ها با دو لایه شیشه با ضخامت استاندارد در محل‌های مورد نظر نصب می‌شوند که در میان این لایه‌ها هوایی قرار گرفته است. هوای میان دو شیشه سبب ایجاد خاصیت عایق در این پنجره‌های می‌شود. انواع پنجره‌های باکیفیت دوجداره عایق مناسبی برای صوت و صدا هستند و از نفوذ سروصدا به خانه قدیمی شما پیشگیری می‌کنند.

نصب پنجره دوجداره در خانه‌های قدیمی آشفته حالی و شلوغی محیط خارج را به داخل وارد نمی‌کند! به این ترتیب آرامش بیشتری در فضای منزل خود خواهید داشت. پنجره دو جداره بدون تخریب سبب سهولت در بازسازی محیط خانه شما می‌شود. با استفاده از این سازه‌ها بدون کثیف کاری زیاد در محیط پنجره‌های نویی در منزل خود نصب می‌کنید.

نصب پنجره دوجداره در خانه های قدیمی کیفیت عایق کاری حرارتی را نیز در منزل شما افزایش می‌دهد. شما می‌توانید با نصب پنجره دوجداره در خانه‌های قدیمی از تبادل حرارتی بین محیط داخل و خارج ساختمان تعادل برقرار کنید و از نفوذ گرما و سرما به محیط ساختمان به شدت پیشگیری نمایید. به این ترتیب از فضای منزل خود لذت بیشتری می‌برید. قیمت پنجره دو جداره بدون تخریب بر اساس ویژگی‌ها و نوع پنجره تعیین می‌شود. ضخامت هر یک از جداره‌ها نیز در تعیین این هزینه‌ها مؤثر واقع می‌شود.

مزایای استفاده از پنجره‌های دو جداره

خرید پنجره های دوجداره برای خانه های قدیمی

در این گزارش در خصوص نصب پنجره دوجداره در خانه‌های قدیمی و نکات مرتبط با آن اطلاعاتی به دست آوردید که به شما کمک می‌کنند این فرایند را با دقت بیشتری انجام دهید. هر یک از دسته بندی‌های این پنجره‌ها به صورت کاربردی طراحی شده و در دسترس قرار می‌گیرند. شما می‌توانید، انواع آن‌ها را برای ساختمان‌های مختلف به کار ببرید. نصب پنجره دوجداره در خانه‌های قدیمی محیط ساختمان شما را لوکس‌تر جلوه می‌دهد.
زیبایی این سازه‌ها نیز از مهم‌ترین مشخصه‌های آن‌ها به شمار می‌رود. هر یک از این پنجره‌ها از دوام و استحکام بی نظیری در محیط ساختمان برخوردار هستند. شما عزیزان با خرید پنجره های دوجداره از هلدینگ اخوان و تعویض پنجره های قدیمی خود، موجب زیبایی ظاهری ساختمان خود خواهید شد.

جمع بندی

نصب پنجره دوجداره در خانه‌های قدیمی از روش‌های مؤثر در هدررفت انرژی هستند. هنگام نصب پنجره‌ها باید اندازه‌گیری‌ها، فرآیند ساخت و اجرا به‌خوبی انجام شود. در این راستا بهتر است از متخصصان کاربلد کمک گرفت تا عمل نصب به‌صورت اصولی صورت بگیرد. این پنجره‌ها کارایی بالایی دارند و نصب آن‌ها در خانه‌های قدیمی سبب تغییر نمای خانه می‌شود. استفاده از پنجره‌های 2 جداره باعث می‌شود که در طولانی‌مدت در مصرف انرژی خانه تأثیرگذار باشد.

این پنجره‌ها علاوه‌بر کاربردهای مختلفی که دارند زیبایی ظاهری آن‌ها نیز در قیمت‌گذاری ملک تأثیر زیادی دارد. برای بازسازی خانه و طراحی نما از پنجره‌های قدیمی استفاده نمی‌شود و این پنجره‌های upvc جایگزین مناسبی هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن