تصویری از یک پنجره دوجداره جهت خرید ونصب

راهنمای خرید درب و پنجره دوجداره

اطلاع داشتن از راهنمای خرید درب و پنجره دوجداره پیش از خرید آن، شما را در انتخابی اصولی و حرفه‌ای یاری خواهد کرد. پنجره‌های دوجداره علاوه بر اینکه می‌توانند با گذشت زمان هزینه‌های شما را کاهش دهند و در آنها صرفه جویی کنند، همچنین می‌توانند به طور کلی ایمنی خانه یا ملکتان را افزایش دهند.

امروزه این در و پنجره‌ها انواع متنوع و فراوانی دارند که هر فرد می‌تواند مطابق با سلایق و نیازمندی‌هایش از انواع این درب و پنجره‌ها استفاده کند. در صورتی که مایل هستید نکاتی را در رابطه با خرید درب و پنجره‌ی دوجداره بدانید تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

نکاتی که باید در زمان انتخاب درب و پنجره‌ی دوجداره در نظر بگیریم

در رابطه با راهنمای خرید درب و پنجره دوجداره، پیش از خرید بایستی به نکاتی توجه کنیم. کیفیت بعضی از درب و پنجره‌های دو جداره با دیگر درب و پنجره‌ها مشابه است، ولی شما بایستی در برابر قیمتتان بهترین کیفیت را داشته باشید؛ لذا موارد زیر، مواردی هستند که پیش از خرید باید آنها را در نظر داشته باشید.

  • متریال قابل مصرف در قالب پنجره

هوای سرد یا گرم در منزل شما توانایی خروج از پنجره و همچنین قاب را دارد؛ لذا بایستی درمورد متریالی که برگزیدید اطمینان حاصل کنید که آن متریال خانه‌ی شما را عایق کاری خواهد کرد یا خیر. در جوامع امروزی در بازار متوجه دو نوع متریال هستند. یکی یو پی وی سی و متریال دیگر پنجره‌ی آلومینیومی است، ولی بایستی گفت یو پی وی سی مزایای فراوانی دارد که قابل توجه قرار دارد. چنین متریالی هواداران زیادی پیدا کرده و می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای انتخاب شما باشد.

  • ظاهر درب و پنجره

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در راهنمای خرید درب و پنجره دوجداره مورد توجه قرار می‌گیرد، تطابق شکل ظاهری آن‌ها با ساختار دکوراسیون محیط است. در هر یک از محیط‌های اداری، مسکونی، تجاری و… از سازه‌های به خصوصی برای چیدمان فضا استفاده می‌شود. تطابق این سازه‌ها از نظر شکل هندسی، رنگ و… از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این درب و پنجره‌ها با طراحی به خصوصی در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند و کاربری به خصوصی در محل نصب دارند. بر این اساس شکل ظاهری هر یک از آن‌ها مشخص خواهد شد.

برای انتخاب هر یک از این سازه‌ها به محل نصب هر یک و متراژ آن‌ها نیز دقت می‌کنند. محل نصب و راه اندازی این اقلام از ابعاد و متراژ به خصوصی برخوردار است و به همین خاطر انتخاب این سازه‌ها نیز بر این اساس انجام می‌گیرد.

راهنمای خرید درب وپنجره دو جداره

  • استحکام پنل‌های درب و پنجره

برای خرید هر یک از این سازه‌ها باید به استحکام آن‌ها در محل نصب نیز دقت داشته باشید. مقاومت آن‌ها در هر یک از بخش‌های نصب شده تعیین کننده دوام و طول عمر این اقلام خواهد بود. هر مدل از این تجهیزات بر اساس جنس پنل میزان ماندگاری به خصوصی دارند. برخی از پنل‌های به کار رفته در این سازه‌ها ضخامت کمتری دارند و به همین خاطر به سهولت می‌شکنند و آسیب می‌بینند. اما برخی از آن‌ها با ضخامت بالایی تولید می‌شوند و برای نصب در محیط‌های پر ترافیک که سازه‌ها در معرض آسیب‌های گوناگون قرار دارند، بهترین انتخاب به شمار می‌روند.

شما می‌توانید هر یک از این سازه‌های پارتیشنی را در مکان‌های مختلف نصب و راه اندازی کنید. عدم وجود محدودیت برای استفاده از این سازه‌ها سبب افزایش میزان محبوبیت آن‌ها در عرصه‌های ساختمانی شده است. هر مدل از این اقلام کاربردی با متریال به خصوصی تولید می‌شوند و بر این هزینه خرید و فروش آن‌ها نیز مشخص خواهد شد.

  • یافتن شرکتی معتبر

یافتن شرکتی که در زمینه‌ی ساخت پنجره فعالیت کند کار سختی به نظر نمی‌رسد، ولی اطمینان حاصل کردن از اینکه قابل اعتماد یا قابل اطمینان باشند یا خیر، به زمان بیشتری نیاز دارد؛ لذا با درخواستی که از دوستان و نزدیکانتان دارید می‌توانید سفارش‌ها را آغاز کنید. آیا آنها تجربه‌ی همکاری با شرکت قابل اطمینانی را داشته‌اند؟!. بعد از آن اطمینان پیدا کنید که شرکت مذکور را به شکل آنلاین مورد تحقیق قرار داده‌اید.

از نظرات و پیشنهادات مشتریان قبلی آن شرکت مطلع شوید سوابق آن‌ها را نیز مطالعه کنید تا اطمینان کافی را در این مورد داشته باشید. نخستین شرکتی که یافتید را در گزینه‌های انتخابی خود قرار ندهید. بلکه، در انتخاب آنها سه یا چهار مورد که با بررسی راهنمای خرید درب و پنجره دوجداره برتر دانستید را برگزینید و با هر یک مشورت کنید. سپس از تمام شرکت‌ها درخواست کنید که پیشنهادشان برای این کار را به شما درخواست دهند و این گونه خواهید توانست بهترین قیمت‌ها را و اینکه چه مقدار برای نصب می‌توانید هزینه کنید را بیابید.

  • گاز آرگون

پنجره‌های دو جداره دارای دو صفحه‌ی شیشه‌ای هستند که میان این دو صفحه فضایی خالی دارند. در واقع همین فضا است که خانه‌ی شما را عایق می‌کند، ولی نمی‌توان گفت که واقعاً خالی است، چرا که می‌تواند مملو از گاز آرگون یا هوا باشد.

  • شیشه

افزون بر قاب پنجره بایستی خود شیشه را هم مورد توجه قرار داد. شیشه‌ای مناسب و استاندارد است که دو جداره یا چند جداره باشد و فاصله‌ای میان آنها حداقل باید ۲۴ میلی متر باشد و با استفاده از چسب‌های بوتیل، گاز آرگون و نیز پلی سولفید عایق کاری شود. همین طور بررسی‌های لازم را جهت اینکه شیشه ضمانت و گارانتی دارد یا خیر انجام دهید. در این مورد می‌توان گفت گارانتی شیشه‌های بعضی از پنجره‌های دوجداره تا ۱۵ سال است. پنجره‌های سه جداره در مقایسه با دوجداره‌ها عایق قوی‌تری هستند.

راهنمای خرید درب وپنجره دو جداره

تأثیر نوع پروفیل در تعیین قیمت پنجره‌ی دوجداره

هنگام برگزیدن نوع پروفیل یکی از استانداردهای قابل توجه، ضخامت دیواره‌ی آن است که ضخامت آن در دو نوع، بر اساس استاندارد بین‌المللی در این صنعت، ۳ میلی متر است. در راهنمای خرید درب و پنجره دوجداره نکته‌ی قابل توجه این است که باید در بازار ایران به نکته‌ای توجه شود و آن اینکه تولیدکنندگان و فروشندگان پنجره‌های دوجداره قیمتشان را صرفاً به خریدار مطابق برند پروفیل بیان می‌کنند.

اما با توجه به آیتم‌های ذکر شده درمورد پروفیل، می‌فهمیم یکی از ۷ موردی که در قیمت پنجره‌های دو جداره مؤثر است، پروفیل است و همین طور هیچ گونه ضمانتی برای کیفیت آخر پنجره‌ی دو جداره نخواهد بود، همچنین عوامل دیگری تأثیر گذار است که شخص خریدار بایستی به همه‌ی این عوامل توجه کند.

تأثیر نوار یراق آلات و درز بندی در قیمت پنجره‌ی دوجداره

از نکات مهم دیگری که بایستی درمورد پنجره‌های دوجداره در نظر بگیریم، اینکه نوار یراق آلات و درزبندی که در پنجره‌ای دوجداره استفاده می‌شود اهمیت زیادی دارد و بر طبق این می‌توانید برای خریداری پنجره‌ی مد نظرتان دست به کار شوید.

در حقیقت نوارهای درزبندی و یراق آلات مورد استفاده بایستی از بهترین انواع متریال تولی باشند تا توانایی گذراندن عمر زیادی را در پنجره داشته باشند و همین طور به منظور عایق بندی کارکرد مناسبی را ارائه دهند. با وجود بحث‌های مطرح شده از راهنمای خرید درب و پنجره دوجداره در حالی که هر پنجره‌ی دو جداره‌ی آلومینیومی یا upvc  درزبندی مناسبی نداشته باشند، از نظر عایق بندی نمی‌توانند در مرتبه‌ی خوبی گذاشته شوند.

از دیگر نکات مهمی که لازم است به آن نیز توجه شود اینکه در ساخت یک پنجره‌ی دوجداره بایستی از یراق آلات مناسبی بهره‌گیری شود تا مانع اتلاف انرژی شود. در حقیقت یراق آلات مورد استفاده در پنجره‌ها بایستی مقدار دقت زیادی از خودشان نشان دهند و پنجره‌ها زمان بسته شدن لازم است چفت و محکم شوند.

جمع بندی

نکاتی که در رابطه با راهنمای خرید درب و پنجره دوجداره در موارد فوق بیان شد موجب می‌شود تا شما بتوانید کارکرد مطلوب و مناسبی را از پنجره‌های دوجداره انتظار داشته باشید. لازم است برای خرید درب و پنجره‌ای مناسب این موارد را مورد توجه قرار دهید.

همچنین در این مقاله علاوه بر نکاتی که در هنگام انتخاب درب و پنجره ی دوجداره گفته شد به طور مفصل در مورد تأثیر دو بخش از پنجره‌های دوجداره در قیمت این پنجره‌ها پرداخته شد که امید است قبل از خرید درب و پنجره‌ی دوجداره راهنمای خرید درب و پنجره دوجداره را مطالعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن