نمای کرتین وال

نمای کرتین وال چیست و چه تفاوتی با نماهای ساختمانی دیگر دارد؟

نما و ظاهر ساختمان اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا نمای ساختمان نقش بسیار مهمی در عایق بندی ساختمان و افزایش زیبایی بصری و جذابیت طراحی ساختمان ایفا می‌ کند. نمای کرتین وال یکی از نما های بسیار پر طرفدار برای ساختمان ها محسوب می‌ شود. این نما بسیار مدرن است از این‌ رو طرفداران خاص خود را دارد. این نمای ساختمان دارای ساختار خود ایستا است و دارای ظاهر آن بسیار جذاب و منحصر به فرد است.

نمای کرتین وال چیست؟

در پاسخ به این سوال که نمای کرتین وال چیست باید بگوییم امروزه یکی از نماهای بسیار جذاب و مدرن ساختمانی با نام نمای کرتین وال و یا لامل شناخته می‌ شود. این نما انواع مختلفی دارد و به چند دسته بندی آلومینیومی و چوبی تقسیم‌ بندی می‌ شود. یکی از پرطرفدار ترین انواع نما های لامل نمای آلومینیومی است. زیرا دارای مشکلاتی نظیر وزن بالا و خوردگی نیست. نمای آلومینیومی دارای وزن سبک و استحکام بالا و عایق بندی رطوبتی است.

علاوه بر این ظاهر آن بسیار ساده و در عین حال جذاب و منحصر به فرد است. نما های لامل به دو صورت نصب می شوند که نوع اول فریم لس و نوع دوم فیس کپ است. نمای فریم لس همان نمای بدون نما است که جذابیت زیادی دارد. اما نمایه فیس کیپ با نام نمای درپوش دار شناخته می شود. نمای فریم لس به دو دسته تقسیم بندی می شود. این نما تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی ساختمان های مختلف می گذارد.

نمای کرتیل وال

نمای کرتین وال با نماهای دیگر چه تفاوتی دارد؟

همانطور که از پاسخ ما به سوال نمای کرتین وال چیست متوجه شدید یکی از سیستم‌ های نمای مدرن ساختمانی با نام نمای لامل و یا همان کرتین وال شناخته می‌ شود‌ که نسبت به سایر نما های دیگر تفاوت بسیار زیادی دارد. این نما دارای ساختار کاملاً مستحکم است. در ساخت نمای لامل به این موضوع توجه می‌ کنند که سنگینی شیشه‌ای نما بر روی سازه ها و شاسی کشی های نما بیفتد. از این رو سیستم نمای کرتین وال یک سازه جدا از ساختمان است.

اما سایر نما های ساختمانی دیگر به این صورت نیستند و بر روی دیوار های خارجی ساختمان نصب می‌ شوند‌. از این رو ساختمان ها باید توانایی تحمل وزن آجر، چوب و یا سنگ را داشته باشند. این نمای ساختمانی از لحاظ ظاهری هم تفاوت بسیار زیادی با سایر نما های دیگر دارد که از آجر و سنگ تولید می شوند.

تفاوت بین نمای کرتیل وال با نماهای دیگر

با خرید نمای کرتین وال یک نمای صاحب یک نمای بسیار مدرن و جذاب برای ساختمانتان می‌شوید که از متریال‌ هایی نظر آلومینیوم شیشه تولید شده است. این نما از لحاظ ظاهری بسیار مدرن و منحصر به فرد است. از این رو مد نظر بسیاری از افراد خوش سلیقه قرار گرفته است. توجه کنید که این نما کاملا ضد زلزله است و مناسب ترین نما برای ساختمان های تجاری و اداری محسوب می شود. نمای لامل انواع مختلفی دارد و با استفاده از پروفیل های آلومینیوم مرغوب و شیشه های مستحکم تولید می شود.

عواملی مانند داشتن خاصیت آکوستیک، به اضافه مقاومت در برابر زلزله و نیروی باد و عایق مناسب حرارتی و رطوبتی از جمله ویژگی‌ های مثبت این نمای مدرن محسوب می‌ شوند که موجب شدند تا محبوبیت بالایی کسب کنند.

نمای لامل

خرید نمای کرتین وال از هلدینگ اخوان

نمای کرتین وال که نام دیگر آن نمای لامل است یکی از نما های مدرن ساختمانی محسوب می‌ شود که به چند دسته تقسیم شده است. این نما تفاوت بسیار زیادی با نما های دیگر دارد. چرا که سنگینی شیشه نمای لامل بر روی سازها و و شاسی کشی های نما می‌ افتد. از این رو می‌ توان گفت که نمای لامل یک سازه جدا از ساختمان محسوب می‌ شود که برخلاف سایر نمای ساختمانی دیگر است.

زیرا نما های دیگر بر روی دیوار های خارجی ساختمان نصب می شوند. نمای لامل دارای ویژگی‌ هایی نظیر داشتن ویژگی آکوستیک و عایق حرارتی و رطوبتی و همچنین استحکام و مقاومت بالا در برابر نیروی باد و زلزله است. با خرید نمای کرتین وال از هلدینگ اخوان، می توانید نسبت به کیفیت بالای آن اطمینان حاصل نمایید. هلدینگ اخوان با سابقه چند دهه فعالیت در این حوزه، می تواند بهترین راهنما در این زمینه برای شما عزیزان باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن