تصویری از تبدیل پنجره تک حالته به دو حالته

تبدیل پنجره تک حالته به دو حالته

پنجره‌های دوجداره دارای تنوع بسیار زیادی هستند و یراق آلاتی هم که برای اتصال آنها به کار برده می‌شوند دارای دو مدل معروف تک حالته و دوحالته هستند. هر کدام از این یراق‌ها دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند و کاربردهای متفاوتی نیز دارند.

در بعضی از منازل از پنجره‌های تک حالته استفاده می‌شود و با گذشت زمان گمان می‌کنند که بهتر است این پنجره‌ها به دوحالته تبدیل شوند تا کارایی بهتری داشته باشند. بعضی از افراد نسبت به تعویض کامل پنجره‌های دوجداره اقدام می‌کنند که هزینه زیادی دارد اما با امکان‌پذیر بودن تبدیل پنجره تک حالته به دو حالته این مشکل تا حد زیادی برطرف شده است.

تفاوت پنجره تک حالته و دوحالته

قبل از آنکه بدانید که آیا تبدیل پنجره تک حالته به دو حالته امکان‌پذیر است بهتر است با تفاوت این دو پنجره آشنایی داشته باشید. در پنجره نرمال تک حالته یراق آلات به‌گونه‌ای قرار گرفته‌اند که پنجره تنها به حالت معمولی و به صورت افقی باز می‌شود.

اما در پنجره‌های دوحالته دو سیستم در باز شدن پنجره وجود دارد. یک حالت که به صورت افقی و مشابه با پنجره تک حالته است اما حالت بعدی به صورت عمودی است. باز شدن دوحالته مزایای بسیار زیادی داشته و کاربردی‌تر از پنجره‌های تک حالته هستند.

به دلیل اینکه این پنجره‌ها در سه لنگه باز می‌شوند دارای یراق بندی مناسب‌تری نسبت به پنجره‌های عادی هستند. همچنین میزان باز شدن در دوحالته‌ها کمتر و تنها برای تهویه مناسب و جریان هوا صورت می‌گیرد.

آیا تبدیل پنجره تک حالته به دو حالته امکان‌پذیر است؟

آیا تبدیل پنجره تک حالته به دو حالته امکان‌پذیر است؟

پاسخ ما به شما بله است، تبدیل پنجره تک حالته به دو حالته امکان‌پذیر است و این کار تنها با تعویض یراق آلات آن انجام می‌گیرد. البته باید بعضی از اقدامات اصلاحی نیز در تبدیل این دو نوع محصول انجام شود. ست یراق آلاتی که تهیه می‌شوند باید مناسب با سایز و ارتفاع پنجره بازشو باشد. اگر قصد تعویض پنجره خود را دارید به ما گوش دهید و اینبار از پنجره ترمال بریک استفاده کنید.

دست‌کاری در خود پنجره تک حالته انجام نمی‌شود و تنها کاری که اهمیت دارد اندازه‌گیری صحیح آن است تا یراق به خوبی روی پنجره قرار گیرد. مدت زمانی که برای تبدیل پنجره تک حالته به دو حالته وجود دارد تنها یک ساعت است و همه عملیات اجرایی در خود محل انجام می‌گیرد.

لازم است بدانید برای تبدیل تک حالته به پنجره ترمال بریک دو حالته همه قطعات و یراق‌ها تعویض می‌شوند و تنها قطعه‌ای که مجدداً مورد استفاده قرار می‌گیرد دستگیره درب پنجره است. با اینکه این کار زمان‌بر نیست اما باید توسط متخصصین مربوطه انجام گیرد.

چرا باید پنجره تک حالته را به دو حالته تبدیل کنیم؟

امروزه خرید پنجره دوجداره به صورت تک حالته و دوحالته دوجداره بسیار رایج شده است و تنوعی که در این نوع محصولات مشاهده می‌شود باعث می‌شود که بیشتر مورد استفاده قرار گیرند. یراق‌آلاتی که انتخاب می‌شود باید متناسب با مقطع پروفیل پنجره باشند.

در هنگام بسته شدن پنجره‌های دوجداره هیچ‌گونه درز و شکافی باقی نمی‌ماند و به دلیل آب بندی مناسب بسته شدن درب پنجره به خوبی انجام می‌گیرد. این نوع پنجره‌ها به دو نوع تک حالته و دوحالته در بازار موجود هستند، تک حالته‌ها همان مدل‌های ساده پنجره هستند که تنها در دو لنگه باز می‌شوند. بسیاری از افراد از این نوع باز شدن درب خسته شده و دوست دارند که آن را به دو حالته تبدیل کنند.

در پنجره تک حالته باید فضای کافی برای باز شدن کامل پنجره وجود داشته باشد ولی در دو حالته‌ها تنها با زاویه 30 درجه از بالا باز شده و فضایی لازم ندارند. همچنین ضریب امنیت و تعداد و کیفیت یراقی که در پنجره‌های دوحالته به کار می‌روند یکی از دلایل تبدیل پنجره تک حالته به دو حالته است.

یراق‌آلات تبدیل پنجره تک حالته به دو حالته

در تبدیل پنجره تک حالته به دو حالته انتخاب یراق آلات مناسب بسیار اهمیت دارد. یراق آلاتی باید تهیه شود که قابلیت رگلاژ و تنظیم داشته باشند. اگر برای تبدیل از یراق و لولاهای غیراستاندارد استفاده شود ممکن است پنجره نتواند به خوبی عمل کرده و در باز و بست دچار مشکل شود.

همچنین عایق‌بندی مناسبی هم در پنجره‌هایی با یراق غیراستاندارد مشاهده نمی‌شود. همان‌طور که گفتیم پنجره نرمال دو حالته دارای چفت و بست بهتری است و یراق بندی مناسب‌تری دارد. یکی از یراق آلاتی که در تبدیل پنجره تک حالته به دو حالته بسیار اهمیت دارد اسپاتیولتها هستند.

این یراق‌ها در داخل پروفیل و متصل به دستگیره و زاماک قرار می‌گیرند. چفت شدگی بهتر با استفاده از اسپاتیولتها انجام می‌گیرد. اسپاتیولتها در پنجره‌های دو حالته در سه قسمت قرار می‌گیرند. در پنجره‌های دوحالته نیز تعداد زاماک بیشتری به کار رفته است که باعث چفت شدگی بهتر این نوع پنجره می‌شود.

یراق‌آلات تبدیل پنجره تک حالته به دو حالته

نحوه تبدیل پنجره تک حالته به دو حالته

تعداد و نوع یراق‌هایی که در پنجره دوحالته استفاده می‌شود با تک حالته‌ها متفاوت است. این کار باید توسط متخصصین خبره انجام گیرد تا پنجره دچار مشکل نشود، هلدینگ اخوان می‌تواند در این خدمت‌رسانی به شما کمک کند. در شروع کار باید لنگه درب از قسمت ثابت پنجره جدا شود.

حال وقت تعویض اسپانیولتها است که باید از تک حالته به دوحالته تبدیل شوند. زاماکهای قدیمی نیز دیگر کاربرد نداشته و از زاماکهای جدید استفاده می‌شود. تعویض لولاها مرحله بعدی است، تعداد لولایی که در دوحالته استفاده می‌شود بیشتر از پنجره ترمال بریک تک حالته هستند. محل نصب آنها نیز کمی تغییر می‌کند.

البته این نکته قابل ذکر است که در هنگام تبدیل پنجره تک حالته به دو حالته به دلیل افزایش تعداد لولاها، تعدادی سوراخ از مدل قبلی بدنه پنجره خالی می‌مانند. به‌واسطه چسب ماستیک درون سوراخ‌ها کاملاً پر می‌شوند تا سطحی یکدست ایجاد کنند.

همچنین ببینید؛ انواع پنجره آلومینومی

هزینه تبدیل پنجره دوجداره تک حالته به دوحالته

علاوه بر تمام نکاتی که گفته شد هزینه تبدیل پنجره تک حالته به دو حالته نیز اهمیت دارد. هزینه نهایی که برای این کار در نظر گرفته می‌شود به یراق آلاتی بستگی دارد که در طول کار استفاده شده است. نوع اسپانیولتها و زاماکی که استفاده شده در قیمت این نوع پنجره تأثیرگذار است.

کیفیت ساخت، نوع برند و تعداد لولا هم از جمله نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. قبل از آنکه هزینه یراق آلات را محاسبه کنید باید بدانید که ابعاد قسمت بازشو هم روی قیمت نهایی پنجره دوحالته اثرگذار است.

طول، عرض و ارتفاع پنجره هرچه بیشتر باشد باید از اسپاتیولتهای بزرگ‌تری استفاده کرد و هزینه بیشتری هم بابت آن پرداخت نمود. هزینه مونتاژ و دستمزد شخصی که نسبت به نصب و تعویض پنجره نیز اقدام می‌کند نیز باید در نظر گرفته شود.

مزایای دوحالته کردن پنجره

مزایای دوحالته کردن پنجره

پنجره‌های دوحالته دو حالت برای باز شدن و یک حالت برای قفل شدن دارند و همین مورد باعث می‌شود که طرفداران بیشتری داشته باشند. مقاومت بالای این محصولات در برابر ورود رطوبت، گردو غبار و آلودگی‌ها به دلیل یراق آلات مصرفی از جمله مزایای تبدیل پنجره تک حالته به دو حالته است.

باز شدن به صورت مورب در این پنجره‌ها باعث می‌شود که امنیت بهتری داشته باشند و برای کودکان خطری ایجاد نکنند. همچنین تهویه هوایی که در این نوع پنجره‌ها صورت می‌گیرد به مراتب بهتر از سایر پنجره‌ها است. در بخش لولایی و متحرک این نوع پنجره‌ها از لولای فولادی ضدزنگ استفاده می‌شود و انعطاف‌پذیری اتصالات در پنجره دوحالته باعث شده که بیشتر مورد استفاده قرار گیرد. عایق گرما، صورت، حرارت و سرما هستند و رگلاژ کردن آن هم به سادگی انجام‌پذیر است.

خدمات دوحالته کردن پنجره دوجداره در هلدینگ اخوان

از جمله خدماتی که ما در هلدینگ اخوان ارائه می دهیم در رابطه با تبدیل پنجره تک حالته به دو حالته است. هلدینگ اخوان از سال 1391 فعالیت خود را در زمینه تولید محصولات دوجداره و upvc  آغاز کرده است. همچنین توانسته در این مدت با انجام پروژه‌های مختلف به موفقیت‌های چشمگیری دست یابد.

تبدیل پنجره تک حالته به دو حالته با اینکه کار دشواری نیست اما باید توسط متخصصین خبره انجام گیرد. هرگونه ایراد در نصب و مونتاژ پنجره می‌تواند عمر پنجره و عایق‌بندی آن را با مشکلات زیادی روبرو سازد. کیفیت یراق و ابزارآلاتی که در این هلدینگ استفاده می‌شود بسیار بالا بوده و می‌توانند در رابطه با کیفیت نهایی پنجره دوحالته به شما اطمینان کافی بدهند.

جمع‌بندی

درنهایت با توجه به همه مواردی که در رابطه با تبدیل پنجره تک حالته به دو حالته گفتیم، شما می‌توانید نسبت به تعویض پنجره‌های قدیمی خود اقدام نمایید. بااینکه پنجره‌های دوجداره تک حالته هم از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند اما مزایایی که در پنجره‌های دوجداره دوحالته وجود دارد در هیچ پنجره‌ای قابل مشاهده نیست.

همچنین هزینه‌ای که بابت این تبدیل پرداخت می‌کنید نسبت به تعویض دوباره پنجره‌ها بسیار مقرون به‌صرفه است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن