تصویری ازمقرون به‌صرفه‌بودن پنجره‌های آلومینیومی در دراز مدت

مقرون به‌صرفه‌بودن پنجره‌های آلومینیومی در دراز مدت

در جوامع امروزی در صنایع ساختمان سازی، به‌کارگیری از پنجره‌های چوبی، آهنی، upvc و آلومینیومی رایج است که بر اساس تصمیمات و نظرات و سلیقه، کارشناسان و معماران از هر یک از پنجره‌هایی که در موارد فوق بیان شد استفاده می‌کنند.

در این مطلب با پنجره‌ی آلومینیومی و مقرون به صرفه‌بودن پنجره های آلومینیومی آشنا خواهیم شد. به کار گیری از پروفیل غیر استاندارد باعث هدر رفتن انرژی زیادی در ساختمان‌ها خواهد شد. هدر رفتن انرژی در چنین پنجره‌هایی همراه شیشه دو جداره، از پنجره‌های آهنی کمتر است. سبکی، زیبایی و دوام پنجره‌های آلومینیومی از پنجره‌های دیگر بیشتر و بهتر است.

ویژگی پنجره‌های آلومینیومی

از جمله ویژگی‌های پنجره‌های آلومینیومی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • براقی و سبکی
 • چشم اندازی دلنشین
 • مینیمالیست
 • بیشتر بودن نور طبیعی
 • مقرون به صرفه

آلومینیوم همین طور طرح‌های متنوعی را نظر می‌دهد. اکثر پنجره‌هایی که آلومینیومی هستند با موادی که ظاهری زیبا و شیک دارند، پوشیده شده‌اند و همین طور موجب دوام بیشتر آنها شده‌اند. چنین پوششی در محدوده‌ی گسترده‌ای از رنگ‌ها یافت می‌شود.

پنجره‌های آلومینیومی که ظاهری مشابه چوب دارند، برای افرادی که استفاده از جلوه‌ی سنتی و دیرینه‌ی چوب با ویژگی پر دوام آلومینیوم برایشان دلنشین است، می‌تواند گزینه‌ای مناسب و عالی برای انتخاب باشد.

البته خاصیت دوام زیاد آلومینیوم، مقرون به صرفه‌بودن پنجره های آلومینیومی را به ارمغان می‌آورد. اکثر این پنجره‌ها همچنین می‌توانند در فریم خارجی و داخلی اختلاف داشته باشند و برای اینکه فریم درونی با نمای درون محل یا با نمای خارج محل هماهنگ باشد، گزینه‌ی مناسبی برای انتخاب است.

 

تصویری ازمقرون به‌صرفه‌بودن پنجره‌های آلومینیومی در دراز مدت

کیفیت پنجره‌های آلومینیومی

پنجره‌های آلومینیومی طرفداران زیادی دارند و هر روز شاهد مقرون به صرفه‌بودن پنجره های آلومینیومی هستیم که این نیز بیشتر می‌شود، چون هنگامی که افراد تولید کننده، تولید این محصول را بیشتر می‌کنند، به طور معمول توانایی کم کردن هزینه‌ها را دارند.

در واقع مقرون به‌صرفه‌بودن این پنجره‌ها در حدی است که اگر می‌خواهید برای خرید این پنجره‌ها اقدام کنید ولی اطمینان ندارید که قیمت آنها با بودجه‌ی شما هماهنگ است یا خیر، آگاه باشید که امکان دارد شما از اینکه پنجره‌های آلومینیومی تا چه اندازه ارزان باشند حیرت زده شوید.

تولیدکنندگان زیادی، طرح‌های گوناگونی را از پنجره‌ها برای قیمت‌های گوناگون سفارش می‌کنند، لذا برای آگاهی از اینکه چه مقدار خرید پنجره با بودجه‌ی شما یکسان است، حتماً باید با یک کارشناس و متخصص مشورت کنید.

مزایا و معایب پنجره‌های آلومینیومی

از جمله مزایا یا به عبارتی نکات مثبت پنجره‌های آلومینیومی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نصب راحت و آسان و بدون دردسر
 • کم کردن هدر رفتن انرژی و کاهش مصرف
 • متنوع بودن در رنگ‌ها و طرح‌ها
 • سازگاری با محیط زیست
 • وزن کم و با این وجود با دوام بالا
 • کم کردن استفاده از گاز طبیعی
 • تحمل زیاد در مقابل بادهای پر قدرت و شدید
 • تحمل در مقابل نور شدید آفتاب و دیگر شرایط جوی

مقرون به‌صرفه‌بودن پنجره‌های آلومینیومی

از جمله معایب این پنجره‌ها می‌توان به دو مورد اشاره کرد که با توجه به این، این پنجره‌ها فواید بیشتری نسبت به معایبشان دارند:

 • سرعت اکسید این پنجره‌ها بالا است، در شرایطی که الکترولیز نشود موجب پوسیده شدن و در نهایت نابود شدن آلومینیوم خواهد شد.
 • در مقایسه با پنجره‌های یو پی وی موجب هدر رفتن انرژی زیادی نسبت به این پنجره‌ها خواهند شد.

قیمت پنجره‌های آلومینیومی

با تأسف می‌توان گفت که امروزه با وجود پروفیل‌های upvc، بازاری که مرتبط با پروفیل‌های آلومینیومی است، گرفتار مقداری از تغییرات بزرگی شده به صورتی که اکثریت مردم به دنبال خرید در و پنجره‌ی upvc هستند، اما باز شاهد مقرون به صرفه‌بودن پنجره های آلومینیومی هستیم. با وجود این، شما فروش زیادی از پنجره‌های آلومینیومی را در صورت حضور رقبای آن خواهید دید.

علاوه بر این مزایا و خواص مرتبط با پنجره‌های آلومینیومی موجب شده تا همچنین در حال حاضر بعضی افراد خرید این لوازم ضروری را در اولویتشان بگذارند. همچنین یکی از متریال‌های ارزشمند و قابل استفاده در صنعت، آلومینیوم است که می‌توانید پیش از خریداری پنجره‌های آلومینیومی مطابق پیشنهاد خود، درمورد این فلز از اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری آگاهی یابید.

بررسی محاسبه‌ی قیمت پنجره‌های آلومینیومی

هنگامی که قیمت پنجره‌ی آلومینیومی را بررسی می‌کنید متوجه می‌شوید که تعرفه‌ها و قیمت‌های ارائه شده برای چنین پنجره‌هایی، در مقایسه با پنجره‌های دوجداره upvc خیلی ارزان‌تر است و این مقرون به صرفه‌بودن پنجره های آلومینیومی را نشان می‌دهد. با وجود این برای اینکه قیمت پنجره‌های آلومینیومی را حساب کنید، لازم است مواردی مهم و اصلی را در نظر بگیرید. از جمله بارزترین این موارد می‌توان موارد زیر را بیان کرد ارتفاع و عرض مرتبط با پنجره‌ای که نیاز است را با واحد سانتی متر حساب می‌کنند.

نوع آلومینیومی که در ساخت پنجره‌های آلومینیومی قابل استفاده است را تعیین می‌کنند. نوع شیشه‌ای که در این پنجره‌ها استفاده شده را نیز مشخص می‌کنند. در اجرای پنجره‌های آلومینیومی نوع آن را نیز را تعیین می‌کنند، چرا که امکان دارد طراحی یا تعویضی برای ساختمان مدرن باشد. همچنین جنس و نوع یراق آلاتی که در طراحی این پنجره‌ها قابل استفاده بوده‌اند را تعیین می‌کنند.

دقت کنید که با عرضه‌ی اطلاعات دقیق در موارد ذکر شده‌ی بالا، به راحتی می‌توانید به صورتی دقیق هزینه‌ی مرتبط با ساخت و طراحی پنجره‌های آلومینیومی را حساب کنید. شما نیز پیش از ثبت کردن سفارش خود، اطلاعاتی که مد نظرتان است، درمورد قیمت این پنجره‌ها را به دست آورید تا با محاسبه‌ی قیمت آن توانایی تأمین بودجه‌ای که برای خریداری آن نیاز دارید را داشته باشید.

کاربری پنجره‌های آلومینیومی

انواع پنجره‌های آلومینیومی با کاربردهای به خصوصی تولید و ارائه می‌شوند. کاربردهای این سازه‌ها در عرصه‌های ساختمانی هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود. انواع دسته بندی‌های آن‌ها در طرح‌ها و مدل‌های مختلف ارائه می‌شوند. نصب و راه اندازی این سازه‌ها بسیار ساده است و همین مسئله و همچنین مقرون به صرفه‌بودن پنجره های آلومینیومی، کاربردهای آن‌ها را بسیار بیشتر کرده است. این پنجره‌ها با استفاده از متریال آلومینیومی باکیفیتی تولید و ارائه می‌شوند و به همین خاطر در دنیای صنعت به شهرت رسیده‌اند.

پنل‌های مورد استفاده در این سازه‌ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. این پنل‌ها در برابر هر گونه ضربه مقاوم عمل می‌کنند. به همین سبب استفاده از آن‌ها در محیط‌هایی که در معرض آسیب‌های فیزیکی قرار دارند نیز افزایش یافته است. هر یک از دسته بندی‌های این پنل‌ها برای محیط‌های رسمی و سازمانی نیز کارایی دارند. ساختار آن‌ها با هر گونه دیزاین و طراحی در ساختمان‌های امروزی همخوانی دارد و این مسئله سبب افزایش کاربردهای آن‌ها در عرصه‌های ساختمانی شده است. شما می‌توانید هر مدل از این اقلام را در مدل‌های متنوع خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید.

 

کاربری پنجره‌های آلومینیومی مقرون به صرفه

محبوبیت پنل‌های آلومینیومی

پنجره‌های آلومینیومی به دلایل مختلفی محبوبیت دارند. قیمت‌های به صرفه این سازه‌ها اولین اصل در افزایش میزان استفاده از آن‌ها به شمار می‌رود. به علاوه تنوع در میان مدل‌های این سازه‌ها نیز از دلایل محبوبیت آن‌ها به شمار می‌رود. هر یک از آن‌ها در سایز بندی مختلفی تولید و ارائه می‌شوند و کیفیت قابل توجهی دارند.

هر یک از ابعاد و اندازه‌های این سازه‌ها برای نصب در قسمت‌های مختلف ساختمان به کار برده می‌شوند. این پنل‌های آلومینیومی با استفاده از ساده‌ترین متریال در محل‌های مورد نظر نصب و راه اندازی می‌شوند. به این ترتیب برای راه اندازی این سازه‌ها هزینه بالایی صرف نخواهید کرد. برای خرید هر یک از این پنجره‌ها باید به ویژگی‌های محیط و ابعاد دیوارها دقت داشته باشید.

جمع بندی

 در مقایسه‌ی دو پنجره‌ی آلومینیومی و upvc  می‌توان بیان کرد که هر دو پنجره فواید و معایب منحصر به فرد خود را دارند. البته در این مقاله مزایا و معایب پنجره‌های آلومینیومی را بیان کردیم. در مقایسه‌ی میان این دو نوع پنجره نمی‌توان این گونه بیان کرد که یکی از دیگری بهتر است. البته درمورد مقرون به صرفه‌بودن پنجره های آلومینیومی در دراز مدت نسبت به دیگر پنجره‌ها و نیز مقایسه‌ی یک‌سری آیتم‌های مرتبط با آنها را مورد بحث قرار دادیم.

هنگامی که می‌خواهید پنجره‌ای را انتخاب کنید که به دارایی شما برسد، سفارش می‌شود پنجره‌هایی را که به بهترین صورت بر اساس ترجیحات و اولویت‌های شخصیتان است را برگزینید. همچنین در این مقاله قیمت، کیفیت و ویژگی‌های پنجره‌های آلومینیومی را بررسی کردیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن