تصویری از یک پنجره دوجداره برای نشان دادن کاربرد پنجره دوجداره

کاربرد پنجره دوجداره

آیا سال‌هاست که سروصدای محیط بیرون شما را آزار می‌دهد و نیازمند به تعویض پنجره‌های خود هستید. بهترین گزینه برای شما می‌تواند پنجره‌های دوجداره باشد. این پنجره در انواع مختلفی در بازار موجود هستند و هر کدام نیز کاربردها و کارایی‌های اختصاصی دارند.

همان‌طور که از نام پنجره‌های دوجداره پیداست از یک پروفیل آلومینیومی ایجاد شده‌اند که اگر دارای شیشه‌های دوجداره و سه جداره باشند، عایق بسیار مناسبی برای بسیاری از مکان‌ها هستند. در ادامه با کاربرد پنجره دوجداره در منزل و در محل کار می‌پردازیم.

برای اطلاع از  قیمت پنجره ترمال بریک آلومینیومی کلیک کنید.

انواع پنجره‌های دوجداره آلومینیومی

پنجره‌های مختلفی هستند که امروزه تولید شده‌اند و با عنوان عایق صوتی و حرارتی به فروش می‌رسند. دسته‌بندی پنجره دوجداره آلومینیومی در دو نوع نرمال و ترمال‌بریک هستند. که در منازل و ادارات از آن استفاده می‌شود.

این پنجره‌ها از قیمت مناسبی برخوردار هستند و نسبت به پنجره‌های قدیمی آهنی از وزن کمتری برخوردار هستند. رنگی که روی انواع این پنجره‌ها زده می‌شود مقاومت بسیار زیادی در برابر تغییرات آب و هوایی دارند. این پنجره‌های از عایق‌بندی کمتری برخوردار هستند اما به دلیل قیمت مناسب بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نصب شیشه دوجداره و قرار گرفتن تیغه پلی‌آمیدی در بین پروفیل‌های پنجره باعث شده است که کاربرد پنجره دوجداره از این نوع بیشتر باشد. برای خرید پنجره دوجداره بهتر است بدانید که به دو صورت تک حالته و دوحالته در بازار موجود هستند. پنجره تک حالته یعنی به یک حالت باز و بست می‌شود و فضایی را برای باز و بسته شدن درب باید برای آن تعبیه کرد.

دوحالته به گونه‌ای هستند که به دو صورت باز می‌شوند و دارای یراق آلات و اتصالات بسیار بیشتری بوده و عایق‌بندی مناسب‌تری نیز دارند. البته تمامی این موارد به شرطی است که تمامی متریال و یراق و اتصالات از استاندارد بیشتری برخوردار باشند.

تصویری از یک پنجره دوجداره نیمه باز برای نشان دادن کاربرد پنجره دوجداره

کاربرد پنجره نرمال

از پنجره نرمال دو حالته به دلیل اینکه می‌تواند ضریب صوت را کاهش دهند، استفاده می‌شود. یراق‌های موجود در این نوع پنجره‌ها می‌تواند به حدی عملکرد خوبی داشته باشند که باعث شده کاربرد پنجره دوجداره در منازل و ادارات بیشتر شود.

برای اینکه عایق‌بندی آن بیشتر انجام گیرد به جای شیشه معمولی از شیشه‌های دوجداره، سه جداره و لمینت استفاده می‌شود. یکی دیگر از کاربرد پنجره دوجداره این است که سایز و ابعاد آنها می‌تواند متغیر و قابل سفارش باشد.

از پنجره‌های دوجداره به دلیل اینکه می‌توان در اشکال هندسی مختلف آنها را برش زد در ویترین مغازه‌ها و مکان‌هایی که دارای انحنا هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته برای پنجره نرمال کشویی به دلیل نحوه باز و بست شدن آنها محدودیتی در ابعاد و سایز در آنها وجود دارد و باید برای سایزهای بزرگ‌تر و یکسره مورد استفاده قرار گیرند.

پنجره‌های دوجداره دوحالته به گونه‌ای هستند که می‌توانند ضریب ایمنی را تا حد زیادی بالا ببرند و ضد سرقت هستند و می‌توانند با داشتن یک شیشه نشکن برای محیط‌های امنیتی بسیار مناسب باشند.

کاربرد پنجره ترمال‌بریک

پنجره ترمال بریک هم مانند نرمال در دو نوع مختلف عرضه می‌شوند. پنجره ترمال‌بریک تک حالته یکی از پرطرف‌دارترین پنجره آلومینیومی است که کاربردهای بسیار زیادی دارند. کیفیت ترمال‌بریک به دلیل اینکه می‌تواند از ورود گرما و حرارت و صوت را تا حد زیادی کاهش دهد در محیط‌های شلوغ کاربرد دارند.

در استفاده از این نوع پنجره‌ها ضریب انتقال حرارت از 203 تا شماره 4 کاهش پیدا می‌کند و این مورد هم به دلیل دوخت صحیح پلی‌آمید است. بارگذاری پلی‌آمید توسط دستگاه‌های مختلفی صورت می‌گیرد و به صورت یکدست انجام می‌شود تا افتی در عایق‌بندی نداشته باشد.

استحکام و دوام بالای پنجره ترمال بریک کشویی باعث شده است که کاربرد پنجره دوجداره بیشتر در محیط‌هایی که محدودیت فضایی دارند مورد استفاده قرار گیرد. ترمال‌بریک‌ها تنوع رنگی بسیار زیادی دارند و هم قسمت داخلی آن و هم قسمت خارجی آن می‌تواند مشابه با رنگ دکوراسیون انتخاب شود و این مورد انتخاب این پنجره‌ها را راحت‌تر کرده است.

پنجره‌های ترمال‌بریک نیز دارای انواع مختلفی در رابطه با نحوه باز و بست هستند. پنجره ترمال بریک دو حالته به دلیل نحوه باز شدن و تیغه پلی‌آمیدی از کارایی بهتری نسبت به نرمال‌ها برخوردار هستند.

پنجره‌های فولکس واگنی نیز نوعی از پنجره‌های ترمال‌بریک هستند که دارای خواص منحصر به فردی هستند. کاربرد پنجره دوجداره در ساختمان‌های اداری، منازل و پاساژها و مراکز خرید بیشتر است. مقاطع پروفیلی که در این پنجره فولکس واگنی مورد استفاده قرار می‌گیرد به صورت بازشو هستند و حتی لنگه‌ها می‌توانند به صورت کامل از قسمت فریم جدا شوند.

تصویری از پنجره دوجداره دوحالته و برای نشان دادن کاربرد پنجره دوجداره

کاربردهای دیگر پنجره‌های دوجداره

پنجره‌های دوجداره به دلیل اینکه در انواع مختلفی موجود هستند می‌توان در بسیاری از قسمت‌های خانه و ادارات از آنها استفاده کرد. از پنجره‌های دوحالته به دلیل اینکه با زاویه 30 درجه به صورت عمودی باز می‌شوند به عنوان تهویه در آشپزخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پنجره‌های کشویی یا پنجره لیفت اسلاید به‌گونه‌ای هستند که برای مکان‌های دارای محدودیت فضا مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین برای درب ورودی حیاط و تراس نیز از این نوع پنجره استفاده می‌شود. نصب آنها به صورت دولنگه و سه لنگه انجام می‌گیرد و وزنی که تحمل می‌کند می‌تواند 250 تا 300 کیلوگرم باشد.

شما می‌توانید عرض و طول دلخواه خود را برای تمامی این پنجره‌ها سفارش دهید. دید و ویویی که استفاده از این پنجره‌ها برای تراس‌ها باعث می‌شود که شما بتوانید از محیط بیرون هم لذت ببرید. طرح‌های مختلفی برای پنجره‌های دوجداره وجود دارد و این مورد باعث شده که کاربردهای بیشتری در ایجاد جذابیت دکوراسیون داخلی ساختمان دارند.

پنجره‌های ترمال‌بریک دارای ویژگی مهمی هستند که آن ضد زلزله بودن آنهاست. این مورد باعث می‌شود که در مناطقی که زلزله خیز هستند بیشتر مورد استفاده قرار گیرند. همچنین مقاومت بالایی که در تغییرات آب و هوایی از خود نشان می‌دهند باعث می‌شود که در محیط‌های مرطوب نیز مورد استفاده قرار گیرند.

تصویری از یک پنجره دوجداره سفید

جمع‌بندی

درنهایت با توجه به همه مواردی که در رابطه با کاربرد پنجره دوجداره و انواع آن را گفتیم، بهتر است از این نوع پنجره‌ها استفاده کنید. البته این نکته را مدنظر داشته باشید که پنجره‌های دوجداره علاوه بر اینکه دارای مزایای بسیار زیادی هستند باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند.

این مورد نیز به شرطی است که از یک فروشگاه معتبر خرید خود را انجام دهید. عدم استاندارد و تطابق و اندازه‌ها و عایق‌بندی نامناسب از جمله مواردی است که در پنجره‌های دوجداره بی‌کیفیت بسیار دیده می‌شود. هلدینگ اخوان یکی از باتجربه‌ترین فروشگاه‌های تولید انواع پنجره‌های دوجداره است که همه کالاهای تولیدی از اتصالات و کیفیت بالایی برخوردار هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن